SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cro Cop - Wywiad

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Niedawny wywiad z Mirkiem Filipovicem

Źródło: http://d.hatena.ne.jp/gryphonjapan/

Wywiad był tłumaczony z japońskiego na angielskawy (celowo piszę angielskawy, bo chyba robił to japoniec, który nie jest zbyt biegły, no ale w sumie nieźle mu poszło).


---

CC: Czuję dużo presji związanej z zamianą ringu na klatkę. Jest ona większa niż wtedy, gdy walczyłem swoją pierwszą walkę na zasadach PRIDE (przeciw Herringowi) tak samo jak podczas mojego debiutu z Fujitą z mieszanymi regułami. Moje obawy były uzasadnione. Znokautowanie Eddiego zajęło mi 4 minuty. Stało się to tylko z powodu zmian reguł i pola walki.

Q: Eddy uciekał w oktagonie. Oktagon jest duży. Czy oczekiwałeś tego ?
CC: Nie oczekiwałem... Byłem bardzo zaskoczony. Taktyka Eddiego była prosta - "Użyj rozmiaru oktagonu, uciekaj ciągle w lewo". Nie mogłem nic na to poradzić. To było bardzo frustrujące.

Q: Czemu taktyka Eddiego tak dobrze się sprawdziła ?
CC: Chciałem go znokautowac w pierwszej rundzie. Jestem mistrzem PRIDE Openweight GP. Jeśli by wyszedł do drugiej rundy, to by było jego zwycięstwo. Chciałem więc szybkiego KO, ale Eddy uciekał i próbował prawego (krzyżowego ?). To dobra taktyka, znakomita. Wielu fanów mówiło, że walka była jednostronna, ale nie jestem nią usatysfakcjonowany.

Q: Co powiesz o różnicy w przepisach ? UFC zabrania kolan na ziemi...
CC: Sprawdź ponownie wideo z walki. Podczas sprawlu uderzam kolanem podświadomie. Powtarzałem bezustannie ten manewr przez 6 lat. Fighterzy UFC nie chronią głowy podczas sprawli. Jeśli bym uderzył Eddiego tym kolanem, to by było KO. Myślę, że zasady PRIDE są bardziej realistyczne niż UFC. Brak obrony w takiej pozycji ... nonsens.

Q: Prawdopodobnie w PRIDE Eddy by dostał żółtą kartkę. To była negatywna postawa.
CC: Tak myślę, powiedz to sędziemu UFC (śmiech). Wtedy myślałem tylko o KO w pierwszej rundzie. Nie wiedziałem ile czasu upłynęło. Byłem bardzo zmęczony.

Q: I odwołałeś konferencję prasową, z powodu tej presji ?
CC: Nie, nie wiedziałem o konferencji. Po prostu, powiem jasno, nie zbojkotowałem jej, tylko nic o niej nie wiedziałem. Jeśli by to był Event PRIDE, to bym oglądał główną walkę wieczoru w przebieralni. Jednak tej nocy nie byłem zainteresowany główną walką, nie była dla mnie warta obejrzenia, więc po mojej walce natychmiast pojechaliśmy do domu (hotelu ?).

Q: Nikt nie poprosił cię o przyjście do sali konferencyjnej ?
CC: Oczywiście, że nie. Kiedy zapytałem, czy mogę wrócić do hotelu, obsługa UFC powiedziała : "wyjdź tamtą bramą" i eskortowali nas.

Q: Czy przed następną galą UFC przyjdziesz do sali konferencyjnej ?
CC: To zależy. Wiem, że prasa jest ważna, ale moim zadaniem jest pokazać publiczności jak najlepszą walkę. Jeśli konferencja nie wpłynie na mnie niekorzystnie, to to zrobię, ale jeśli tak się stanie, to pójdę trenować. (Tutaj nie jestem pewien:) W sumie, to myślę, że okażę UFC więcej szacunku jeśli pokażę wszystkim walkę zakończoną KO. Tylko w ten sposób mogę udowodnić, że Dana White miał rację ściągając mnie.

Q: Podczas twojego wejścia grano muzykę z PRIDE - "Theme of PRIDE". To niespodzianka. Dlaczego taką muzykę wybrałeś ?
CC: Bo................ Chcę utrzymać podobny stan umysłu jak w PRIDE. Chcę pokazać 100% mocy. Fajnie jest wchodzić do oktagonu, ale w UFC nie powiedzieli, że jestem jestem mistrzem PRIDE Openweight GP. Przychodzę z najcięższego turnieju na świecie, więc muszę używać tej muzyki. Dziękuję Sakakibarze i KATO. Pozwolili mi na jej edycję i wykonanie krótszej wersji.

Q: (tutaj też nie jestem pewien) - Czy potrzebujesz więcej doświadczenia w Oktagonie ?
CC: Tak, to wszystko z powodu różnic pomiędzy klatką i ringiem. Kupię oktagon i umieszczę go w swoim ośrodku treningowym. Będę trenował w klatce codziennie. Może myślicie, że łatwo mogę zostać mistrzem UFC. Jesteście w dużym błędzie. Widzę to po mojej pierwszej walce. Oktagon rządzi się swoimi prawami. Muszę uczynić oktagon moim własnym domem. Muszę wiedzieć co będzie się działo, gdy przeciwnik wepchnie mnie na siatkę, jak wygląda takie uderzenie ? Czy będą jakieś uszkodzenia ? Jeśli przeciwnik będzie trzymał mnie w rogu klatki, to jak mogę uciec ? Muszę to sam sprawdzić swoim ciałem. Jestem lekkim fighterem w wadze ciężkiej. Tim Sylvia na przykład może mnie popchnąć na siatkę. UFC nie ma reguły "Stać, nie ruszać się", więc tam są dwaj wrogowie - przeciwnik i oktagon. Muszę sam zrobić "Wersję Cro-Copa dla Oktagonu".

Q: Twoja następna walka odbędzie się w kwietniu w Anglii.
CC: To wspaniale walczyć w Europie. Wielu Chorwatów może przyjść do hali i mogę im się zaprezentować w walce, potem w .... lipcu, walka o tytuł !

Q: Przeciwnikiem będzie Randy Couture lub Tim Sylvia ?
CC: Wszystko jedno. Tim jest większy ode mnie. Randy zna doskonale wszelkie aspekty walki w Oktagonie. Nie mogę się jednak zatrzymać. Chcę się zmierzyć z Fedorem. Fedor jest moim ostatecznym celem, nigdy się to nie zmieni. Nie mogę się teraz zatrzymać.


Zmieniony przez - delly w dniu 2007-02-27 11:14:06

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1458
daj Boze nam ta walke.
ja chce CC vs Fiedzia! przeciez to sie szykuje najwieksza walka w historii MMA...

Luta-livre Wroclaw.

www.luta-livre.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Miras skoncentrowany i z planem na przyszłość.
Z niecierpliwością czekam na następną walkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 714 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6525
aj! delly dzięki wielkie
wspaniały wywiad, Mirco jest twardy i pewny siebie. to realista, człowiek o dużej inteligencji i świadomosci siebie samego - tak przynajmniej wynika z tego co przeczytałam
bardzo mi sie wywiad podoba a końcówka najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6335
Kurde on lekko jedzie po UFC Sam nie wiem co o tym myśleć. Jest szczery w takiej sytuacji, wśród sportowców to rzadkość. Ilu piłkarzy przechodząc do nowego klubu, mówie, że coś w nim jest nie tak... Podziwiam i szanuje.

meserszmit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
dzięki za wywiadzik!! :) Fajnie, że CC cały czas chce walczyć z Fedorem :) Pytanie tylko czy w przyszłości zawalczą w Pride czy UFC ? A może gala Pride vs UFC :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1860
Mitchel, złe porównanie... analogią może być podejście np. MU do Pucharu UEFA.Niemniej widać,że Mirek bardzo poważnie traktuje walki UFC(nie mówię o walkach z Sanchezami;)). Fajny wywiad.
A co do samego Mirka to niech zamiecie to UFC i z niecierpliwością czekamy na tą jedyną walke... ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6335
Nie mówie, że nie traktuje poważnie, tylko, że jest szczery. I powtórze się, wśród sportowców to rzadkość.

meserszmit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Można by wznowić domniemania rzucone niedawno na forum o "kompleksie Fedora" i "ucieczce do UFC"
Ot. widać że Miron dorobić chciał w stanach

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
dobrze gada
fajnie ze ciagle chce Fiedzie

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 449 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3701
delly jak zawsze spoko wywiadzik, dzieki;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 788 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8793
mądrze prawi jest ostrożny , pewny siebie ale wie że ma braki i musi je wypełnic duża ambicja bije z niego w tym wywiadzie, a kompleks fedora schowajmy już między bajki.kolejna dobra robota delly
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tatuaże Shoguna

Następny temat

Lekko prowokacyjnie o tym, jak można zostać zbitym mimo ćwiczenia superstylu

Wiecej