SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co wazniejsze dieta czy trening? DO MLODYCH!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Witam!
Pare slow wstepu - pewnie zaraz ktos mi zarzuci ze umiescilem tego posta w niewlasciwym dziale (powinienem go umiescic np. w diecie lub treningu) wiec pozwolcie mi na pare slow wyjasnienia :)
Każdy, kto chociaz od czasu do czasu przeglada to forum zauwazyl, ze prawie co drugi post ma następujący temat np 'co na mase', 'super sila, super masa’ lub jeszcze lepiej ‘w pogoni za masa’ (dla mnie ten ostatni temat to już normalnie hardcore:)
Gdy poczytacie takiego posta zauważycie ze prawie w każdym z nich znajdzie sie z kolei taka odpowiedz ‘najpierw uluz diete a potem dopiero o pomysl odzywkach’, prawda?
Wszyscy którzy trenuja dłużej doskonale wiedza, ze odzywki to tylko dodatek ,uzupełnienie diety o brakujące składniki (bialko, węglowodany lub tluszcze), ze to takie jedzenie tylko w proszku które można chapsnac gdy nie dajemy rady dostarczyc tych wymaganych składników z diety (lub nie mamy czasu na normalny posiłek) ale do młodych jakos to niedociera :( i stopniowo to forum (przynajmniej takie jest moje odczucie) coraz bardziej się zasmieca….
Ciekawe artykuly gina w gaszczu postow typu ‘co mam brac aby mi przyszla masa miesniowa?’
Dlatego postanowiłem wrzucic tutaj krotki artykul (KiF nr 11 grudzien2004), który może chociaż troche ograniczy posty w/w typu (tak się chociaż ludze…. )
A wiec:

„Jeżeli chcemy cos zbudowac, to musimy mieć material z którego owe cos powstanie oraz narzędzia, które będą nam służyły do pracy. Zgodzicie się chyba ze mna ze trudno ZBUDOWAC COS Z NICZEGO i to nawet wtedy, gdy mamy do tego komplet najlepszych narzedzi. W przypadku kulturysty MATERIALEM JEST BIALKO, narzędziami zas - cwiczenia silowe.
Co się stanie, gdy trenowac będziemy prawidłowo, a dieta nasza będzie uboga w „material"? Odpowiedz jest prosta - NIE BĘDZIE ROZBUDOWY MIESNI. A co się stanie, gdy treningi nasze nie będą do konca prawidłowe, ale za to dieta będzie zasobna o wy ‘material’? W takim przypadku miesnie nasze BEDA ZWIĘKSZAŁY SWOJA MASE’, z tym, ze znacznie wolniej niż byloby to przy treningach prawidłowych.
W kontekście tego jasno widac, ze dieta jest wazniejsza od treningow, ale treningi gwarantuja przyrost miesni.’

Wiec panowie, zanim założycie post pt ‘masa albo zycie’ poczytajcie uważnie dzial pt. ‘odzywianie’, uluzcie sobie diete i dopiero wtedy zagladnijcie do dzialu ‘suplementacja’ aby spytac czym ewentualnie ta swoje diete uzupełnić :)



Pozdrawiam wszystkich :)

PS. Any comments?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
masz 14 lat?

to wstepnie - zastosuj sie do 10 wskazówek zywieniowych

https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

ustalanie szczególowej diety wstepnie odpusc

co do tej powyzje - nie ma gramatury posilków - wiec trudno ocenic, nie ma tez losci wegli podanej

poza tym BRAKUJE WARZYW, zasmażka - to tez sredni pomysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
sog
qrde już dałem ale ogólnie bardzo ładnie!!

Zmieniony przez - WILLHELM w dniu 2005-01-16 13:20:13

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36903
no comment sog

nie mów mi jak mam żyć bo za mnie nie umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
sog jeśli jeszcze wskoczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
dam soga AJAK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 216 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1286
ja tez zauwazylam ze co sekunde nowy post z tytulem "co na mase" paranoja, tak jakby kazdy mial dostac inna ospowiedz, z reszta subskrybuje tez inne dzialy i normalnie 10 tematow z rzedu to przewaznie to samo pytanie, paranoja sog sie nalezy, napiszcie tez cos podobnego w innych dzialach, np w alternatywna droga gdzie co 2 post to pytanie o HST , moze to jest potrzebne zeby kazdy osobno konsultowal ale chyba jest jakis wzor do tego co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75948 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754371
Dam soga

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 438 Napisanych postów 2750 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19611
fajne dalbym soga ale juz wczesniej dalem

bad boy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11706
Ameryki nie odkryłeś, ale sog za prace poleci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Przyda się
I tak 99,9% z nowo zaglądających tego nie przeczyta ale przynajmniej będzie ich do czego odsyłać ...
pozdrowienia 'znawco'

Zmieniony przez - Ripper14 w dniu 2005-01-16 21:04:06

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4178
Łap SOG'a
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do ekspertów... AMINKI vs KONCENTRAT białkowy

Następny temat

Zastój po roku treningów - co kupić?

WHEY premium