SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co to jest Shorinji Kempo?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Yoshi87 z działu Scena MMA i K-1.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktos z was ma jakies pojecie o Shorinji Kempo? Co to wlasciwie jest, jak ze skutecznoscia w praktyce, na jakie techniki kladziony jest nacisk? Licze na pomoc. Z gory dzieki, pozdrawiam wszystkich
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Shorinji Kempo jest stosunkowo mloda sztuka walki ( powstalo po II wojnie swiatowej).Zalozycielem byl Doshin So , ktory po latach pobytu w Chinach , zmodyfikowal techniki tam poznane i zapoczatkowal Shorinji Kempo.
Techniki dziela sie na 3 grupy : miekkie - rzuty , dzwignie , trzymania , uniki
twarde - uderzenia , bloki i kopniecia
lecznicze - aukupresura, shiatsu , akupnktura.
SK jest mocno zwiazane z filozofia buddyzmu i zenem.
Techniki wykonuje sie z charakterystycznym wkladaniem wagi calego ciala .Rzuty i dzwignie do zludzenia przypominaja aikido.Charakterystyczna metoda cwiczenia SR jest Embu , czyli cwiczenia w parach scisle okreslonych sekwencji walki.
Wszystkietechniki sa mocno nastawione na samoobrone.Podczas wolnej walki , cwiczacy ubieraja pancerze ( podobne to TKD WTF)i maski zblizone do kendo , techniki wykonywane sa z pelna sila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedz, wiesz moze gdzie w Polsce znajduja sie sekcje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z tego co wiem w Polsce nie ma autoryzowanej przez WSKO sekcji SR
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Swego czasu mialem okazje ogladac kasete Shorinji Kempo
z Japonii. To co tam zobaczylem bylo po prostu rewelacyjne. Faceci poruszali sie plynnie, mieli swietne ciosy, kopy, plynnie przechodzili do technik zapasniczych, strasznie tez
spektakularne byly pokazy dzialania punktow witalnych...no bylem pod wrazeniem. Jakies dwa lata pozniej zobaczylem na
slupie w Wawie plakat Shorinji Kempo. No wiec pognalem czemprendzej, zeby sie czegos nowego nauczyc.

To co zobaczylem, ten kolo co to prowadzil, jego gadki i w ogole to wszystko to byla taka zenada, ze nie wiedzialem co myslec.
Gosciu mowil, ze ma zdaje sie drugiego dana w tym, ale to sie nijak nie mialo do tego co widzialem na filmie.
Byc moze kwestia w tym, ze istnieje kilka szkol o tej samej nazwie..?
To z kasety bylo w specyficznych czarnych strojach troche wzorowanych na strojach japonskich mnichow zen, ktore byly przewiazywane sznurem i narzucane na karategi. I w symbolu mieli swastyke.

Pawel
http://www.karate.alpha.pl


Pawel Drozdziak
http://www.karate.alpha.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2818
W Warszawie jest jedna sekcja. Na ul.Felinskiego, w jakims technikum. Prowadzi gosc z 3danem w SK. Nie wiem czy to ta do ktorej trafiles Paweł, ale ma stroj oficjalny, z tym ze zakłada go tylko na egzaminy. Vinny, jak chcesz to wpadnij. W kazdym razie mi sie podoba. Moze ktos w Polsce zna jakies inne sekcje? sam jestem ciekaw czy jest cos jeszcze w naszym kraju...

"Nie ważne co ćwiczysz, ważne co umiesz..."

"Nie ważne co ćwiczysz, ważne co umiesz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2001-12-27 19:38:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80
Witam wszystkich, ja tu pierwszy raz.
W Warszawie S K uczy Grzegorz Krauze. Z tego co o nim wiem to facet zna się na walce. Jest szkoleniowcem brygad antyterrorystycznych, pracuje w Borze. Słyszałem że na stadionie połamał gościa z specnazu.
Laser
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Witam Laser.
A skad Specnaz wzial sie na stadionie? I gdzie on uczy w Wawie?

Zmieniony przez - Kask w dniu 2001-12-28 09:03:56

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krauze , to Shaolin Kempo ( a to duza roznica).
Oficjalnie nie ma w Polsce zadnej sekcji Shorinji Kempo afiliowanej przez World Shorinji Kempo Organization .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1674 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73472
Ja zawsze myslalem ze shorinji to poprostu po japonsku shaolin sy i od tego wziela sie nazwa tego stylu w karate ale to chyba jedyny zwiazek tej sztuki z klasztorem poza silnym naciskiem na filozofie zen...

.

.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

najlepsze karate shotokan

Następny temat

Lipne techniki Wing Tsun

WHEY premium