SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepiej wybrać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3455

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 824
Więc tak. Chciałbym was prosić o poradę. Mam 15 lat, ważę 60 kg (tak jakby ktoś chciał wiedzieć). U mnie w mieście są treningi Oyama Karate, Kyokushinkai, Jiu-Jutsu* oraz Aikido. Jaki z tych styli byłby dla mnie najlepszy, pod względem samoobrony, walki realnej, oraz ewentualnie sportowej? Jeśli ktoś potrzebuje dokładnych informacji, z chęcią je podam.
Pozdrawiam

*Jiu-Jutsu - system walki wywodzący się z Ju Jitsu , zorientowany na rywalizacje sportową , oraz zastosowania utylitarne w służbach mundurowych i samoobronie. Obejmuje on Samoobronę Jiujutsu i Sport Jiujutsu.
Jest to jakoby połączenie karate (ciosy, kopnięcia i sparingi) z tradycyjnym jujitsu, w którym były głównie rzuty, dźwignie itp.

PS. W szóstej klasie chodziłem rok na jj, ale już nawet nie pamiętam co tam było :D
PS.2. Aha, i witam wszystkich to mój pierwszy post.
PS.3. Żeby nie było, szukałem tego typu tematów i informacji.
PS.4. Nie wiedziałem gdzie to dać, czy tu, czy do MMA, ale uznałem że większość z tych MA/SW to style tradycyjne, nie licząc tylko jj.

Zmieniony przez - Soból_KCH w dniu 2007-08-12 23:02:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Nie mówiłem żebyście nie odpowiadali "dla jajec", bo skoro w ten sposób zadałem pytanie (wiem, mogłem strzelić gafę) to oczekiwałem podobnej odpowiedzi.
Sprawdźmy:
co do tego Tsunami, to czepiacie się bo Polak je wymyślił, czy że nie miał pojęcia o karate wogóle i zrobił przez to z siebie durnia? Bo jeśli to pierwsze, to kto powiedział że tylko Japończycy mogą zakładać nowe style?
Która część tego zdania sugeruje, że zadałeś je dla jajec i takiej oczekujesz odpowiedzi? Niezależnie od intencji zadałeś normalne pytanie i dostałeś normalną odpowiedź, a gdy ją usłyszałeś, młodzieńczym zwyczajem skwitowałeś "wiem". Unikaj takich "młodzieńczych zwyczajów, to nikt się nie będzie do Ciebie czepiał.
są ludzie na tym i każdym innym forum którzy uważają, że osobom poniżej 20 lat nie powinno się dawać dostępu do internetu i skutecznie tępią tych, którzy jednak się wypowiadają na te i inne tematy.
Oczywiście każdy ma prawo się wypowiadać i należy się z tego prawa cieszyć. Niemniej ze względu na merytoryczną zawartość, ludzie poniżej 18-20 lat powinni dla dobra własnego i rozmówców częściej używać trybu pytającego niż oznajmującego a już na pewno unikać trybu "dla jajec"
Może ty uważasz że nie ma się czego wstydzić, ale Moim zdaniem to równy idiotyzm co rasizm
Rasizm zakłada, że ktoś mniej wie, mniej umie, mniej myśli, mniej rozumie ze względu na inny kolor skóry. Przykład który przytaczasz zakłada, że ktoś mniej wie, mniej umie, mniej myśli, mniej rozumie ze względu na to, że miał mniej czasu, żeby się dowiedzieć, nauczyć, przemyśleć. Widzisz różnicę?
to że ktoś się urodził na innym kontynencie albo ileś lat później niż ja nie znaczy że muszę go tępić za każdym razem jak go zobaczę.
Święta prawda. Dlatego wypowiadaj się, pytaj, dociekaj, tylko nie wstydź się swojego wieku i nie ukrywaj z tego powodu informacji o sobie. To kim jesteś i co robisz nie przyniesie Ci wstydu. Wstyd mogą przynieść głupie wypowiedzi i to na nie należy uważać.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1085
do samoobrony chyba najlepsze będzie jj.. ja trenuje kyokushin i bardzo mi sie to podoba wiec możesz spróbować a z tego co sie orientuje to kk i oyama są praktycznie takie same:)co do aikido nie mam zadnego zdania:P
a najlepiej to idź do każdej szkółki na parę treningów i sam zobaczysz:)

Zmieniony przez - NetSkill w dniu 2007-08-13 11:52:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 824
Wielkie dzięki, sog dla ciebie xD
Właśnie zastanawiam się, czy nie iść na jj. Byłem na kilku treningach Kyokushin i Aikido, w sumie było fajnie, ale trochę mi nie pasuje ich jednostronność, tj. że w karate nie używa się technik "łapanych", a w aikido ciosów i kopnięć. W jj jest to wszystko i to na wysokim poziomie, więc chyba wybiorę właśnie je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Soból, przeczytaj to sobie. Powinno Ci pomóc w wyborze: https://www.sfd.pl/Skuteczność_w_SW_-_niekończąca_się_opowieść-t344090.html
Z wymienionych przez Ciebie możliwości wybrałbym kyokushin albo Oyama (w sumie to samo). Żeby cokolwiek osiągnąć w aikido trzeba wielu lat pracy i najlepiej jeszcze treningów w innym stylu. Co do jj, to co szkoła inaczej to wygląda, a jeżeli sprzedają się jako skuteczna samoobrona to już na pewno trzymałbym się z daleka

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 305 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5861
Ja bym wybrał Kyokushin albo Oyama wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 824
Kopt:
czytałem już wcześniej, ale to mi wcale nie pomogło w wyborze xD
Hmmm, wszyscy tak zachwalacie to Kyokushin, a tak wogóle, to co w nim jest, co go stawia tak wysoko? Sam się zastanawiam nad którymś z Karatów (^^) i spotkałem się nie raz z opinią, że w tym stylu najważniejsza jest siła fizyczna, a nie zwraca się takiej uwagi na szybkość i technikę. Czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1085
ja cwicze kyokushin... i to nie prawda ze stawia sie tylko na sile fizyczna.. bo duzy nacisk kladziony jest tez na technike i szybkosc.. wazna jest wytrzymalosc:) ja ogolnie bardzo polecam kyokushin, a z tego co kojarze to nas jakos nie mecza cwiczeniami fizycznymi...

Zmieniony przez - NetSkill w dniu 2007-08-13 19:45:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Siła i wytrzymałość są bardzo ważne W każdym stylu tak naprawdę, i rozwinięcie ich na pewno nie zaszkodzi.
A w dobrej sekcji KK na pewno będzie nacisk i na technikę i szybkość. Ale plusem JJ jest oczywiscie wszechstronność.

Zmieniony przez - searme w dniu 2007-08-13 19:52:59

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1283
Mając lat -naście trenowałem co nieco Taekwondo, potem z przyczyn różnych musiałem zrobic dłuższą przerwę. Mniej więcej dwa lata temu, stwierdziwszy, że brzuch zaczyna mi przeszkadzac w zawiązywaniu sznurowadeł postanowiłem wrócic do Taekwondo. Jednak siostra namówiła mnie na Kyokushin, które zaczęła
w tym czasie uprawiac. Doceniłem piękno i skutecznośc tej sztuki walki. Czy w Kyokushin konieczna jest duża siła fizyczna, nie sądzę. Ważniejsza jest raczej szybkośc, umiejętnośc precyzyjnego zadawania ciosów, panowanie nad własnym ciałem. Siła fizyczna przyjdzie z treningami, choc bierze się ona raczej z szybkości i dokładności technik, niż z rzeczywistej "schwarzeneggerowskiej" muskulatury. Reasumując z całego serca polecam Kyokushin to wspaniała i piękna sztuka walki, nie ujmując oczywiście nic
innym sztukom walki. Ousssss.

cokolwiek czynisz czyń uważnie i patrz końca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 824
Czytałem trochę o różnicach między Oyama i Kyokushin, i zauważyłem, że w Oyamie kładzie się nacisk na pracę nóg i reszty ciała, jest więcej walk fullkontaktowych, więc są ciosy na głowę, których w Kyokushin nie ma. Co prowadzi do stosowania gardy chroniącej nie głowę, a korpus. Więc chyba Oyama będzie lepszym wyborem pod kątem ewentualnej konieczności walki na ulicy, bo nie wyrabia złych nawyków? Już sam się w tym gubię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1057
Ić na kilka treningów Kyokushin , oraz Oyama Karate zobacz która ze sekcji jest jak prowadzona w poszczególnych sekcjach nacisk na kumite według zasad knockdown jest różny bywają sekcje gdzie sporo dużo sparingów , oraz takie gdzie są sparingi tylko co jakiś czas. Regulamin walk w organizacjach stylu Kyokushin oraz Oyama Karate jest taki sam czyli formuła knockdown. Jest pewna organizacja stylu Kyokushin strona www.ibk.nl gdzie także walczy się na zasadach podobnych do MMA -Al Rund Faithing dopuszczona są rzuty dźwignie walka w parteże ale o tym napiszę może innym razem. Kata stylu Oyama Karate jak się przyjrzeć są bardziej nowoczesne i pod kontem realnych ataków no ale to nie rzutuje w jakiejś dużej mieże na siłe skutecznośc styli. Na koniec małe podsumowanie , Kyokushin oraz Oyama Karate to dwa pełnowartościowe style kontaktowego karate . Pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Anatomia Sztuk Walki - Ściągnij!

Następny temat

dłoń czerwonego piasku

WHEY premium