SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CrossFit jako uzupełnienie do redukcji

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 800 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15580
Siemka.

jako że od niedawna się interesuje tym sposobem treningowym, postanowiłem sobie zastapić nudne aero właśnie cross-em.

wymodziłem kilka zestawów ale do analizy daje 2 takie

10x wznosy hantli z ziemi (30kg)
10x MC (65kg)
30x przysiad (bez obciążenia)
30x spięcia brzucha

przez 15min ile dam rade. Wszystkie ćwiczenia dynamicznie szybko bez marnowania czasu.

drugi zestaw

50x MC
50x przysiad (z obciążeniem)
50x spięcia brzucha
10x podciąganie
10x pompki

trening ten wykonywał bym 2x w tyg + 4x siłowe i po siłowych 2 tabata 8 rund głównie przysiady.

pozdrawiam.

manipulowanie węglami.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3841
To raczej powinno być że w dzień Z siłownią to zamordyzm, siłka + kompleksy => leżeć w kącie i płakać... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Też jestem ciekawy czy to dobry pomysł, żeby zastąpić aero crossfitem, ale zastanawiam się czy to nie będzie zbyt duże obciążenie dla organizmu Niech odpowie ktoś kto zna temat

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
crossfit to nie jest zastępstwo dla aero tylko system treningowy, to tak jakby zastąpić aero FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Nie zrozumieliśmy się.. Wiem, że to nie zastępstwo chodzi mi po prostu o to, aby zastąpić powiedzmy 3x w tygodniu bieganie czy rowerek itp. planem z crossit'u. Czyli zamiast biegania np. podciągnięcia, przysiady, brzuchy, pompki

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
no bez dwóch zdań!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
No i o to tylko chodziło Dziękuję za odpowiedź SOG poszedł

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 800 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15580
tomcichy chodzi tutaj o utrate taknki tłuszczowej i trzymanie jej w ryzach, czy cross bedzie dobry wyjsciem czy lepiej zwykłe aero, czy też tabata która przypadła mi do gustu, bo nie lubie długich nudnych cwiczen tylko ostro z buta i efektywnie szybko.

hmm ?

manipulowanie węglami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
crossfit jest moim zdaniem jednym z najlepszych systemów treningowych dla utraty tkanki tłuszczowej a na dodatek bardzo dobrze zabezpiecza mięśnie, co na redukcji jest bardzo istotne
ale jak wszyscy wiemy redukcję robi się przede wszystkim w kuchni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 800 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15580
no i o taka odpowiedź mi chodziło, tylko teraz powiedz mi który system co podałem był by optymalny. mój tydzien wygląda tak

pon: plecy + bicek(4serie) - przed treningiem tabata(2-3h przed)
wto: Klatka(mocno) + tric(4serie)
śro: WOLNE - tutaj właśnie chciałem CrossFit
Czw: Nogi + barki
Pt: Klata(lekko) + łapy(po4serie)
Sobota: wolne - tutaj też ew. CrossFit
Niedziela: Tabata

dziś np skonczyłem nogi i barki, nabralem tchu i zrobiłem taki zestaw:

5x podciąganie
10x przysiad z hantlą + wymach do góry przy podnoszeniu
15x spięcia brzucha
20x przysiad bez obciązenia

4rundy i byłooo faaajnie ;)

manipulowanie węglami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
moim zdaniem to za dużo
na redukcję wystarczy 2 dniowy split (tylko z większą intensywnością tj. serie łączone i krótsze przerwy 1-1,5min) i 2x CF
regeneracja musi być - co za dużo to nie zdrowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WhoIam, widać, że nigdy nie robiłeś treningów typu Crossfit. To nie to samo co lajtowe bieganie. To zupełnie inny rodzaj wysiłku. Robienie takich treningów w dni bez siłowni to zamordyzm. Skończysz z kontuzją albo przemęczeniem szybciej niż Ci się wydaje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Reebok CrossFit Drop Box Tour POLSKA

Następny temat

Trening Barbara

WHEY premium