SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze na masę - białko czy gainer?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
Jestem teraz w trakcie zakupu jakiegoś suplana mase ale niewiem jakiego. Co bedzie lepsze Białko czy Gainer .Mam na to ok 150zł. Acha nie mam tendencji do odkładanie sie tłuszczu ale masa tez ciezko idzie. Co wy byscie mi poradzili aby kupić.Oprucz tego mam jeszcze Kreatyne Megabola, M3 Creatine, HMB,Glukoze i witaminy. Co mam kupc.
1

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Z budowaniem muskulatury wiąże się wiele kontrowersji.
Nie ulega jednak wątpliwości, iż na budowanie masy mięśniowej składają się trzy podstawowe czynniki:
• Dieta
• Trening
• Odpoczynek

Stwierdzenie „Jedz dużo i trenuj ciężko” to drobne nieporozumienie i niekoniecznie wystarczy do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Jeśli chodzi o dietę, to owszem trzeba jeść sporo. Bez wystarczającej ilości energii i budulca nie będziemy w stanie zbudować tkanki mięśniowej.

Musimy zatem zadbać o dodatni bilans kaloryczny, ale nie tylko on będzie odgrywał rolę w procesie budowania mięśni.
Musimy zadbać również o odpowiednią podaż białek oraz węglowodanów i tłuszczy, a także zapewnić wystarczającą ilość witamin i minerałów. ‘
To jak dobrać powinniśmy suplementację zależeć będzie w dużej mierze od tego, jak wygląda nasza dieta.

Białka stanowią budulec, niezbędny do tego,by budować mięśnie. Z tego też powodu prawidłowa podaż białka w diecie jest koniecznością.
Jednakże w wyniku takiego myślenia wiele osób trenujących na siłowni spożywa zbyt dużo białka, a zbyt mało makroskładników dostarczających energię- czyli węglowodanów i tłuszczy.

To, jakiej odżywki potrzebujemy zależeć będzie od tego :
- jak wygląda aktualnie nasza dieta i rozkład makroskładników
- jakim typem budowy charakteryzujemy się
- jaki mamy poziom tkanki tłuszczowej

Odżywka typu Gainer może być suplementem przydatnym w okresie budowania masy mięśniowej.
Gainer jest odżywką węglowodanowo – białkową w formie proszku. Skład standardowego gainera to w większości węglowodany, stanowiące około 70% zawartości oraz białko – około 15%.
Odżywki tego typu zaleca się osobom, które potrzebują zwiększyć podaż spożywanych kalorii w diecie.
Odżywki tego typu zaleca się osobom, które mają trudności w nabraniu masy mięśniowej, a jednocześnie ciężko im przejeść wymaganą ilość kalorii w konwencjonalnej żywności.

Gainer będzie więc świetnym pomysłem dla typowego ektomorfika o niskim poziomie zatłuszczenia. Osoba taka ma duże zapotrzebowanie kaloryczne i ciężko zbudować jest jej masę (zarówno mięśniową jak i tłuszczową). Przejedzenie puli kalorii może być w takim wypadku problematyczne. Warto sięgnąć wówczas po odżywki węglowodanowo-białkowe.

Stosowanie odżywek typu Gainer może być jednak strzałem w kolano, jeśli posiadamy wysoki poziom tkanki tłuszczowej.
W takiej sytuacji lepszym pomysłem może okazać się włączenie odżywki białkowej.
Dodatkowa podaż białka może w tym wypadku stanowić czynnik wspomagający budowę tkanki mięśniowej.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko dieta i ilość spożywanych kalorii ma znaczenie podczas budowania masy mięśniowej.
Niezwykle istotny jest odpowiedni trening oraz regeneracja. Bez tych czynników nie będzie w stanie budować efektywnie masy mięśniowej.

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie na postawione w temacie pytanie.
Odpowiedz uzależniona się od kilku czynników i należy rozpatrywać ją indywidualnie.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Najlepsza_odżywka_na_masę_mięśniową-t210297.html 
https://www.sfd.pl/Dokładna_ilośc_kcal_w_1g_białka,węgli,tłuszczów-t349495.html 
https://www.sfd.pl/kiedy_miesnie_rosna_-t86607.html 








Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-09 10:02:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 995 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17318
A w diecie czego Ci brakuje??
Jeżeli bardziej węgli i trochę białka to gainer
Jeżeli Białka to Białko
Jeżeli pół na pół to - Bulk
To nie jest logiczne
1

Wytrwałość- to jedyne co mi pozostaje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
No to znaczy w diecie mi nie brakuje chyba niczego. Ale ten Hitec to by sie chyba strasznie opłacało.I czy wogule jest cos warty

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
zdecydowanie gainer
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 995 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17318
Ale jeżeli w diecie Ci niczego nie brakuje to po co Ci białko w proszku?? Hi-teca chcesz kupić?? Nie jestem pewny czy ta Firma chce się sprzedać
Damixx po co mu Gainer jezeli ma dobrą diete??
Chyba że dosłownie odpowiadasz na pytanie czy gainer czy białko na mase to fakt, ale szkoda kasy na Gainera jeżeli ma dobrą dietkę

Zmieniony przez - Masterice w dniu 2005-02-24 18:59:49
1

Wytrwałość- to jedyne co mi pozostaje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
no diete mam ale wiecie jak to jest . Nie zawsze mam w domu kurczak . Czasem trzeba to zastapic czyms innym. Tak wiec napewno muszę cos kupic. A dlaczego bowicie ze hitec to szajs.
3

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
gainer to zawsze dodatkowe kcal,a o to chyba chodzi w masówce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 536
Tak przy okazji, zeby nie zakladac nowego tematu zapytam: zalezy mi na przyroście masy, lepiej kupić kreatyne + białko czy jakiegos gainera? Dodaam, ze z dietą jest roznie, raczej nie mam zadnej i to nie dlatego, ze mi sie nie chce. Nie bede tlumaczyl o co chodzi :D. Ostatnio dosc czesto staram sie jesc tunczyka, makarony, ryz itp. Cwicze miesiac ale na prawde zalezy mi teraz na masie bo chodzilem na basen dosc dlugo i schudlo mi sie. Zle sie z tym czuje. Pozdrawiam. Tylko nie piszcie, ze kreatyna + gainer, bo nie mam tyle kasy . pozdro
2

nokio

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
oblicz ile dostarczasz białka z diety/powinno być w granicach 2-2,5g.na kg.masy ciała i wg. tego zdecyduj czy wybrać białko czy gainera bo na podstawie twoich trochę niejasnych opisów trudno coś zawyrokować sensownego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 995 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17318
Najpierw piszesz: "zalezy mi na przyroście masy, lepiej kupić kreatyne + białko czy jakiegos gainera?" a potem piszesz "Tylko nie piszcie, ze kreatyna + gainer, bo nie mam tyle kasy więc nic z tego nie rozumiem
Aha no i Białko raczej wychodzi drożej niż Gainer.

Cipeta: a ktoś tu napisał że Hitec to szajs??
Hi tec to firma produkująca odżywki a Ty napisałeś że chcesz kupić Hi teca

Wytrwałość- to jedyne co mi pozostaje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 37 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 536
Aha :D to sorry, moja pomylka. Zdawalo mi sie, ze bialko bedzie tansze od gainera ale jednak mozesz napisac co polecasz :P

nokio

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna multipowera jakies nowe opakowanie wał czy tak faktycznie jest???

Następny temat

Trec 3D Protein - czy to dobry wybór?

Wiecej