SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co robić, aby nie obrosnąć tłuszczem podczas sezonu masowego?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
SŁAWOMIR AMBROZIAK:

Chyba bezpowrotnie minęły już czasy naprzemiennego robienia masy i rzeźby. Kiedyś faktycznie tak robiliśmy: zimą – wielkie ciężary, mała liczba powtórzeń, dużo odpoczynku i żarcie do oporu, wiosną – małe ciężary, duża liczba powtórzeń, aeroby i ścisła dieta. Ostateczny efekt ukazywał całą prawdę o podobnym systemie treningowym: większość zdobytej zimą wagi leciała w dół, a mięsa zostawało jedynie niewiele więcej, jak z poprzedniego sezonu. Zawodnicy teraz już tak nie ćwiczą; chociażby z tego powodu, że cały rok biorą udział w konkursach, pokazach, targach, sesjach zdjęciowych czy innych wydarzeniach reklamowych. Może minimalnie zalewają się poza sezonem, ale generalnie – przygotowując się do zawodów – nie muszą zrzucać zbyt wielkiej ilości fatu.
Aby nie zalać się w sezonie masowym, warto (...)


WILL BRINK:

Zalecam im, aby mieli oko na poziom tkanki tłuszczowej i dostosowywali (...)


BORGE FAGERLI:

Pod koniec fazy diety, czyli albo po zawodach, albo gdy jesteśmy zadowoleni ze szczupłej sylwetki klienta (chcę zobaczyć jednocyfrowy procent tkanki tłuszczowej przy fałdzie skórnym na brzuchu o grubości 5-7 mm), stopniowo zaczynamy zwiększać ilość (...)


PIOTR GŁUCHOWSKI:

Wszystkim osobom, które mają tendencje do łapania tkanki tłuszczowej, a chcą powiększyć swoją masę mięśniową, polecam cały czas (...)


PIOTR KACZKA:

I to jest właśnie pytanie, które słyszy się niemalże za każdym razem, gdy ktoś zgłasza się z prośbą ułożenia planu dietetycznego ukierunkowanego na zwiększenie masy mięśniowej. Zazwyczaj pada ono z ust osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem kulturystycznym, a brzmi mniej więcej tak: „... bo wie Pan... chciałbym zrobić trochę masy... nie za dużo, tak z 10-12 kg, ale czystej bez tłuszczu, bo nie chcę się zalać jak koleżka z równoległej klasy, co ćwiczy na innej siłce... 
A no i mogę zjeść tylko 2 razy dziennie, bo w ciągu dnia w ogóle nie czuję się głodny, ale za to kupiłem dobrego gainera...wie Pan...”. Ja rozumiem, że można być optymistą, ale choć odrobina (...)


ZBYSZKO TARCZEWSKI:

Jednym z wymogów (w mojej ocenie najważniejszym) efektywnego budowania masy mięśniowej jest dostarczanie odpowiednio (...)

http://perfectbody.pl/ERT/9/719/Co-robic-aby-nie-obrosnac-tluszczem-podczas-sezonu-masowego.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kulturystyczny sernik

Następny temat

SZCZYT BICEPSA - GŁOWA DŁUGA

WHEY premium