SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dla nowicjusza?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Witam,

Chciałbym sie zapisać na sztuki walki, ale nie wiem jaki styl byłby odpowiedni dla osoby która wcześniej nie miała z tym nic do czynienia. Jujitsu, kick boxing czy mma?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Spróbuj każdego. Nie ma stylu dobrego dla początkującego, a później już nie. Przejdź się na każdy trening i zobacz co Ci pasuje. Ja np. lubię boks, a mój kolega BJJ, także nie ma tu jakiejś zasady.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Ja trenuje bjj i jestem zadowolony. Kiedys trenowałem boks, karate, aikido i właśnie bjj mi podpasowało najbardziej. Ostatnio miałem "sparing" z kolegą który trenuje boks i nie miał ze mną szans bo co chwile sprowadzałem go na glebe i kontrolowałem w parterze. Sam się dziwiłem z jaką łatwością mi to idzie. Fakt że jest ode mnie lżejszy też miał na to wpływ.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Z bokserem to nie jestem zaskoczony, że nie masz problemów. Może jakiś kickboxer byłby cięższy, ale w boksie standardem są uniki, które wyglądają jak początek obalenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bryxon
Chciałbym sie zapisać na sztuki walki, ale nie wiem jaki styl byłby odpowiedni dla osoby która wcześniej nie miała z tym nic do czynienia. Jujitsu, kick boxing czy mma?
Chciałbym spróbować lodów. Ale nie wiem które smaki będą odpowiednie dla osoby która wcześniej nigdy nie jadła słodyczy. Czekoladowy, śmietankowy czy waniliowy?

Ja bym na Twoim miejscu potrenował każdą z dyscyplin co najmniej miesiąc a najlepiej trzy. Wybrałbym po sprawdzeniu potencjalnych szkół. Dla wielu liczy się nie tylko co trenują ale atmosfera w klubie, osoba trenera, odległość od szkoły, kompleksowość oferty, itd. Nie widzę także nic złego, że "skacze się" po klubach i dyscyplinach.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Dokładnie jak koledzy mówią,przejdź się i sam wybierz co Ci odpowiada.Najważniejsze żebyś ćwiczył to co sprawia Ci przyjemność niezależnie od tego jaka to sztuka czy sport walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Chyba już wszystko zostało napisane. Idź i się przekonaj.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Z doswiadczenia polecam ci od razu mma. Bedziesz mogl trenowac wszystko wyzej przez ciebie wymienione i jeszcze wiecej :) tj. boks, tajski, zapasy, bjj i mma techniki. Pochodzisz z kilka tygodni i zanjdziesz dla siebie pasujacy styl. Ja nie lubie np. bjj i zapasow, robie tylko raz w tygodniu. Natomiast boks i tajski 2 do 3 razy.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 412 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5816
Czesc, teraz to sie macie extra, roznorodnosc sekcji, stylow sztuk itd. Kiedys tylko kyokushin i judo oraz boks byl. I w takiej kolejnosci zostalo to przeze mnie zaliczane.Milosc do boksu i stojki pozostala do dzisiaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Przeważnie pierwsze zajęcia są darmowe to możesz się wybrać i zobaczyć jak mniej więcej wyglądają treningi, jakie jest podejście trenera itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ochraniacze kupić do zawodów karate ?

Wiecej