SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepiej zjeść?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Mam ochotę na lody, wiec postanowiłam, że jutro sobie jakieś zafunduje - tylko jakie zjeść? Nicecream czy halo top? Czy organizm nie zauważy różnicy? Pierwsze mają witaminy z owocow, ale więcej cukru (tego naturalnego) a drugie maja więcej białka lecz cukier biały i trzcinowy (którego jest mniej). Czy organizm nie zauważy różnicy po między przyjętym cukrem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Słodycze, przekąski, fast-food, słodzone napoje, czy lody lubi chyba każdy i bez wątpienia mamy ochotę na ich spożycie. Produkty tego typu są mocno demonizowane i nie bez powodu. Przetworzenie, cukry proste, tłuszcze słabej jakości, czy dodatki innych związków niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie mają spore znaczenie w powstawaniu chorób metabolicznych, a w szczególności na naszą sylwetkę. Pierwszym, czym zaleca się zrobić, jest właśnie eliminacja tego typu produktów z diety. Następnie podejmowane są mniej istotne kroki w celu zmiany nawyków żywieniowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że trzymając się w 80-90% założeń zdrowej i zbilansowanej diety, każdy raz na jakiś czas może pozwolić sobie na odstępstwo i zjedzenie czegoś, co bardzo lubi. Jeżeli w Twoim przypadku są to właśnie lody, to śmiało, można sobie na nie pozwolić, np. raz na dwa tygodnie. Zdecydowanie nie wpłynie to negatywnie na Twoją sylwetkę. Oczywiście zakładając, że reszta diety jest dopięta na ostatni guzik i nie ma w niej znacznych błędów. Z tego też względu polecam Ci wrzucić całość diety do sprawdzenia w tym oto dziale: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

W przypadku jedzenia tego typu produktów sugeruję Ci nie patrzeć na to, jaki jest ich skład, a na to, co lubisz. Kilka gramów cukru, czy tłuszczów więcej zdecydowanie nie będzie miało znaczenia, a lepiej zjeść coś do wyjątkowo lubisz, a nie żeby Ci średnio smakowało. W takiej sytuacji możesz wybrać np.: Grycan, Zielona budka, Haagen Dazs, Bes & Jerry, czy Carte Dor.





Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Skoro masz ochotę to zjedz okazyjnie takie, jakie lubisz. Nie m co się zastanawiać.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 31
Zjedz te drugie, cukier to cukier, w nadmiarze zawsze szkodzi, lepiej wybrać opcję, gdzie jest go mniej.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
??? Chcesz loda jesz loda. Nie wymyśliaj nie wiadomo jakich lodow. Tak samo jakbym chcial chipsy zjeść raz na tydzien i kupowal specjalnie w Internecie jakies z duza zawartością bialka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
w witaminy w lodach za bardzo nei wierze, najlepiej jakbyś zjadł jakieś naturalne, moze masz jakąś lodziarnie w okolicy, ze sklepowych polecam hagen dazs


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-08-13 21:11:03
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699603
Już bez przesady . Masz ochotę na lody to sobie zjedz , chyba ze w sobotę wychodzisz na scenę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Dobra, dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Postawiłam w takim razie na te, na które mam większą ochotę - sklepowe, ponieważ wczoraj już jadłam te z mrożonych owocow :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Po prostu zastanawiałam się które, ze względu na to, że jestem na masie i nie wiem za bardzo jak organizm zareaguje na większa ilość cukru :) ale raz na jakis czas nie zaszkodzi, przynajmniej nie powinno :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Jak nie zjesz 2 litrów na raz to czy zjesz halo top czy grycany, krzywda Ci się nie stanie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Organizm w ogóle nie zareaguje na okazyjne odstępstwo od diety.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4
Dokładnie ! Jak raz na jakiś czas zje się coś, co nie jest za bardzo zdrowe, to nic się nie stanie, najważniejsze, żeby nie zjeść całego pudełka lodów na raz.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obcinanie i dodawanie kcal

Następny temat

Odzywianie w problemach metabolicznych, rozkład makro i kaloriie

WHEY premium