SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dokładnie daje trening w bluzie?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak się zastnanawiałem widząc że kilka na osób u mnie na siłowni robi trening w bluzie, co to dokładnie daje. Domyślam się że jest to przydatne na rzeźbę ale czy można na tym zrobić masę, czy to w czymś przeszkadza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Osoby ćwiczące w bluzach z długim rękawem bardzo często, mylnie myślą, że da im to możliwość spalenia tłuszczu w większej ilości.

Bluzy, czy po prostu grubsze ubrania mają to do siebie, że odprowadzają mniej potu niż bluzki z krótkim rękawem, przez co nasze ciało bardziej się poci.

Jednakże nasze ciało potrzebuje też schłodzenia tzn. Tak jak każdy silnik w aucie, musi się rozgrzać i schłodzić bo inaczej się zatrze, przepali. Tak samo jest z naszym organizmem. Cząsteczki ciepła zostają przy naszym ciele i nie wydalają się dalej, nie ''wyparowywują z nas'' a tętno jeszcze bardziej zwrasta, schładzanie skóry jest bardzo mało efektywne, a nawet zerowe. Nasz metabolizm zwrasta stukrotnie, może to brzmieć jak zaleta jednakże jest to bardzo niebiezpieczne dla naszego organizmu.

A co za tym idzie nasze mieśnie grzeją się o dwadzieścia razy więcej niż przy normalnych ćwiczeniach.

Często takie przypadki treningów cardio w grubszych ubraniach sprawiają
, szczególnie u amatorów sportów, ze konczy sie to zaslabnięciem, omledniami itp. Czasem prowadziło nawet do niewydolności serca i zgonów.
Oto cały artykuł na temat grubych ubrań na siłowni:
http://potreningu.pl/articles/838/ubiore-sie-cieplej-szybciej-schudne-fakty-nie-mity





Zmieniony przez - godav w dniu 2017-12-05 21:06:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
moze im zimno

radek
1

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
bardziej sie pocisz bo ci jest bardziej gorąco - ale nie sądzę żeby to miało jakiś większy wpływ na szybkośc spalania, bo jesli by tak bylo, to najszybciej by się chudło w saunie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
****a )
to czemu ja nie mam super rzezby skoro laze w bluzie a teraz nawet w kurtce:)



z gówna powstałeś i gównem sie staniesz( jak mnie zaatakujesz:)

a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Utrzymuje "ciepło" mięśni.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Tak to wlasnie jest, jak zadany temat jest nieprecyzyjnie okreslony.

Wydaje mi sie, ze chodzi Ci o tzw. koszulki do wyciskania ( bo tak zrozumialem, a raczej domyslilem sie po zadanym temacie ). Otoz jest to dosc drogie cacko, ktore swoja struktura i dzialaniem generalnie pozwala na wycisniecie wiekszego ciezaru. Nigdy tego nie stosowalem, wiec za duzo nie moge napisac, wiem tylko z opowiadan.

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie... to nie żadne koszulki do wyciskania, poprostu najzwyczajniejsze bluzy. Faktem jest że człowiek bardziej się poci i męczy. Ja się tylko pytam czy to przeszkadza znacznie w robieniu suchej masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mariux ma racje !
sa takie specjalne koszulki ze jak ją zalozysz to masz +15kg na plaskiej minimum!!)
Ja mam takie specjalne rajstopy ze w nich w przysiadzie biorę o 40 kg wiecej ! to dziala !!!
od tego czasu bez rajstop nie pokazuje sie na silce !
podobno sa tez specjalne ponczochy !!!

toms
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1211 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41059
Wiecie gdzie mozna takie koszulki kupic na necie? Tez o czym takim slyszalem ale nie interesowalem sie tym. A nawet + 10 kg przy moiej lekkiej kontuzaij barku duzo by pomoglo (bezpieczenstwo wieksze)

-----------------------------
DuckmAn
Pozdrawiam.
"Staram sie byc najlepszy..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za_@#$%@cie... ja się tylko pytałem o pocenie się na treningach a ci mi tu o jakiś specjalnych koszulkach i rajstopach... dużo się dowiedziałem)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1302 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18416
LEster bluzy na silce sa dobre bo utrzymuja w miare wysoka temperature ciala, teraz na niektorych silkach troche pizga wiec lepiej miec cos wiecej na sobie.
Znam tez takich ktorzy cwicza w bluzie bo sie wstydza ze wciaz sa za mali :) ...
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

program na barki

Następny temat

Wyciskanie.

WHEY premium