SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Dzień dobry,

Ludu dobry. Problem mam skomplikowany. Od razu zaznaczam, że nie oczekuję żadnych "internetowych diagnoz", w całą sprawę zaangażowany jest już NFZ (i może to jest problem). Chodzi raczej o podpowiedź - co zbadać, jak zbadać, co sprawdzić, co to *może* być itp?

Od początku. Mając lat 13 wpadłem w zaburzenie odżywiania - anoreksję. Pisać o tym nie lubię, bo czuję się jak atencyjna korba, ale to istotne. Trwało to do 19 roku życia. Potem "gadałki", długi czas na psychoterapii - ostatecznie sukces, no i staram się już do tego nie wracać. Skończyłem w maju 2008 r.

Jak skończyłem terapię i doprowadziłem organizm do stanu używalności zacząłem ćwiczyć. Raz było lepiej raz gorzej.

W czym problem?
Otóż jakiś czas temu coś się popsuło. Potrafiło mi się zrobić słabo, musiałem usiąść żeby się nie przewrócić - wcześniej tego nie było. Waga poszła w górę pomimo treningów i diety. Zaczęły mi wypadać włosy. Do tego przytłumiło mnie mocno, pojawiły się objawy depresji (ale w zasadzie tylko w dzień, bo w nocy jest OK - dlatego piszę teraz).

Pomyślałem - tarczyca. Ale tarczycę z oczywistych względów badam regularnie i zawsze jestem praktycznie po środku. OK, wiem, że lepiej być bliżej dolnej granicy ale w tym wypadku mniejsza z tym - jestem zawsze po środku, a raz mi wypadają włosy, a raz nie. Zatem nie w tym problem.

Morfologia wychodzi jak marzenie, wszystko w normie. Trójglicerydy tak samo. Natomiast wyszła mi hipoglikemia reaktywna - dwa razy badałem. Raz po 2h miałem 42 a raz 26 mg/dl.

Ale tutaj chyba skończyła się wyobraźnia mojego endo. Moja z resztą też i ta dezorientacja jest wkur*******.

Wracając do meritum - co warto w tej sytuacji zbadać? Co może być przyczyną łysienia i Nie chcę strzelać na oślep w czasie wizyty u lekarza.

Pozdrawiam,
Kipchaq.

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najlepiej jakbyś skonsultował temat z lekarzem, kiedy masz wizytę ?

oraz zapoznaj się również z artykułem
http://potreningu.pl/articles/4658/jakie-sa-najczestsze-przyczyny-wypadania-wlosow 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Hej,
dzięki za odpowiedź.

Wizytę mogę mieć w ciągu kilku tygodni. Ale prowadzący gastrolog ma mnie już chyba za hipochondryka i aż głupio mi do niego chodzić. Ale pod opieką w zasadzie cały czas. A endo mnie bezczelnie spławia.

Dlatego właśnie szukam - co zbadać, żeby zanieść mu po prostu wyniki badań (prywatnie zrobię, pal sześć) i coś zasugerować.

W zasadzie jedyne, co do tej pory potwierdziły badania to ta hipoglikemia, w gastroskopii "lokalne ograniczone stany zapalne". Reszta badań jest w normie, w morfologii tylko lekko podniesiony EOS. Lipidogram OK. Kortzyol w normie, TSH, T3 i T4 - są ok, choć mogłoby być lepiej.
Po prostu głupio byłoby wyłysieć i zalać się tym cholernym "puchatym" tłuszczem na brzuchu mając 30 lat.


Zmieniony przez - Kipchaq w dniu 2016-10-31 10:16:42

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Możesz wrzucić dokładne wyniki badań?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Nie wszystkie, ale jasne. I pardon za obsuwę, małe wsiąknięcie.

Najświeższe wyniki:

Testosteron: 278,00 ng/dl (249 - 836)
Estradiol: 22,00 pg/ml (11,3 - 43,2)

Glukoza na czczo: 100 mg/dl (70 - 99) - czekam na wyniki OGTT. Poprzednich nie mogę znaleźć.

Sód: 143 mmol/l (136 - 145)
Potas: 4,44 mmol/l (3,5 - 5,1)
Magnez: 0,91 mmol/l (0,66 - 1,07)

OB: 2 mm/h (2 - 12)

Cholesterol: 159,00 mg/dl (115 - 190)
TSH: 4,080 µIU/ml (0,27 - 4,200) - no i to tyle w kwestii "bycia pośrodku" z TSH. będzie rozszerzone o FT3 i FT4.

Morfologia w załączniku.
Mocz w porządku.

Będę wdzięczy za sugestie.

Pozdrawiam.





Zmieniony przez - Kipchaq w dniu 2017-05-26 17:56:13

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tsh ~4 już może spokojnie sygnalizować niedoczynność; cukier rano też wysoko, zresztą kwestia hipoglikemii do ogarnięcia jak najszybciej bo tylko będziesz pogłębiał problem. Poziom cukru na poziomie 20-40 to już kojarzy się z kompletnym zjazdem, zaburzeniami świadomości, albo i najgorszym scenariuszem heh.. teść też niziutko. szukaj mądrego dietetyka klinicznego i ogarniętego endo, który się tobą zajmie.
ogólny poziom cholesterolu nic nie mówi, bym powiedział nawet, że dość niski



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-05-26 20:24:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Dzięki za odpowiedź.

Przy tym 42mmol faktycznie byłem już maślany - ale jeszcze w pionie. Mniej więcej.

Endo mam umówionego za tydzień. Nie wiem jak daleko poszerzyć diagnostykę - na pewno prolaktyna, LH i FSH.
W zasadzie wszystko kręci się wokół przysadki.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Kipchaq w dniu 2017-05-26 20:35:48

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka patologii w barku jednocześnie

Następny temat

Dziwne " rysy " po treningu

WHEY premium