SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na obiad ???

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Dziki i łanie ;) wrzucajcie tu swoje propozycje co zjedlibyście na obiad. propo na zasadzie zjeść świeże z talerza - niekoniecznie pudełkowe żarcie.
Nie mam czarodziejskiej różdżki ale postaram się wybierać Wasze propozycje i urealniać je w kuchni.
3....2....1....start;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Obiad jest traktowany przez większość z nas jako główny i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wynika to z pewnych przyzwyczajeń przekazywanych z pokolenia na pokolenie, jakoby po pracy należało zjeść najbardziej obfite danie, w celu uzupełnienia energii. W rzeczywistości i obecnych czasach posiłki powinniśmy dobierać według własnych preferencji, a nie kierować się mało sensownymi przyzwyczajeniami. Jeżeli ktoś ma ochotę jeść po południu płatki owsiane, omlet, czy jajecznicę, to nie ma ku temu najmniejszych zastrzeżeń. Posiłki przede wszystkim warto, aby były pełnowartościowe i dobierane od własne potrzeby, cel, system żywieniowy, czy inne preferencje.

Teoretycznie obiad powinien być głównym posiłkiem na ciepło, jedzonym między godziną 12 a 16. Składa się on z dwóch dań. W Polsce najczęściej z zupy, a po niej z dania głównego. Drugie danie to z reguły kasza, ryż, ziemniaki, makaron z dodatkiem różnego rodzaju mięs (wieprzowina, drób, wołowina, cielęcina, dziczyzna), ryb, ewentualnie jaj lub rzadziej nabiału. Coraz częściej jednak są to posiłki przetworzone: pizza, pierogi, dania ze słoika, fast food. Tego typu posiłki zdecydowanie należy unikać.

W temacie tym zapraszamy do wrzucania swoich posiłków, jakie jadacie na obiad. Podzielmy się tym ze sobą, aby każdy mógł znaleźć coś nowego i ciekawego dla siebie. Można również wrzucać zdjęcia zrobionych posiłków obiadowych. Bez wątpienia poprawi to niektórym apetyt.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14656 Napisanych postów 53128 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400416
Placki po węgiersku
2

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958100
wszystko co zawiera mięso
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
a ja to bym zobaczył pierogi ruskie w wersji fit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
ja bym z chęcią zgarnął jakiś kolejny nowy pomysł na kure z ryżem, ewentualnie makaronem, albo jakieś fajne szybkie koktajle na kolacje tudzież na snaidanie do jajecznicy :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 204 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 55949
a może coś z podrobów (serca żołądki?) jakiś gulasz?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93244 Napisanych postów 362735 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663994
remikk
a może coś z podrobów (serca żołądki?) jakiś gulasz?


Daj pan spokoj
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
remikk
a może coś z podrobów (serca żołądki?) jakiś gulasz?

żołądki, trochę masła, marchewka, pietruszka seler i jest taki "gulasz", że mucha nie siada, nic więcej nie trzeba z tydzień temu zrobiłem tak z 2kg żołądków i gdyby nie to, że nie chciało mi się jechać do sklepu po żołądki to bym drugi tydzień też ładował to samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 204 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 55949
lodzianin1
remikk
a może coś z podrobów (serca żołądki?) jakiś gulasz?


Daj pan spokoj


wreście byś zjadł coś normalnego
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Wątróbkę z cebulką by nie ociekała tłuszczem
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
anubis84
Wątróbkę z cebulką by nie ociekała tłuszczem

Też mam smaka - nawet dziś chciałam kupić ale nie było....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gofry gryczano - budyniowe

Wiecej