SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jeść przed snem i w nocy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam następujące pytanko chciałbym się dowiedzieć co mogę jeść przed snem i nieraz w nocy jak jestem głodny i chciałbym zaspokoić głud bo narazie próbuje jeść same bułki żeby nie przytyć jeszcze więcej a ostatnio dowiedziałęm się że może to być największy błąd czy to prawda? i co w takim razie zaspokoi mój głud przed snem?

Pitertheb
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Największym mitem jedzenia na wieczór, jest aby zaprzestać jeść po godzinie 18:00. Mit jest oparty na tym, że jeśli nie zjemy niczego po 18;00 to nasz organizm, będzie miał mniej do strawienia, bo przecież nasz metabolizm jest o wiele wolniejszy w nocy niż w dzień.
Nie.
Metabolizm wcale nie zwalnia w nocy, trawienie jest tak samo ułożone jak w ciągu dnia.

Z dietetycznego punkty widzenia nie ma żadnej godziny przed snem, której musimy przestrzegać. Jednakże przyjmuje się, że warto zjeść posiłek godzine przed snem, aby się ''ułozyło''.

Na kolacje warto ograniczyć tłuszcze, a zainwestować w białko i wyśrodkowac ilość węglowodanów. Około 20-30 g białka powinno nasycić nasz orgaznim na tyle, aby nie budzić się w nocy po dodatkowe podjadanie.

Oczywiście z kolacji całkowicie wyrzucamy chipsy, fast foody, białe pieczywo, posiłki białkowo-tłuszczowe ( organizm na noc potrzebuje węglowowany, żeby wytwarzac z nich energie na trawienie ), smażone potrawy, słodycze.

Na noc
warto zjeść sałatkę z tuńczykiem/ kurczakiem itp, lecz należy ograniczyć ciężkie sosy majonezowe, jogurtowe itp.
Warzywa gotowane na parze z kurczakiem, shake białkowe z dodatkiem owoców, lub warzywne lecz należy pamietac o potrzebnej podaży białka.

Jeżeli budzisz się w nocy na jedzenie, warto zjeść warzywa, jest w nich prawie sama woda, a węgli jest niewiele. Nie nabiją Ci za dużo kalorii. Spróbuj jeść takie posiłki abyś mógł spokojnie przespać całą noc.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1383 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20705
Przed snem proponuje:
-serwatke+2 białka z jaj albo
-10 białek z jaj albo
-puszke tuńczyka

Pozdrawiam

kamel
1

pozdr,
kamel
--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Nie ma sensu wymieniać konkretnych produktów bo jeden lubi to drugi to. Zasada jest jedna im bliżej snu tym bardziejh eliminujemy węglowodany z posiłków i spożywamy prawie wyłącznie białko i koniec.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
a ja tam jem ww i bialko 2,5 godz. przed snem i jest dobrze...przyrosty sa duze i nie tyje w tluszcz....


a w nocy nic nie zarzucaj bo sie nie wyspisz i niezregenerujesz...

"Dzisiaj jestem mały, jutro bede duży"

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4270 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32466
Witam. wedlug mnie nie powinno sie jeszcz tunczyka przed snem , jest tlusty i ciezko strawny , wieczorem powinno sie zjesc cos lekkiego z czym zoladek sobie szybko poradzi


Pozdrawiam ceo

"Never Give UP"
"After the rain ,comes the sun"
----------------------------- Pozdrawiam ceo
Doradca w dziale "Trening"
Doradca w dziale "Kulinaria"
Pomoz glodnemu dziecku http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak kupujesz w tluszczu tunczyka to nic dziwnego...

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1308
heh chyba za bardzo sobie wziąłeś sobie do serca tą reklamę hmb olimpu , że katabolizm i tak cie dopadnie.a tak poważnie to w nocy chyba najlepiej nie jeść , a przed snem czyste białko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6210
Proponuje w nocy po prostu spac , a nie wp*****lac !!!!

marcopolo
2

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podzielam zdanie kolegów co do tuńczyka.
pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 204 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3914


Żarcie w nocy to najgorsza żecz w diecie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zarcie w nocy najgorsza rzeczą w diecie?? niby czemu??
chyba dobrze wstac conajmniej 2razy w nocy i w******lic pol lodowki bo idze na mase szybciej i latwiej.........

co wy o tym sadzicie?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

posiłekw czasie łączonego treningu

Następny temat

sauna

WHEY premium