SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jeść, żeby być mniejszą?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co jeść, żeby być mniejszą a nie większą? Staram się jeść w miarę możliwości dużo warzyw i owoców, prawie wogóle nie jem mięsa (nie przepadam), raczej serki i jogurty, niestety nie potrafię odmówić sobie słodkości, które wprost uwielbiam- wychodzi mi średnio raz na dwa dni jakiś batonik. Niestety, jedyną metodą dla mnie (wypróbowaną) jest nic nie jeść. Zeszłego lata takim sposobem doszłam do satysfakcjonującej mnie wagi 54 kg. mam 173 cm. wzrostu i ważę 64 kg. Wiem, że to nie jest tak strasznie dużo ale co ja poradzę że źle się czuję z tą wagą?
Proszę,nie mówcie mi tylko Waszym uczonym żargonem bo go nie rozumiem, do mnie trzeba łopatologicznie- nazwami potraw)))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Brzuszki sa ok. Nie glodz sie tylko posepuj jak Ci smoczek napisal a snickersem nakarm mlodsze rodzenstwo ! Zycze wytrwalosc.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Postaram sie chociaz pozno jak na mnie :) jak sama napisalas : "serki,jogurty,warzywa,owoce,batoniki itp." jedny slowem Twoja dieta sklada sie glownie z weglowodanow a tych wlansie chcac zrzucic pare kilo chcielibysmy uniknac. Slusznie jak napisalas latwiej jest nic nie jesc niz ograniczyc jedzenie ale niestety tylko tak mozemy uzyscac TRWALY efekt spadku wagi ciala. najogolniej rzecz biorac by efekty odchudznia cbyly lepsze trzeba pozbys sie sporej ilosci weglowodanow (patrz wyzej) z codziennej diety a zwlaszcza tych batoniko i jogurcikow. Warzywa jak najbardziej ok a z owocami tez nie nalezy przesadzac bo to zdrowie ale w postaci cukrow prostych-nieporzadane. Niestety nie napisalas nam czy a jesli tak to jak czesto i w jaki sposb trenujesz, wtedy moglibysmy rozsadnie rozpisac jakas diete lub poradzic na jakich produktach ja oprzec. Czekam wiec na sprostowanie ale jednoczesnie powiem moze dlaczego taka glodowka nie jest korzystna: otoz system chroniący nasz organizm przed śmiercią głodową tarczyca reguluje metabolizm organizmu. Redukując drastycznie ilość spożywanych kalorii powodujemy iż nasza tarczyca spowolni metabolizm. Pomimo iż początkowo stracimy kilka kilogramów (efekty o ktorych pisalas) i zaczniemy z powrotem odżywiać się zdrowo, na powrót przytyjemy ponieważ tarczyca zostanie wyłączona (obecnie wazysz 10 kg wiecej). Z tego powodu powinnas zmiany wprowadzac stopniwo ale diety sie trzyamac i nie pozwalac sobie na batonik raz na 2 dni :) Mam nadzieje ze nie bylo za trudno. Czekamy na szczegoly.

A great flame follwos a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm, dzięki, nie spodziewałam się tak szybko odpowiedzi! Co do treninguto w 'fitness' pisałam już ale chętnie powtórzę -codziennie wieczorem 200 "górnych" brzuszków,100 "dolnych" i 100 skrętów, od ok.2 tygodni mam przerwę z powodu nadmiernego przyrostu masy (tego chcę uniknąć). Ponadto codziennie godzinę spaceru i od jutra zaczynam skakać na skakance. Acha, nie wiem czy to potrzebne ale brzuszki robię po 50 w serii.
Co do serków to kurczę może być trudno, bo czym ja je zastąpię skoro nie jem mięsa? Od czasu do czasu trafi się pierś kurczaka ale wędlin to ja wogóle nie jem bo nie znoszę. Może same warzywa? ale kiedyś już próbowałam i nie dałam rady- po miesiącu wróciłam do podstawy mojej diety-SERKÓW
Aaa, to może się przydać- mam bardzo kiepską przemianę materii i muszę ją wspomagać, np. wywarem z nasion lnu 3x dziennie. Mam nadzieję, że wyczerpująco opisałam.
Dzięki, czekam na instrukcje
Ps. Nie było zatrudne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Tak mi sie wydaje, ze jezeli musisz jesc jakies serki i jogurciki, to najlepiej te 0%. Lub z jak najmniejsza iloscia tluszczu.

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Hmm, nie mowie ze powinnas calkowicie zrezygnowac z serkow, proponunje to co napisal Seewy, wybierac te moze nie 0% tl. ale chude.Same warzywa to tez popadanie z jednej skrajnosci w druga.Konkretniejszych porad co do produktow na pewno udzieli Ci Smoczek(jak sie obidzi :), ja mam to utrudnione gdyz patrze na produkty spozywane podczas diety odchudzajacej pod katem tego by swoje miesnie zachowac. Co do cwiczen to nie bardzo rozumiem fragmentu : 'od ok.2 tygodni mam przerwę z powodu nadmiernego przyrostu masy' jesli chodzi tu o mase miesniowa parti brzusznych to gratuluje tak szybkich efektow, jesli chcesz ich uniknac to cwicz dluzej,mniej napinaj miesnie a wykonuj wiescej ruchow tam i spowrotem. Opusc tez skrety gdyz rozwijanie parti skosnych brzucha moze optycznie zwiekszac w tali, czego pewnie takze bys nie chciala. Skoro masz powolana przemiane materi zworoc uwage na przyjmowane plyny i zadbaj by w diecie kazdego dnia te 2-3 litry niwslodzonych sie w niej znalazlo ! Co do aerobow natomiast to zamiast skakanki SILNIE proponowalbym i namawial wrecz zwlaszcza jesli chcesz schudnac do biegania lub roweru codziennie po 45-60 minut na czczo. Efekty beda murowanie i problemow z dojsciem do dobrej wagi w polaczeniu z dieta miec nie bedziesz. W razie kolejnych pytan pisz smialo.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Nie bardzo rozumiem co ma trening brzucha wspólnego z redukcją wagi ciała, ale na fitnessie się nie znam więc nie będę się wtrącał, być może u kobiet jest inaczej...

Jak wyobrażasz sobie odchudzanie bez jedzenia chudego mięsa? Bez białka przyspieszającego przemianę materii? Nie dziwię się że Twoja przemiana materii jest kiepska. Z serków zostają Ci do dyspozycji chude twarogi ale one są albo ohydne w smaku albo nie są chude - może nie mają tłuszczu za to sporo laktozy. Białko zwierzęce możesz znaleźć również w białkach jajek, rybach i odżywkach serwatkowych.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
no to czekay na odpowiec zainteresowanej :>


milego
"maly" termitek
let's the 4s be with U

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmmmm kurczę, ale żeście mnie opędzlowali;)))Si2uiel, nie robię brzuszków od 2 tygodni ponieważ na prawde zrobił mi się "bebzun" nie z tej ziemi wiesz, ja chciałam mieć ładny, płaski brzuch a on zaczął "pęcznieć" hmmm no sama nie wiem jak to nazwać. Podam przykład- kiedy rano wstaję, jestem na czczo, prawda? Normalnie brzuch powinien być płaski a mój jest wypukły i nie jest to kwestia tłuszczu tylko tego że mięśnie mi się strasznie rozbudowały (mam nadzieję że dość jasno to wytłumaczyłam bo sama już nie wiem jak to napisać :D) A co do zalecanych ćwiczeń, to dzięki- chętnie się zastosuję. Bieganie? Dobry pomysł, lubię i chętnie wrócę do biegania- tylko jedno pytanie. Czytałam wczoraj (nie pamietam już czyj tekst) o bieganiu i o tych całych interwałach i wogle. Kiedyś biegałam regularnie 7 razy w tygodniu. 6 rano pobudka i ok. 3-4 km. W sumie wychodziło mi ok. 40 minut. robiłam sobie jedną 5-cio minutową przerwę na odpoczynek. Wydaje mi się że najważniejsze to biegac a nie ile, jaki puls, jaka prędkość itp.?
Atomic- trening brzucha ma się nijak do chudnięcia, przynajmniej w moim przypadku;> Po prostu postanowiłam że mam dosyć mojej przepukliny i że czas coś z tym zrobić ale padło tu pytanie jakie ćwiczenia wykonuję, więc napisałam wsio. Poza tym powiedz mi proszę co to są odżywki serwatkowe??? Wybacz ale dla mnie to czarna magia jak Wy tu się ze sobą porozumiewacie. A mogą być całe jajka? Natomiast ryb kurczę nie znoszę.
No i widzicie- jak tu dobrać dietę komuś, kto jest tak wybredny w kwestii jedzenia? Ale za to jestem pełna dobrych chęci))
Dzięki za rady, czekam na podpowiedzi, w poniedziałek odpiszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Widzisz, słusznie się domysliłaś że robienie brzuszków przy odchudzaniu nie ma sensu, ale nie martw się! 99% osób na mojej siłowni (i nie tylko) robi to samo, a są bardzo "zaawansowani" (przynajmniej w swoim mniemaniu). Ćwiczenie skłonów ma sens jezeli chcemy rozbudować ewentualnie uwidocznić już odtłuszczone mięśnie brzucha. Jeżeli obwód w pasie jest zbyt duży to jaki jest sens jeszcze go zwiększać budując masę mięśni w tym miejscu???

Odzywki serwatkowe to koncentraty (lub izolaty) białka serwatkowego czyli tego pochodzącego z mleka - jest to jak najbardziej białko zwierzęce o wartości porównywalnej z np.mięsem. Nie polecam zwykłych odzywek opartych w większości na białku roslinnym. Pamiętaj jednak że odzwyki mogą stanowić tylko uzupełnienie diety a nie jej podstawę. W tradycyjnej diecie odchudzającej żółtka jajek w ilości ponad 1 dziennie odpadają. Si2iel może jezcze coś dodasz nt. treningu.


Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Heh, no rzeczywiscie ciezko, jaj nie polecam calych chyba ze sporadycznie bo 1 jajo to prawie 9g tluszczu. Chyba ze masz ochote na diete kwasniewskiego wtedy wcinaj do woli. Co do biegania to oczywiscie najwazniejsze jest COS robic ale moim zdnaiem jak to sie robi jest rownie wazne. Skoro w przeszlosci tyle biegalas nie powinnas miec broblemu z bieganiem na czczo BEZ PRZERWY okolo 45-60 minut wmiare umiarkowanym tempem takim ktore pozwala na spokojna rozmowe w trakcie. Jest to wazne gdyz tluszczu nie spalamy od razu, wiec zeby poranny wysilek przyniosl porzadny efekt powinien byc to bieg ciagly o wmiare o stalej intensywnosci. To czy przez ten czas przebiegniesz 5 czy 14 km nie ma znaczenia, najwazniejsze jest by byl to wysilek ciagly i o stalej , umiarkowanej intensywnosci (powtarzam zeby nie bylo watpliwosci :) To co opisalas w kwesti brzucha rzeczywiscie jest dziwne i szczerze mowiac nie potrafie tego wytlumaczyc i nie chce mi sie wierzyc by bylo to spowodowne cwiczeniami(moze wzdecia)? moze ktos ma jakis pomysl.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Hmm, nie dokonca moge sie z Toba zgodzic Atomic co do bezzasadnosci robienia brzuszkow przy odchudzniu. Przy cwiczeniach tego typu wyroznilbym 2 metody, przy obu z nich plyna korzystne efekty dla naszej talii: metoda treningu izometrycznego oraz metoda cwiczen miesni brzucha bodajze wg Arkady'ego (zaproponowana na forum wlansie przez niego). Pierwsza z nich, polega na maksymalnym napinaniu miesni brzucha w kluczowej fazie ruchu i oprzytrzymywaniu przez 3-5 sekund. Nie mamy tutaj wiele powtorzen w seri ze wzgledu na duza intensywnosc cwiczenia. Druga metoda to wlasciwie jedna mega seria brzuszkow w ktorej bezustannie przez godzine wykonujemy spiecia o niskiej intensywnosci,nasze tetno wynosi w granicach 90 a poniewaz to jest takze swego rodzaju trening aerobowy po 30 minutach zaczynamy spalac tluszcze pochodzace glownie z okolic brzucha i w ten sposob uszczuplamy talie. Jak ostatnio ktos wyliczyl w ten sposob cwiczac codziennie przez miesiac mozemy liczyc na spalenie 0,5 kg tluszczu tylko z okolic brzucha ! W pierwszej metodzie , bezposrednio na treningu tluszczu nie spalimy, jednak zastosowany trening izometryczny prowadzi do przekrwienia okolic cwiczonych i wzrasta aktywnośc lipazy lipoproteinowej, w ten sposob rosnie uwalnianie WKT. Otrzymujemy wiec efekt ktory procentuje na dlugo po zakonczeniu wlasniwego treningu. OCZYWSICIE ze sam trening brzucha niewiele da i tu absolutnie sie zgodze, ale uwazam ze powinien byc uzupelnieniem takiego zestawu zlozonego z diety oraz cwiczen aerobowych.

A great flame follows a little spark
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAJKA (BIALKO)

Następny temat

WAPN

WHEY premium