SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co to jest ta "siła"?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
StoPRO: sila nie rowna sie scisle rozmiarowi.

Moze nie na temat dokladnie ale troche o tym jest np. w tym artykule: http://monolith.strefa.pl/pliki/apoteoza.php

Cytat:
Korzyść I wynika z kilku ważnych spostrzeżeń dotyczących przyrostu siły mięśni. Po pierwsze zauważono, że nawet bez zmian morfologicznych (np. przyrostu masy) lub fizjologicznych (np. wzrost aktywności różnych enzymów) może następować duży przyrost siły. W grę więc wchodzą zmiany zachodzące w obrębie układu nerwowego. Innymi słowy siła nie tylko determinowana jest wielkością i jakością masy mięśnia, lecz także stopniem jej aktywowania. Zmainy takie - gdy rośnie siła bez przyrostu masy - są głównie skutkiem treningu odbywającego się w obszarze maksymalnych obciążeń (intensywność tak duża, że ćwiczenie można wykonać 1-3 razy w serii).

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 777
ostatnio czytalem troche na ten temat i natrafilem nawet na artykul w ktorym twierdzili, ze jakis mistrz jogi czy czegos tam, ktory wogole nie cwiczy na silowni, wazacy 65 kg po 3 godzinnej intensywnej medytacji potrafi wyzwolic taka energie aby podniesc ciezar 150 kg jedna reka czym zadziwia wszystkich ciezarowcow. Dla mnie to troche smieszne no ale nie pierwszy raz slyszalem o takich cudach :)

ajt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
Tak to prawda tylko nie wyciska a podnosi w martwym ciagu i nie po medytacji tylko przed i nie 150 kg tylko 150 funtow a ze "mis"(czy konie mnie slysza?) yogi to sie zgadza.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2006-06-10 13:59:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 564 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6363
sila to bardzo indywidualna sprawa, niektorzy maja genetyke strongmenow/ciezarowcow inni po prostu NIE, do tego dochodza przy plaskiej "cuda" ktore nazywacie wyciskaniem, niedawno bylem sprawdzic max na pro silce i jak widzialem jak tam ludziska wyciskaja rekordy to o zgrozo, wala po klacie jak masochisci, dojezdzaja do polowy i z takim mostem az kosci trzeszcza - to sezonmeni byli ale jednak, rekord rekordowi nie rowny;p

AIM HIGHER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2059
kolego a opisz tak kilka zasad jak poprawie wyciaskać na rekord?

troche to dokładnie nie na ten temat ale jednak bardzo podbone a nie bede nowego tematu zakładać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
poszukaj sobie bo było kilka razy...

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 177 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2601
sztange lapiesz w zaleznosci jak Ci wygodnie mozesz szerzej mozesz troche bardziej wasko wazne jest zeby sztange zatrzymac minimum 5-10cm przed klatka,nie robic mostku!!!doprowadzasz wtedy do skrzywienia kregoslupa i jest duzo latwiej podniesc ciezar...Mam kumpla ktory opuszcza sztange do polowy wp*****la ludziom ze bardziej nie moze bo cos go boli i nie moze bardziej opuscic a potem chwali sie ile to on nie podniesie <lol2>

life was a party

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
siła własnie ja nie wiem jak to jest z tym kompletnie. O tóz ja waże 90kg 189cm wzrostu i 36 mam w bicu i wyciskam 75kg ( staż zero to był mój pierwszy kontakt z gryfem) a tu ja zauważyłem że 100kg wypycha prawie każdy nie wiem czy ja jestem az tak słaby ale z drugiej strony to tylko płaska mi tak słabo idzie na martwy jak pierwszy raz sie złapałem to bez pasa poszło 150kg i nie stawiało dużego oporu. Na ręke ostatnio położyłem gości który wypucha 115kg. Więc mysle że poprostu nie wytłumaczenie na to skąd ta siła. Każdy jest silna ale silny na swój sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
"wazne jest zeby sztange zatrzymac minimum 5-10cm przed klatka" - ?! To Ty chyba nie wyciskasz tylko dociskasz. I niby dlaczego mostka nie robić. Wyciskanie z mostkiem jest lepsze niż bez mostka. Pomijając, że więcej wyciśniesz to twoja obręcz barkowa pracuje w "wygodniejszy sposób" dzięki czemu jest mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji barków. W każdym razie jak wyciskasz to opuszczaj sztange na klatke(musisz jej dotknąć, a nie kilka cm nad nią sztange mieć) zatrzymujesz ją(tak jak na zawodach) i wyciskasz w górę. Mostek jak najbardziej wskazany i nie krzywi kręgosłupa. Prędzej uszkodzisz kręgosłup niosąc niesymetryczne ciężkie torby z zakupami(bardzo cięzkie:P) niż mostkiem. Pamiętajcie o tym, żeby dupa cały czas dotykała ławki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 564 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6363
Na ręke ostatnio położyłem gości który wypucha 115kg

a co ma piernik do wiatraka? przeciez przy arm wrestlingu pracuja zupelnie inne miesnie, tutaj liczy sie przedewszystkim sila reki i nadgarstka, idzmy dalej, jesli fight trwa dluzej to i wytrzymalosc, pomysl choc troche czlowieku, czy rekord w plaskiej to to samo co silowanie na reke?

mostek mozna stosowac, jesli podejscia do rekordu nie robi sie czesciej niz 1 na miesiac to nie powinno sie nic stac (co innego jak nowicjusze na dziendobry na kazdym treningu sprawdzaja w jakiej formie sa na dany dzien )

AIM HIGHER

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa i bieganie

Następny temat

Posiadam pytanie typu lamerskie

WHEY premium