SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co mam robic?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcialbym aby doswiadczona osoba doradzila mi co zrobic aby bylo lepiej. Ja przedstawie swoj tok myslenia do ewentualnej korekcji.
Majac 24 lata, 178 cm wzrostu waze... 59 kg. Wygladam raczej malo ciekawie i chcialbym to poprawic, bo nie mam ochoty wciaz wysluchiwac o tym jak zle wygladam od rodziny i innych. M.in. w tym celu dwa miesiace temu skonczylem z paleniem tytoniu... szczerze mowiac palilem tylko 4 lata ale w ciagu tych 4 lat schudlem 8 kg. Chce to nadrobic i zaczac "normalnie" wygladac. Pisze "normalnie" bo chodzi mi tylko o przyrost masy i poprawienie sylwetki. Chce byc po prostu "w normie". Od pewnego czasu zaczalem czytac rzeczy odnosnie kulturystyki i odzywiania sie oraz wspomagania odzywkami. Nie interesuja mnie sterydy itp. Myslalem raczej o odzywkach bialkowych i weglowodanowo-bialkowych tylko nie wiem na ktore sie zdecydowac i czy w ogole warto. Chodzi o to czy oplaca sie na to wydac kase, tymbardziej, ze z tego co widzialem przykladowo 1kg odzywki starcza na gora parenascie dni, a jego cena wynosi kilkadziesiat zlotych. Potrzebuej rady doswiadconej osoby - czym moge nadrobic ta mase zebyc chociaz wrocic do normy tzn nie byc stale na niedowadze i troche lepiej wygladac? Z czego najlepiej skorzystac by sie wspomoc i miec tego widoczne efekty w postaci masy, nie opuchlizny?

AIR_look
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw miszczu musisz postanowic czy bedziesz sezonowcem czy naprawde chcesz zmienic swoj wyglad. Jak zaczynalem wazylem tyle co tyle tylko ze jestem 1 cm wyzszy, tak wiec tez nie wygladalem za ciekawie. Przy naszej przemianie materii nie masz co liczyc na cuda. Suplementy i odzywianie troche pomoga ale na pewno nie bedziesz lapal masy tak szybko jak inni. Mnie po rownych 2 latach udalo sie przybrac na masie (wiekszosc bez tluszczu) 15 kg (zreszta mozna zobaczyc moj profil), tak wiec to co cie moze uratowac to jedynie systematycznosc. Staraj sie oczywisicie odpowiednio odzywiac itd. Mysle ze trening 2 razy w tyg. to troche malo, ja zaczynalem od 3 a teraz mam 5. Zycze powodzenia i zobaczymy jak ci pojdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby Ci pomóc musimy wiedzieć trochę więcej o Tobie. Ile jesz dziennie: jakie posiłki, co, jak często; jaki tryb życia prowadzisz, czy zamierzasz ćwiczyć (jeżeli tak to jak często), a nawet ile razy się wypróżniasz ;)!
Posiadając te informacje można by Ci dać kilka wskazówek żywieniowych.
Myślę, że odpowiednie odżywianie załatwi sprawę.
Na odżywki przyjdzie pora jak zdecydujesz się poświęcić trochę więcej czasu kulturystyce.

pozdrawiam!
[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Z tym wypróżnianiem to kolega oczywiście zartował ale napisz chociaż jaki masz plan treningowy, co jadasz i ile razy dziennie. Sądzę że aby przywrócić normalny wygląd nie potrzebujesz zadnych odzywek tylko dużo dobrego jedzenia (dobrego, nie smaczniego :) i odpowiedni trening.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedz. No coz... planu treningowego nie mam poniewaz nie chodze na silownie. Powiedzmy, ze myslelam o tym aby zaczac systematycznie dwa razy w tygodniu. Moze to malo ale czas mam ograniczony - praca, dom, zona. Jesli chodzi natomiast o dotychczasowe odzywianie i tryb zycia to wyglada to mniej wiecej tak: wstaje o godz 6:00 i pije herbate. W pracy gdzies o 8:00 jem pierwsze sniadanie (3 kromki chleba z wedlina badz zoltym serem, nastepnie o 12:00 drugie sniadanie (to samo jw.). Potem o 16:00 obiad domowy (zupa + drugie danie, najczesciej ziemniaki + kawalek miesa i salatka warzywna). Po obiedzie pije duzo napojow chlodzacych najczesciej jest to "cola". Od pewnego czasu pije tez codziennie 0,3 litra mleka z 4 lyzkami rozpuszczalnego kakao. Nie ukrywam ze lubie napic sie piwa. Okolo 20:00 kolacja (parowki, tosty, pizza, itp). Sen 24:00 - 6:00. I tak z dnia na dzien.

AIR_look
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Wszystko zależy od Ciebie. Im więcej wysiłku włożysz w pracę nad sobą tym szybciej zobaczysz efekty.

Dobrze byłoby zacząć trening chociaż 1-2 razy w tygodniu na początek, ale to Twoja decyzja.

Ciężko Ci będzie zmienić (fatalne nawiasem mówiąc) nawyki żywieniowe z dnia na dzień ale przynajmniej postaraj się powoli wprowadać zmiany:
- jedz coś rano przed wyjściem do pracy
- pieczywo białe zastępuj razowym
- zastąp ziemniaki ryżem (ziemniaki są ok ale w połączeniu z miesem tworzą wyjątkowo cięzkostrawną miesznakę)
- wyeliminuj z jadłospisu sosy
- colę zastąp wodą
- zamiast parówek, tostów, pizzy postaraj się zjeść coś zdrowego np. gotowane filety z kurczaka, tuńczyk, twarożek
- na kolację staraj się ograniczyć węglowodany i tłuszcze na rzecz białek
- nie pij mleka wieczorem, jeśli już to rano
- wydłuż sen z 6 do 8h
Tyle pamietam. Może ktoś zaproponuje coś jeszcze.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Atomic ma oczywiście rację ale powinieneś zwrócić przede wszystki uwagę na zwiększenie podaży węglowodanów w postaci ryżu (najlepiej brązowego ale nie jest to w Twoim przypadku koniecznością), ciemnego pieczywa (zawiera stosunkowo dużo węglowodanów) i owoców. Jedz często, pierwszy posiłek zaraz po przebudzeniu. A co do treningów to powiem Ci, że też mam żonę pracę i masę innych obowiązków ale potrafię wygospodarować 1,5 godziny na trening. Rezygnujesz po prostu z wątpliwych przyjemności jak telewizja.
Pamiętaj, że ilości i jakości pokarmu nie zmienisz z dnia na dzień potrzeba do tego wielu tygodni. Jedz zdrowe rzeczy i jedz ich dużo. Jeżeli zechcesz prześlę Ci tabele żywieniowe wraz ze wskazówkami; pozwola to na ułożenie sobie rozsądnej diety.

pozdrawiam!
[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Masz całkowita rację REMO ale obawiam się czy zwiększenie podaży węglowodanów bez odpowiedniego treningu przynajmniej 3 razy w tygodniu nie spowoduje zbędnego otłuszczenia, chociaż z drugiej strony to też nie wiadomo bo biorąc pod uwagę ilość spożywanych kalorii, kolega jest bardzo szczupły, co sugeruje niezwykle szybkie tempo przemiany materii.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze raz dzieki za rady. Postaram sie skorzystac i jednak zaczac ten trening. Bede musial jednak zapoznac sie z systemem cwiczen, ktory bylby dla mnie najbardziej odpowiedni. Nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie rozwoj klatki piersiowej i rak. Jesli koledze nie sprawia to klopotu to bardzo prosze podeslac owe rozpiski dotyczace diety. Chetnie przejze i sprobuje dostosowac. Przegladajac zasoby www trafilem na sportowy sklep wysylkowy i odzywke, ktora nosi nazwe: Mass Gain, firmy Hi-Tec. Jak przeczytalem, to klasyczna odzywka +weight-gain" przeznaczona podobno miej wiecej dla takich jak ja, osob z szybka przemiana materii "hardgeiner". Co o tym sadzicie? Czy stosowanie tego z dieta i treningiem da oczekiwane efekty? I jeszcze jedna sprawa. Zauwazylem, iz odzywki maja swoj specjalny sposob dawkowania. Np iles tam gramow dziennie przez 2,3 tygodnie a potem miesiac przerwy... Czy tego trzeba az tak przestrzegac?

AIR_look
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Polecam artykul "Na pomoc naturze" na strone glownej kulturystyka.pl

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry ze tak zawracam glowe... Po ciezkiej batalii z zona (wygranej batalii) zdecydowalem sie zaczac trening 2 razy w tygodniu i zaczac zmieniac swoj system zywienia.
Czytalem artykuly o diecie na kulturystyka.pl, dowiedzialem sie cennych rzeczy o diecie ale... czy ktos moze mi odpowiedziec na dwa pytania: 1 - co jesc przed treningiem, 2 - co jesc po treningu. Z tym ze nie chodzi mi tutaj o wypisanie "weglowodany proste, zlozone" lecz raczej nazwy zywnosci w stylu "zalecam jesc przed ryz itp, a po banana itp". Prosze o pomoc. Chce zeby dieta nie zawierala odwrotnych pomylek...

AIR_look
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jedz nic na godzine przed treningiem. a wczesniej musisz dostarczyc sobie energii na trening, czyli np. normalny obiad.

po treningu ( tzn. odrazu po np. w szatni ) dobrze jest wypic odzywke weglowodanowo bialkowa ( jesli sie zdecydujesz na nią ). nastepnie 2 godz. po treningu musisz dostarczyc ok 80g weglowodamow i 20g bialek, czyli np. ryz i piers z kurczaka. i taka porcje wartosci odzywczych staraj sie zjadac co 3 godz. Tuz przed snem jedz wg. swojego uznania, poniewaz panuja podzielone zdania na ten temat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

heh! znalazlem ;]

Następny temat

Xenadrine a Poczta

WHEY premium