SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na odbudowę stawów ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 570
Witam. Mam pytanie, co polecacie na odbudowę stawów. Mam problem z kolanami i barkami (tutaj ból już bywa nie do wytrzymania) + ogólne skrzypienie w stawach. Bardzo przeszkadza to w treningach tym bardziej że jestem studentem AWF. Słyszałem pare opinii pozytywnych o Animal Flex, zastanawiam sie nad GLUCOSAMINE Sport Complex od Treca, jest jeszcze tańszy Arthroblock. Co dobrego polecilibyście co najlepiej by pomogło ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 570
dzięki wielkie za rady choć i tak postaram sie jak najszybciej sprawdzić to u dobrego specjalisty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4520 Napisanych postów 35795 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263130
Wszystko zależy od tego w czym dokladnie jest problem, bo nie ma co się łudzić że na urazy gdzie potrzebna jest interwencja chirurgiczna pomoże jakaś odżywka.

Z lepszych kombinacji na stawy polecam Cissus Fitmax + Nutrend Flexit

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402357
dokladnie j/w
przydalo by sie to sprawdzic u specjalisty czy to nie jakies stany chorobowe,

jezeli okazalo by sie ze suple wystarcza to dobrze sie sprawdza (ostatnio testowalem osobiscie)np.

https://sklep.sfd.pl/4+_Nutrition_Joint -opis28415.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma co doradzać, jeśli tak jak piszesz ból jest nie do wytrzymania to zapomnij że jakikolwiek suplement Ci to wyleczy tylko wizyta u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Wenshu @
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 570
Dzięki. Chyba trzeba będzie a raczej napewno udać się do specjalisty, choć ostatnio na ból w barkach stosowałem maść Voltaren Emulgel i pomagało na tyle że mogłem prawie normalnie ćwiczyć (stan zapalny ?) mimo wszystko jednak odczuwałem barki, coś jak przeskakiwanie, chrupienie. Z kolanami problem jest od połowy września i każdy powrót do biegania równa sie powrót do bólu. Do tej pory zniechęcało mnie czekanie żeby dostać sie do specjalisty ale trzeba będzie przeboleć i udać sie prywatnie, przynajmniej wszystko w miare szybko ogarnę i dowiem sie co jest :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Przeskakiwanie i ból w barkach może być spowodowany ich złą rozbudową tj. Przerostem głowy przedniej względem bocznej/tylniej + niepoprawna technika ćwiczeń, jak i wykonywanie 90% ćwiczęń co "chłopaki" na siłowni a mających zgubny wpływ na barki o ile nie ma się do nich odpowiedniej budowy (np. pełnozakresowe wyciskanie za karku że sztanga wręcz dotyka kapturów) , brak rozgrzewek itp.
Skoro z kolanami jest problem od września to co się zmieniło? (przytyłeś, zmieniłeś buty itp itd?) . Ludzki organizm jest dobrze zaprojektowany i nie stosując jakiś chorych ciężarów rzędu 250-300% masy ciała , poprawnie ćwicząc nie jesteśmy sobie w stanie zbytnio uszkodzić tych stawów , więc najczęsciej problem leży w jakimś czynniku zewnętrznym. Znam też asów co sporzywają mniej niż 30g tłuszczu , i mało warzyw a brak tłuszczu i witaminy C też ma zgubny wpływ na kolagen w stawie (czyli chrupanie itp).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 570
Akurat brak tłuszczów ani tym bardziej wit. C nie wchodzi w gre. Jeśli chodzi o kolana to dużo biegałem, do 20 km i głównie po asfalcie, napewno mogło to prowadzić do jakiś większych przeciążeń i gromadzenia mikrourazów. Co do barków to początkowo bardzo prawdopodobne że miała wpływ niepoprawna technika i nie ma co ściemniać ale ból tak naprawde pojawił się gdy częściej i regularnie zacząłem chodzić na basen. Jeśli chodzi o przerost głowy przedniej chodzi Ci o aktony ? Jeśli tak to przód napewno mam bardziej rozbudowany względem tyłu barku, czy to może mieć duży wpływ na to co odczuwam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeśli nie olewasz treningu tylniego aktonu to raczej nie,
jak sam napisałeś problem nasilił się gdy zacząłeś częściej pływać, to jest bardzo możliwa przyczyna, związane jest to z indywidualną budową stawu barkowego, generalnie wszelkiego rodzaju krążenia rąk i wymachy są to ruchy nieanatomiczne i kontuzjogenne, jest o tym art na potreningu.pl, świadczy o tym chociażby to że mnóstwo pływaków ma właśnie problemu ze stawami barkowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Generalnie nie jestem fizjo, a wykształcenie mam Techniczne ale z tego co wiem jeżeli dana gruba w obrębie danego stawu góruje np klatka względem pleców , biceps względem tricepsu (lub na odwrót) lub właśnie przedni akton względem zaniedbywanych często tyłów , wtedy ruch w danym stawie wykonywany jest nienaturalnie,tj silniejszy mięsień ciągnie bardziej niż ten drugi słabszy jest w stanie stabilizować (duże uproszczenie, pewnie ludzi co mieli jakąs biomechanike złapali się za głowe). Przez to są te strzelania, chrupania itp w stawach. Poszukaj ćwiczeń na stożki rotatorów, rozciągająco - wzmacniające. Na necie jest dużo artykułów na ten temat.

Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2015-01-18 21:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie będąc fizjoterpeutą/ortopedą, nie mając pojęcia co mu dolega, stawiasz diagnozę że to coś ze stożkami - odważnie
ja jednak przed rozpoczęciem wszelkiego rodzaju internetowych rehabilitacji polecam udać się do specjalisty, piszę z autopsji, sam jestem w trakcie rehabu
ZDROWIA !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który spalacz

Następny temat

cykl kreatynowy co zrobić ?

WHEY premium