SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Cos sie przestawia w zuchwie

Wysłana -
witam otoz juz 3 raz mam taka sytuacje, ze np. wczoraj jedząc banana bardzo mocno rozszerzylem usta tak zeby POZIOMO go zlapac calego i wtedy cos mi strzeliło pod brodą jakby. Przez pierwsze 2-3 sekundy okropne uczucie, mniej wiecej takie jakby ktos wam wbił nóż pod zuchwa/broda, ciezko przelknac sline itd. po 2-3 sekundach stopniowo to znika i po jakis 10 sekundach wszystko "wraca" na swoje miejsce. Dzisiaj natomiast mialem to samo gdy ziewałem, bardzo mocno rozszerzylem usta i tez mi sie to przestawiło, tak ze w dotyku jest cos tam wyczuwalne, tak jakby cos tam zmienialo swoje polozenie, a z czasem sie rozluznialo i wracalo na swoje miejsce. Nie wiem czy ktos tez tak mial, a jak ktos wie to prosze mi wytlumaczyc ten proces bo bardzo mnie to ciekawi, a nie znam sie na twarzy za bardzo, jak kolwiek to brzmi.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Po co na zapas sie nakręcać i przejmowac, skoro dzieje sie tak jak otwierasz usta na maksa to ich nie otwieraj do tego stopnia i po problemie...
Wysłana -
Miałem problemy ze szczęką, które w końcu doprowadziły do zwichnięcia stawu żuchwowo-skroniowego (nie mogłem jeść, zaciskać i szeroko otwierać). Już miałem iść do specjalisty, ale na szczęście przeszło po tygodniu.

Żeby problem nie wracał, robię takie ćwiczenie (już podświadomie) czasami, które poleciała mi znajoma dentystka, polegające na tym, że
- otwieram szeroko japę
- wyciągam język
- cofam wyciągnięty język do tyłu i dotykam nim gardła

Wydaje się to pomagać w trzymaniu szczęki prosto/aktywowaniu odpowiednich mięśni.
Problem wynika z krzywego zgryzu, przez co nierówno mi mięśnie szczęki pracują i są predyspozycje do zwichnięcia.


Zmieniony przez - xorton w dniu 7/1/2018 1:46:07 PM
Wysłana -
ANISK ale jak ziewam też tak się dzieje, a ja jak ziewam to tak jak niedzwiedz
Wysłana -
To poczekaj aż przejdzie lub tak jak mowie olej to i nie ziewaj aż tak ;d.
Wysłana -
Dolegliwości o których piszesz są związane ze strony stawu skroniowo-żuchowowego a te mogą być spowodowane z wielu przyczyn jak choćby problemów poniżej , nie warto tego bagatelizować ponieważ może dojść do uszkodzenia krążka w stawie i jego degeneracji, sam staw TMJ może również rzutować na np. bóle głowy.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź