SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Co dobrego zrobić z sera wiejskiego?

Wysłana -
Drogie dziki,

Nakupiłem trochę za dużo sera wiejskiego i nie mam pomysłu jak go zjeść. Sauté nie wchodzi. Co dobrego z niego zrobić? Może jakieś placki?
Wysłana -
Nabiał, w tym serek wiejski jest dla sporej części osób jednym z głównych źródeł białka. Wynika to z różnych względów. Przede wszystkim:

- jest niedrogi,
- łatwodostępny,
- gotowy do spożycia bez obórki,
- uniwersalny w stosowaniu.

Nie zawsze mamy czas na to, aby upiec mięso, czy rybę. Wiele czasu spędzamy poza domem, więc produkty tego typu sprawdzają się idealnie.

Serek wiejski sam w sobie jest produktem z mleka krowiego. Spotykane są jednak również z koziego lub wersje bez laktozy. Można znaleźć również z dodatkiem szczypiorku, rzodkiewki, ogórka konserwowego, oliwek, czy wersje light. Wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Pod względem wartości odżywczych serek wiejski zawiera najczęściej: około 100 kcal, w tym 11% białka, 5% tłuszczów i 2% węglowodanów.

Używać go można zarówno do posiłków na słodko, jak i na słono. Przykładem mogą być:

- omlety na słodko (płatki owsiane, serek wiejski, jaja, owoce),
- koktajle na słodko (serek wiejski, jogurt naturalny, ksylitol, owoc, ryż basmati, migdały),
- koktajle wytrawne (serek wiejski, jogurt naturalny, ogórek świeży, czosnek, sól, pieprz, koperek),
- z warzywami jako dodatek do pieczywa (ogórek, rzodkiewka, szczypiorek, pietruszka).

Możliwości mamy wiele. W celu poznania większej ilości przepisów zapraszam do działu kuchnia sfd: http://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html i kuchnia potreningu.pl: https://potreningu.pl/kitchen.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ugotuj płatki owsiane/jaglane, daj trochę słodzika, kakao/wpc/cynamon i dodaj do tego serek wiejski. Wymieszaj i smacznego! :)
Wysłana -
ja osttanio robiłem naleśniki z serkiem wiejskim, naleśniki jake chcesz do tego zrobiłem pieczarki, ser starty na tarce + serek wiejski szpinak i zapiekałem w piekarniku.

Też w pracy jadam w formie sąłatki, jakieś awoakdo do tego ogórek, papryka.
Wysłana -
można go dosłodzić słodzikiem lub białkiem i już ma inny smak, przesmarować omleta, wpakowac do naleśnika, z jakimiś warzywkami na słono ... wszystko można z tego zrobić
Wysłana -
A no i z serka wiejskiego odlałem śmietankę, w sumie to na sitku przepłukałem pod bieżącą wodą, farsz ma być zbity bo inaczej w pieczeniu by się wszystko rozlało i ciapa by była.
Wysłana -
A ja bardzo polecam placuszki wg melo15 http://www.sfd.pl/Placuszki_z_serka_wiejskiego_by_melo15-t1148716-s1.html#post-18112901 Swego czasu bardzo często wchodziły :) Mi najlepiej smakowały z prażonymi jabłkami i bananem lub Belriso.

Wysłana -
Możesz strzelić sobie sernik na serku wiejskim lub cos na zasadzie ptasiego mleczka. Jesli na zimno to z zelatyna ok 20g/1kg. Jesli pieczony to dodaj 4-6 jajek/białek (jesli lubisz bardziej zbity to dodatkowo 10g skrobi). Serek możesz zmielić/ zblendować. Dosładzasz ksylitolem lub słodzikiem. Pozdroo
Wysłana -
Mi najbardziej smakuje z dodatkiem białka i masła orzechowego, ogien :)!
Wysłana -
Najczęściej mieszam go z jogurtem, jakimś syropem 0 kcal albo białkiem i mrożę przez mniej więcej godzinkę. Wychodzi fajny mrożony deserek, polecam.
Wysłana -
a ja np. smażyłam piersi kurczaka z dodatkiem serka wiejskiego - fajny sos się z tego robi, jak woda odparuje
Wysłana -
najzaj*iaszczy szejk na szybko jakiego robiłem to :

- 100 ml mleka (najlepiej bez lakto)
- 1 serek wiejski lekki (ja miałem Pilos)
- duży banan

fajne makrosy : 419,4 kcal B:27,7 g W:57,9 g T:8,6 g

nadaje się na potreningowy

Zmieniony przez - pixeloza w dniu 2018-01-18 15:55:48
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź