SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cos sie przestawia w zuchwie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
witam otoz juz 3 raz mam taka sytuacje, ze np. wczoraj jedząc banana bardzo mocno rozszerzylem usta tak zeby POZIOMO go zlapac calego i wtedy cos mi strzeliło pod brodą jakby. Przez pierwsze 2-3 sekundy okropne uczucie, mniej wiecej takie jakby ktos wam wbił nóż pod zuchwa/broda, ciezko przelknac sline itd. po 2-3 sekundach stopniowo to znika i po jakis 10 sekundach wszystko "wraca" na swoje miejsce. Dzisiaj natomiast mialem to samo gdy ziewałem, bardzo mocno rozszerzylem usta i tez mi sie to przestawiło, tak ze w dotyku jest cos tam wyczuwalne, tak jakby cos tam zmienialo swoje polozenie, a z czasem sie rozluznialo i wracalo na swoje miejsce. Nie wiem czy ktos tez tak mial, a jak ktos wie to prosze mi wytlumaczyc ten proces bo bardzo mnie to ciekawi, a nie znam sie na twarzy za bardzo, jak kolwiek to brzmi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Po co na zapas sie nakręcać i przejmowac, skoro dzieje sie tak jak otwierasz usta na maksa to ich nie otwieraj do tego stopnia i po problemie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Miałem problemy ze szczęką, które w końcu doprowadziły do zwichnięcia stawu żuchwowo-skroniowego (nie mogłem jeść, zaciskać i szeroko otwierać). Już miałem iść do specjalisty, ale na szczęście przeszło po tygodniu.

Żeby problem nie wracał, robię takie ćwiczenie (już podświadomie) czasami, które poleciała mi znajoma dentystka, polegające na tym, że
- otwieram szeroko japę
- wyciągam język
- cofam wyciągnięty język do tyłu i dotykam nim gardła

Wydaje się to pomagać w trzymaniu szczęki prosto/aktywowaniu odpowiednich mięśni.
Problem wynika z krzywego zgryzu, przez co nierówno mi mięśnie szczęki pracują i są predyspozycje do zwichnięcia.


Zmieniony przez - xorton w dniu 7/1/2018 1:46:07 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
ANISK ale jak ziewam też tak się dzieje, a ja jak ziewam to tak jak niedzwiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
To poczekaj aż przejdzie lub tak jak mowie olej to i nie ziewaj aż tak ;d.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dolegliwości o których piszesz są związane ze strony stawu skroniowo-żuchowowego a te mogą być spowodowane z wielu przyczyn jak choćby problemów poniżej , nie warto tego bagatelizować ponieważ może dojść do uszkodzenia krążka w stawie i jego degeneracji, sam staw TMJ może również rzutować na np. bóle głowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lewa ręka zgina się tylko do połowy.

Następny temat

Przewrażliwienie¿?

WHEY premium