SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Co dla nowicjusza?

Wysłana -
Witam,

Chciałbym sie zapisać na sztuki walki, ale nie wiem jaki styl byłby odpowiedni dla osoby która wcześniej nie miała z tym nic do czynienia. Jujitsu, kick boxing czy mma?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Spróbuj każdego. Nie ma stylu dobrego dla początkującego, a później już nie. Przejdź się na każdy trening i zobacz co Ci pasuje. Ja np. lubię boks, a mój kolega BJJ, także nie ma tu jakiejś zasady.
Wysłana -
http://www.sfd.pl/Jaka_sztuka_walki_będzie_dla_mnie_najlepsza_zajrzyj,poznasz_odpowiedź-t1059265.html 
Wysłana -
Ja trenuje bjj i jestem zadowolony. Kiedys trenowałem boks, karate, aikido i właśnie bjj mi podpasowało najbardziej. Ostatnio miałem "sparing" z kolegą który trenuje boks i nie miał ze mną szans bo co chwile sprowadzałem go na glebe i kontrolowałem w parterze. Sam się dziwiłem z jaką łatwością mi to idzie. Fakt że jest ode mnie lżejszy też miał na to wpływ.
Wysłana -
Z bokserem to nie jestem zaskoczony, że nie masz problemów. Może jakiś kickboxer byłby cięższy, ale w boksie standardem są uniki, które wyglądają jak początek obalenia.
Wysłana -
Bryxon
Chciałbym sie zapisać na sztuki walki, ale nie wiem jaki styl byłby odpowiedni dla osoby która wcześniej nie miała z tym nic do czynienia. Jujitsu, kick boxing czy mma?
Chciałbym spróbować lodów. Ale nie wiem które smaki będą odpowiednie dla osoby która wcześniej nigdy nie jadła słodyczy. Czekoladowy, śmietankowy czy waniliowy?

Ja bym na Twoim miejscu potrenował każdą z dyscyplin co najmniej miesiąc a najlepiej trzy. Wybrałbym po sprawdzeniu potencjalnych szkół. Dla wielu liczy się nie tylko co trenują ale atmosfera w klubie, osoba trenera, odległość od szkoły, kompleksowość oferty, itd. Nie widzę także nic złego, że "skacze się" po klubach i dyscyplinach.
Wysłana -
Dokładnie jak koledzy mówią,przejdź się i sam wybierz co Ci odpowiada.Najważniejsze żebyś ćwiczył to co sprawia Ci przyjemność niezależnie od tego jaka to sztuka czy sport walki.
Wysłana -
Chyba już wszystko zostało napisane. Idź i się przekonaj.
Wysłana -
Z doswiadczenia polecam ci od razu mma. Bedziesz mogl trenowac wszystko wyzej przez ciebie wymienione i jeszcze wiecej :) tj. boks, tajski, zapasy, bjj i mma techniki. Pochodzisz z kilka tygodni i zanjdziesz dla siebie pasujacy styl. Ja nie lubie np. bjj i zapasow, robie tylko raz w tygodniu. Natomiast boks i tajski 2 do 3 razy.
Wysłana -
Czesc, teraz to sie macie extra, roznorodnosc sekcji, stylow sztuk itd. Kiedys tylko kyokushin i judo oraz boks byl. I w takiej kolejnosci zostalo to przeze mnie zaliczane.Milosc do boksu i stojki pozostala do dzisiaj.
Wysłana -
Przeważnie pierwsze zajęcia są darmowe to możesz się wybrać i zobaczyć jak mniej więcej wyglądają treningi, jakie jest podejście trenera itp.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź