SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dobrego zrobić z sera wiejskiego?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Drogie dziki,

Nakupiłem trochę za dużo sera wiejskiego i nie mam pomysłu jak go zjeść. Sauté nie wchodzi. Co dobrego z niego zrobić? Może jakieś placki?

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Nabiał, w tym serek wiejski jest dla sporej części osób jednym z głównych źródeł białka. Wynika to z różnych względów. Przede wszystkim:

- jest niedrogi,
- łatwodostępny,
- gotowy do spożycia bez obórki,
- uniwersalny w stosowaniu.

Nie zawsze mamy czas na to, aby upiec mięso, czy rybę. Wiele czasu spędzamy poza domem, więc produkty tego typu sprawdzają się idealnie.

Serek wiejski sam w sobie jest produktem z mleka krowiego. Spotykane są jednak również z koziego lub wersje bez laktozy. Można znaleźć również z dodatkiem szczypiorku, rzodkiewki, ogórka konserwowego, oliwek, czy wersje light. Wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Pod względem wartości odżywczych serek wiejski zawiera najczęściej: około 100 kcal, w tym 11% białka, 5% tłuszczów i 2% węglowodanów.

Używać go można zarówno do posiłków na słodko, jak i na słono. Przykładem mogą być:

- omlety na słodko (płatki owsiane, serek wiejski, jaja, owoce),
- koktajle na słodko (serek wiejski, jogurt naturalny, ksylitol, owoc, ryż basmati, migdały),
- koktajle wytrawne (serek wiejski, jogurt naturalny, ogórek świeży, czosnek, sól, pieprz, koperek),
- z warzywami jako dodatek do pieczywa (ogórek, rzodkiewka, szczypiorek, pietruszka).

Możliwości mamy wiele. W celu poznania większej ilości przepisów zapraszam do działu kuchnia sfd: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html i kuchnia potreningu.pl: https://potreningu.pl/kitchen.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Ugotuj płatki owsiane/jaglane, daj trochę słodzika, kakao/wpc/cynamon i dodaj do tego serek wiejski. Wymieszaj i smacznego! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
ja osttanio robiłem naleśniki z serkiem wiejskim, naleśniki jake chcesz do tego zrobiłem pieczarki, ser starty na tarce + serek wiejski szpinak i zapiekałem w piekarniku.

Też w pracy jadam w formie sąłatki, jakieś awoakdo do tego ogórek, papryka.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
można go dosłodzić słodzikiem lub białkiem i już ma inny smak, przesmarować omleta, wpakowac do naleśnika, z jakimiś warzywkami na słono ... wszystko można z tego zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
A no i z serka wiejskiego odlałem śmietankę, w sumie to na sitku przepłukałem pod bieżącą wodą, farsz ma być zbity bo inaczej w pieczeniu by się wszystko rozlało i ciapa by była.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 131831
A ja bardzo polecam placuszki wg melo15 https://www.sfd.pl/Placuszki_z_serka_wiejskiego_by_melo15-t1148716-s1.html#post-18112901 Swego czasu bardzo często wchodziły :) Mi najlepiej smakowały z prażonymi jabłkami i bananem lub Belriso.








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1021 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27408
Możesz strzelić sobie sernik na serku wiejskim lub cos na zasadzie ptasiego mleczka. Jesli na zimno to z zelatyna ok 20g/1kg. Jesli pieczony to dodaj 4-6 jajek/białek (jesli lubisz bardziej zbity to dodatkowo 10g skrobi). Serek możesz zmielić/ zblendować. Dosładzasz ksylitolem lub słodzikiem. Pozdroo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 460 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 61865
Mi najbardziej smakuje z dodatkiem białka i masła orzechowego, ogien :)!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 37641
Najczęściej mieszam go z jogurtem, jakimś syropem 0 kcal albo białkiem i mrożę przez mniej więcej godzinkę. Wychodzi fajny mrożony deserek, polecam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5994 Napisanych postów 10057 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214349
a ja np. smażyłam piersi kurczaka z dodatkiem serka wiejskiego - fajny sos się z tego robi, jak woda odparuje

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10630
najzaj*iaszczy szejk na szybko jakiego robiłem to :

- 100 ml mleka (najlepiej bez lakto)
- 1 serek wiejski lekki (ja miałem Pilos)
- duży banan

fajne makrosy : 419,4 kcal B:27,7 g W:57,9 g T:8,6 g

nadaje się na potreningowy


Zmieniony przez - pixeloza w dniu 2018-01-18 15:55:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Termosy obiadowe

Następny temat

Najlepszy blog Grudnia -Wyniki !!

WHEY premium