SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Co mi się stało?

Wysłana -
Minęło ponad 6 tygodni. Wszystko się uspokoiło. Zażywam też regularnie suplementy. Jestem na tyle sprawny aby np. grać normalnie w piłkę.... Ale nie wiem jak takie coś mogłoby wpłynąć gdybym znowu zaczął trenować akrobatykę np. na macie gimnastycznej. Jak długo powinienem się jeszcze mniej więcej wstrzymać abym znów nie miał przewlekłych bólów ?
Wysłana -
Tego Ci nikt nie powie nie znając Twojego stanu , może być tak że dolegliwości nie są obecne a po powrocie do treningów będą odczuwalne jeśli przyczyna nie została wyeliminowana
Wysłana -
Zrobiłem sobie prześwietlenie, na któym ujawniły się jakieś zwyrodnieniowa ale nie zdecydowałem się na rezonans miednicy i kręgosłupa. Czy po kilku albo kilkunastu tygodniach da się takie uszczerbki całkowicie wyeliminować?
Wysłana -
Same zmiany zwyrodnieniowe nie oznaczają jeszcze nic strasznego i są do pewnego stopnia normalne i ich więcej wraz z wiekiem kwestia jaki stopień zaawansowania.
Wysłana -
Minęło pół roku. Juz od kilku miesięcy jestem sprawny aby trenować większość sportów (mogę nawet biegać i się rozciągać itp ale nie uprawiałem wyczynowej akrobatyki). Stawy w okolicach bioder już mnie nie bolą, ale tak średnio co 2/3 dzień niekiedy bolą ścięgna w okolicach bioder. Chodzę czasami do masażysty, zażywam regularnie suplementy, krzem itp. Co mógłbym jeszcze robić? Od jakich ćwiczeń zacząć, jeśli chcę trenować akrobatykę? Dla przypomnienia mam 20/21 lat. Rezonans mogę mieć dopiero w marcu w przyszym roku, ale też najprawdopodobniej nie jest mi on za bardzo potrzebny (być może coś nadwyrężyłem gdy rok temu robiem codziennie back flipy na betonie ale na pewno nie mam dyskopatii)
Wysłana -
Niestety nie sposób tego określić przez internet, kluczowe będzie znalezienie odpowiedniego specjalisty który przeprowadzi badanie kliniczne a następnie indywidualnie dobraną terapię.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź