SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit, problem z przysiadem.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 36
Witajcie :) Od około pół roku uczęszczam do Boxu , zaczynam przygodę z crossfitem. Trenuje mniej więcej 4 razy tygodniu , czasem więcej. Wcześniej miałam styczność z siłownią, ale amatorsko. Do rzeczy. Wszystko idzie w miarę Ok , ale całe życie mam problem z przysiadem. Nie jestem po prostu w stanie go wykonać, zejść nisko z jednoczesnym równoległym ułożeniem stop i nie pochyleniem klatki do przodu. Over head squat jest całkowicie niewykonalny w moim wydaniu . Trenerzy zauważyli u mnie przykurcz łydki , codziennie roznciagam te mięśnie , rolluje , byłam nawet u fizjoterapeuty - stwierdził to samo plus maksymalne spięcie łydek oraz niemozliosc "wysunięcia" kolana poza linie palców... Codziennie wykonuje zalecane cwiczenia ale od bardzo długiego czasu nie ma żadnej poprawy , a w crossficie wiele ćwiczeń opiera się na zasadach przysiadu :( Może tutaj znajdę jakaś pomoc, z góry dzięki :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Są ludzie, którzy mają mniejszą mobilność w niektórych stawach, ale też musisz wiedzieć, że to nie koniecznie musi być kwestia stawów skokowych. Możesz mieć spięcie tylnej taśmy, i bioder. Kolejnym punktem który może mieć wpływ jest też budowa biodra i kości udowej. Nie wszyscy są w stanie wykonać piękny przysiad ze stopami równolegle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Pokaż jak ten przysiad robisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Przede wszystkim bardzo rzadko robi się przysiad ze stopami ustawionymi równolegle - w zasadzie jest to tylko próba mobilności. 99% przysiadów wykonuje się ze stopami zwróconymi palcami lekko na zewnątrz. Oczywiście "lekko" zależy od danej osoby - jedni rozchylają palce minimalnie a inni bardziej.

Tak jak Anubis napisał - spróbuj nagrać film jak wykonujesz przysiad, bez obciążenia oraz z lekkim obciążeniem (ciężar wymusza inny ruch niż jego brak i pokazuje więcej ewentualnych problemów) Film najlepiej od boku i od frontu. Wtedy spróbujemy coś doradzić :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 36
Spróbuje przy okazji nagrać filmik :) z obciążeniem idzie mi trochę łatwiej , myśle ze jeat to spowodowane tym , ze ja "lecę" do tylu a ciężar mnie rownowazy z przodu. Poprawnie potrafie zrobic jedynie cwiercprzysiad , jak próbuje zejść niżej , to po prostu coś mnie blokuje i lecę do tylu jak kukła.
I dodam , ze mi naturalnie stopy ustawiają się całkowicie na zewnątrz , jak u clowna, chyba jakoś intuicyjnie zapobiegawczo przed przewróceniem się


Zmieniony przez - Nanoshep1 w dniu 2017-09-22 11:40:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 10082 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 66158
ogólnie z ciężarem jest łatwiej spróbuj wyciskania w siadzie w chwycie rwaniowym oraz zobacz mobilność barków. Wybicia rwaniowe oraz mobilność w biodrze itd. Ja po przerwie nie mogłem bić na unik do siadu bo miałem pospinane barki mimo że mam bardzo dobrą mobilność w biodrach itd. nagraj film coś się wymyśli.

Dumna Legia Warszawa. ..

https://www.youtube.com/watch?v=dICwybOeUwM 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makro w diecie samuraja.

Następny temat

Fotki i filmy z Waszych treningów.

WHEY premium