SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Co to jest ta "siła"?

Wysłana -
<rotfl> jak w opisie, interesuje mnie siła, mam niecale 34 w bicu, cwicze 7 miesiecy i wyciskam 100kg na klate, a jak patrze na profile gosci ktorzy maja 45 w lapie i 2x tyle cm w klacie co ja a wyciskaja 115kg to normalnie sie zastanawiam jak to mozliwe. Co to jest wlasciwie ta sila, z czego sie bierze (bo chyba nie z masy i nie z samych wielkich miesni?)?? I bez napier****nia sie :D

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
kolego na fizyke nie chodzisz jest taki prosty wzór na to heheheh.A w kulturystyce siła to zecz drugo planowa chodzi o mase miesniowa
Wysłana -
ja znam goscia ktory ma 34 w bicu wazy 70 kg wzrostu ma 180 cm i ciska 115 kg
Wysłana -
No podales ile wyciskaja, ale tutaj wazny jest staz, ty masz 7 miesiecy a on moze miec 3 lata i robil odpowiednie treningi a moze bral koks ?:D
Tego nie wiem, wiesz sama klata nie swiadczy o calym kulturyscie. Byc moze unoszenie ramion ze sztanga robil z 2x wiekszym ciezarem niz ty.
Wysłana -
glupio sformulowales pytanie, zaraz Cie zjada ze sie chwalisz ale coz:p, to jest tak ze sile ma sie w sobie, niektorzy maja po 38 wlapie a mecza sie z 90kg, sila cholera wie z kad sie bierze, wiem ze jak ktos ma 35- w lapie i podnosi 100kg+ mowia zaraz koks koks, mowie tak bo wiem to na wlasnym przykladzie:p sam podnosze 12x majac 35 w lapie i 70kg wagi, a z koksami raczej nie mialbym tyle wagi tylko wiecej na bank;] nie przejmuj sie opiniami i wyzwiskami ze koksujesz tylko lej burakow co szczyca sie ze podnosza po 130 a waza po 100kg+ ~~
Wysłana -
bierze się to z dwóch składowych- wielkości mięśnia i wielkości impulsu nerwowego pobudzającego daną ilość włókien mięśniowych- widać więc że najlepiej jest jak mamy to i to, ale dużą siłą mogą dysponować stosunkowo newielkie mięśnie/wtedy jednak inny jest rodzaj treningu/.
Wysłana -
No masz troche racji xbaranx.
Jak zaczynalem cwiczyc, razem z kilkunastoma kumplami nie wygladalem ani troche lepiej od nich, wrecz przeciwnie male miesnie, a wyciskalem na płaskiej duzo wiecej niz oni, zawsze lecialy teksty typu "Co ty wcinasz" itp, za to mialem slabszy biceps i barki, ale tego juz nie widzieli :D
Tak jak krzychu w swoim temacie pisal, ze dla wiekszosci liczy sie tylko płaska :)
Wysłana -
no bo taka jest prawda wysylalem posta jak byl topic a ktos wyslal rowno ze mna u gory i juz pisze ze pewnie koksuja, mnie to smieszy, 125kg na rekord mialem, setke 9 x podnioslem a wszyscy gadaja baran cos wpierdziela, "ty co ty jesz" smieszy mnie to bo co tydzien jestem nawalony, nie bawie sie w kulturyste ze nie pije tylko cwicze cwicze i cwicze, zdazaja sie miesiace ze laduje ostro w piwnicy talerzami ale tak jak teraz nic nie robie wakacje sa, a sila dalej taka sama, byc moze to dlatego ze to taka regeneracja ale coz kazdy ma inna sile, w sumie liczy sie wyglad a nie sila, sam wolalbym podnosic ze 100kg a miec w lapie troche wiecej, a niektorzy co nie maja problemu z nabieraniem masy a sila im nie idzie nie maja nic innego do roboty jak plotkowac ze ten i tamten na bank cos zarl
Wysłana -
xBaranX: nie no lajt nie pytaja mnie czy biore koksy bo na poczatku po 1 miesiacu 70 wyciskalem na raz, dopiero potem sila wzrosla wraz z treningiem a trenowalem duzo, no a chwalic sie tez nie mam za bardzo czym przy wynikach innych ale interesuje mnie to i np. czy genetyka i inne aspekty tez maja cos do tego? jak wytlumaczyc fakt ze sa bardzo chudzi I silni ludzie jak opisywany przez Sienkiewicza pan Podbipieta? ;d

I czemu na tym forum nie zrobia opcji "quote"?!
Wysłana -
tak już jest. tórjbojiści w kategorii do 90 kg wyciskają ponad 260 kg i nikt im nie mówi że to dziwne. Każdy ma inne mięsnie, jedni silne, drudzy duże, trzeci silne i duże, a czarci to chude cioty których 60 kg sztanga by zabiła.

ps napewno nie masz w klacie 2 x mniej niż goscie co mają 45 w łapie.
Wysłana -
StoPRO - to w dużej mierze kwestia genetyki, tego jak masz umiejscowione przyczepy, ilości włókien mięśniowych, i samych predyspozycji. Jedni mają strasznie silny grzbiet - a inni klatkę. Mam kumpla, który czy ćwiczy czy nie ćwiczy - zawsze wyciśnie 200. Nieważne czy wąsko czy szeroko. Bierze i wyciska.

Ja po roku ćwiczeń wyciskałem 70 kilo, a 100 kilo po 3 latach.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-06-09 11:58:12
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź