SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Co to za mięsień barku? Dwugłowy czy rotator? Boli przy dotyku - foto

Wysłana -
Witam. Jakieś 10 miesięcy temu zaczęły mnie boleć okolice barku ale było to na tyle znośne, że ćwiczyłem dalej. Przestałem ćwiczyć dopiero wtedy kiedy ból zaczął promieniować do nadgarstka tak, że nie mogłem nim ruszyć. Zrobiłem sobie przerwę od siłowni - jakieś 7 miesięcy. Myślałem, że to fizyczny uraz nadgarstka i potrzebuje czasu. Kilka dni temu wróciłem na siłownie i znowu to samo - zrobiłem biceps, triceps, klatkę bardzo małymi ciężarami tak na rozgrzewkę.

Boli mnie na tą chwilę miejsce zaznaczone na zdjęciu. Czuje delikatne wypuklenie i nawet czy lekkim dotyku boli ale z zewnątrz. W środku jakby było ok Ciągnie delikatnie w okolice łokcia, mięsień od barku do łokcia jednego dnia boli drugiego już nie, nadgarstek tak samo.. Co to jest? To przyczep dwugłowego czy może rotator?

Jak to leczyć? Bo jak widać przerwa kilkumiesięczna nie pomogła. Nie odczuwałem żadnego bólu dopóki nie wróciłem na siłownie.

Może jakiś zastrzyk jakiś?
Znalazłem też coś takiego ale nie wiem czy to co zaznaczyłem to dwugłowy.: http://www.dorehabilitacji.pl/index.php/pl/bolesny-bark-dwuglowy


Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tego się nie określa w ten sposób w tym miejscu może być to zarówno dwugłowy ramienia, podłopatkowy jak i nie struktury mięśniowe w postaci choćby kaletki czy jeszcze czego innego i skoro jest promieniowanie do nadgarstka, należy się wybrać do specjalisty który wykona badanie kliniczne i jeśli uzna za zasadne to wówczas również badanie USG
Wysłana -
Zapisałem się do ortopedy ale już wiem jak to będzie. Bedzie chciał usg żebym zrobił i wrócił. Na usg byłem już dwóch z tym że każdy robił mi usg nadgarstka bo tam bolało a coś mi sie wydaje ze to od barku i dwuglowego sie bierze.
Wysłana -
Pójdę do lekarza juz z usg. Rtg tez zrobić czy tą kaletke itd na usg będzie widać?
Wysłana -
siwydym89
Rtg tez zrobić czy tą kaletke itd na usg będzie widać?


jak będzie stan zapalny w klatce to będzie widoczne w badaniu USG
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź