SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co mi się stało?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
Od paru miesięcy, od czasu do czasu trenowałem rundaks bez rozgrzewki. Zawsze starałem się go wykonywać od tej strony gdzie patrzę się w prawo i kładę najpierw lewą rękę na ziemi.

Teraz mam intensywny ból w okolicach lewego pośladka, lewego biodra i lewego krzyża. Jakie partie ścięgien/stawów/nerwów nadwyrężyłem/naderwałem?

Ból utrzymuje się od czasu do czasu od kilku miesięcy, a ostatnio mocnoej. 3 tygodnie temu byłem u lekarza. Zacząłem się smarować ale przepisanego leku przeciwbólowego nie brałem. Ból ustąpił. Dzisiaj grałem ze znajomymi w piłkę halową. Na rozgrzewce zrobiłem salto. Po bieganiu ból znowu się zaczął. Co najprawdopodovniej mi sie stało. Kiedy będę mógł ostrożbie grać a kiedy już ta kontuzjs przejdzie na dobre i złe i będę mógł trenować zarówno piłkę nożną jak i akrobatykę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Niestety nie sposób tego określić przez internet, kluczowe będzie znalezienie odpowiedniego specjalisty który przeprowadzi badanie kliniczne a następnie indywidualnie dobraną terapię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
Podejrzewam również, że ból pośladka jest przedewszystkim od rundaka a krzyży również od twardego lądowania przy salcie na pięty (poprawcie mnie jeśli się mylę). Który ból szybciej ustępuje a który będzie mnie dłużej trzymał? Mięśnia pośladkowego czy korzonki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jedno z drugim występuje zazwyczaj razem, udaj się do specjalisty trzeba przeprowadzić badanie fizykalne a następnie terapię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
U specjalisty jeszcze nie byłem ale dostałem skierowanie. Wziąłem też leki te które przepisał lekarz o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Cały ból ustąpił od razu po jednej nocy. Niemal całkowicie. Trochę się boję czy przez to nie będę czegoś nadwyrężał. Co wy sądicie o takich lekach czy one intensywnie i znacznie leczą czy tak naprawdę są one przede wszystkim przeznaczone jako środek przeciwbólowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
LCBND
Co wy sądicie o takich lekach czy one intensywnie i znacznie leczą czy tak naprawdę są one przede wszystkim przeznaczone jako środek przeciwbólowy?


jakie leki miałeś przepisane ? one nie leczą nie eliminują problemu mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
BPL-G

jakie leki miałeś przepisane ? one nie leczą nie eliminują problemu mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne


Nimesil i Siralud. Teraz zażywam je połowicznie, nie tak jak jest zalecane w dawce, ale mimo to boję się, że będę nadwyrężał. Co o tym sądzisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Stosunkowo mocne już na receptę co oczywiście przypadkiem też nie jest , co sądzę pisałem wcześniej

BPL-G
udaj się do specjalisty trzeba przeprowadzić badanie fizykalne a następnie terapię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
A działanie przeciwzapalne można interpretować w taki sposób, że problem się nieco szybciej i lepiej wyeliminuje w dalszej perspektywie?


Zmieniony przez - LCBND w dniu 2017-11-26 19:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie bardzo rozumiem o co pytasz przejdzie faza ostra więc funkcja trochę się poprawi natomiast problem nie zniknie więc dolegliwości mogą pojawić się ponownie lub dotyczyć nawet innej części.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3757
BPL-G
Nie bardzo rozumiem o co pytasz
Co to znaczy, że lek oprócz działania przeciwbólowego ma jeszcze działanie przeciwzalne, jakie są tego pozytywne skutki?
BPL-G
lub dotyczyć nawet innej części.
Mam rozumieć, że te leki w jakiś stopniu wpływają na wszystko co jest połączone z rdzeniem kręgowym i skutkiem ubocznym może być narażenie innej części (zwłaszcza gdy przy tym leku przeciwbólowym np. wykonuje się przez cały dzień jakąś ciężką pracę na stojąco)?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak wspomniałem są to leki które mają działanie p/bólowe , p/zapalne, p/gorączkowe natomiast nie eliminują przyczyny dolegliwości bólowych , o skutkach ubocznych możesz poczytać na ulotce choćby obciążenie układu pokarmowego szczególnie przy dłuższym niż kilka dni stosowaniu
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaburzenia hormonalne po antybiotykoterapii, interpretacja wyników

Wiecej