SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co u licha...? :(

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hey
Mam problem...i to jak dla mnie dosyć znaczący. Od 2 lat ćwiczę KK, więc wiadomym jest że muszę trochę pakować na siłowni. W miarę "rytmicznie" zacząłem rok z hakiem temu. Moje ćwiczenia polegały na rozwijaniu wszystkich parti mięśni na (wydaje mi się) stosunkowo głupim sposobie-do opadnięcia z sił. Prościej mówiąc-podnosiłem, pompowałem, wyciskałem itp. do wyczerpania. I w kółko to samo. Efekty są wspaniałe-nie powiem. Znacznie poprawiłem sylwetkę, a także siłę i masę, nieznacznym tylko spadkiem szybkości. Jednak po treningu nie miałem już ochoty na nic-nie chciało mi się dosłownie nic robić. TV, chipsy i obóz obok magnetovidu :). Jednak zmuszając się do treningu parłem dalej. Mimo wszystko to nie trwało długo-mam już tego delikatnie mówiąc dosyć. Poprostu gdy tylko myślę o jakichś ćwiczeniach od razu popadam w apatię. Czemu tak się dzieje? Czy to jakaś monotonia spowodowana ciągle podobnym zestawem, wyczerpanie po tym rodzaju treningu, a może poprostu potrzebna mi jakaś motywacja? Naprawdę nie mam pojęcia co robić-przerwać trening i zacząć kiedy mi przejdzie (a jeśli nie przejdzie?), zmuszać się dalej nie zwracając większej uwagi na to co się ze mną dzieje? Nie wiem czy ktoś z tu obecnych miał może kiedyś podobny problem, mimo wszystko będę bardzo wdzięczny za wyrażenie swojego zdania.

Eron
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Ja miałem to samo. Recepta jest prosta i skuteczna: zmienić całkowicie program treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
są 2 powody
po pierwsze monotonny trening bez okresów odpoczynku co spowodowało przetrenowanie i przyzwyczajenie mięśni do jednego typu ruchu
po wtóre dieta sugeruję abyś zajrzał do odpowiedniego działu

bear
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Niechęć do treningów jest jednym z objawów przetrenowania. Zrób sobie przerwę na 2 tygodnie, w tym czasie załatw/ułóż sobie jakiś diametralnie inny plan treningowy i heja!

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"diametralnie inny" -no problem, tylko w jakim tego słowa znaczeniu? -chodzi o zlikwidowanie nawyku-do upadłego, czy/oraz zmienienie programu ćwiczeń na regularny i zaplanowany? i jeszcze w kwesti diety-mam przez to rozumieć dietę "przed i po treningową", czy cały program żywieniowy?
ponownie dzięx za odpowiedż.

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Inny trening to np. trening zmienny.Próbuj robić treningi ciężkie z mniejsza ilością powtórzeń przeplatane treningami z wiekszą ilościa powtórzeń z krótszymi przerwami wypoczynkowymi. W ogóle sądzę, że jesteś przetrenowany.Co do diety to przed treningiem ok.1 godz. lekki posiłek węglowodanowy abyś miał energię do ćwiczeń, zaraz po treningu uzupełnij białko np.napój proteinowy wymieszany z bananem.Poza tym może powinieneś zmienić siłownię - nowe miejsce i otoczenie zwiększa motywację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powinieneś czasem dodać sobie coś z treningów aerobowych (to dla rozluźnienia i odprężenia). Dobre jest pływanie, jazda na rowerze czy biegi dłuższe ok. 10-15 km. Jednak nie robi się tego na zabój tylko dla przyjemności (spokojne tempo, bez patrzenia na zegarek). Co drugi, trzeci dzień taka urozmaitka pomaga odprężyć się po monotonii treningowej. A przede wszystkim powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: po co to robię?
Życzę ciekawszych treningów i większej chęci do nich.
Pozdrowienia

Michał W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Wykonuj inne ćwiczenia niż dotychczas robiłeś, zmień ilość dni treningowych (jeśli miałeś 4 to zrób 3 i odwrotnie). Najlepiej żebyś miał wrażenie, że trenujesz inny sport.

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl Dąbka

Następny temat

Masa tricepsu

WHEY premium