SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Co mi się stało?

Wysłana -
Od paru miesięcy, od czasu do czasu trenowałem rundaks bez rozgrzewki. Zawsze starałem się go wykonywać od tej strony gdzie patrzę się w prawo i kładę najpierw lewą rękę na ziemi.

Teraz mam intensywny ból w okolicach lewego pośladka, lewego biodra i lewego krzyża. Jakie partie ścięgien/stawów/nerwów nadwyrężyłem/naderwałem?

Ból utrzymuje się od czasu do czasu od kilku miesięcy, a ostatnio mocnoej. 3 tygodnie temu byłem u lekarza. Zacząłem się smarować ale przepisanego leku przeciwbólowego nie brałem. Ból ustąpił. Dzisiaj grałem ze znajomymi w piłkę halową. Na rozgrzewce zrobiłem salto. Po bieganiu ból znowu się zaczął. Co najprawdopodovniej mi sie stało. Kiedy będę mógł ostrożbie grać a kiedy już ta kontuzjs przejdzie na dobre i złe i będę mógł trenować zarówno piłkę nożną jak i akrobatykę?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Podejrzewam również, że ból pośladka jest przedewszystkim od rundaka a krzyży również od twardego lądowania przy salcie na pięty (poprawcie mnie jeśli się mylę). Który ból szybciej ustępuje a który będzie mnie dłużej trzymał? Mięśnia pośladkowego czy korzonki?
Wysłana -
Jedno z drugim występuje zazwyczaj razem, udaj się do specjalisty trzeba przeprowadzić badanie fizykalne a następnie terapię.
Wysłana -
U specjalisty jeszcze nie byłem ale dostałem skierowanie. Wziąłem też leki te które przepisał lekarz o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Cały ból ustąpił od razu po jednej nocy. Niemal całkowicie. Trochę się boję czy przez to nie będę czegoś nadwyrężał. Co wy sądicie o takich lekach czy one intensywnie i znacznie leczą czy tak naprawdę są one przede wszystkim przeznaczone jako środek przeciwbólowy?
Wysłana -
LCBND
Co wy sądicie o takich lekach czy one intensywnie i znacznie leczą czy tak naprawdę są one przede wszystkim przeznaczone jako środek przeciwbólowy?

jakie leki miałeś przepisane ? one nie leczą nie eliminują problemu mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne
Wysłana -
BPL-G

jakie leki miałeś przepisane ? one nie leczą nie eliminują problemu mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne

Nimesil i Siralud. Teraz zażywam je połowicznie, nie tak jak jest zalecane w dawce, ale mimo to boję się, że będę nadwyrężał. Co o tym sądzisz?
Wysłana -
Stosunkowo mocne już na receptę co oczywiście przypadkiem też nie jest , co sądzę pisałem wcześniej

BPL-G
udaj się do specjalisty trzeba przeprowadzić badanie fizykalne a następnie terapię.
Wysłana -
A działanie przeciwzapalne można interpretować w taki sposób, że problem się nieco szybciej i lepiej wyeliminuje w dalszej perspektywie?

Zmieniony przez - LCBND w dniu 2017-11-26 19:07:05
Wysłana -
Nie bardzo rozumiem o co pytasz przejdzie faza ostra więc funkcja trochę się poprawi natomiast problem nie zniknie więc dolegliwości mogą pojawić się ponownie lub dotyczyć nawet innej części.
Wysłana -
BPL-G
Nie bardzo rozumiem o co pytasz
Co to znaczy, że lek oprócz działania przeciwbólowego ma jeszcze działanie przeciwzalne, jakie są tego pozytywne skutki?
BPL-G
lub dotyczyć nawet innej części.
Mam rozumieć, że te leki w jakiś stopniu wpływają na wszystko co jest połączone z rdzeniem kręgowym i skutkiem ubocznym może być narażenie innej części (zwłaszcza gdy przy tym leku przeciwbólowym np. wykonuje się przez cały dzień jakąś ciężką pracę na stojąco)?
Wysłana -
Jak wspomniałem są to leki które mają działanie p/bólowe , p/zapalne, p/gorączkowe natomiast nie eliminują przyczyny dolegliwości bólowych , o skutkach ubocznych możesz poczytać na ulotce choćby obciążenie układu pokarmowego szczególnie przy dłuższym niż kilka dni stosowaniu
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź