SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co brać na długi wysiłek wydolnościowy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Po czym stwierdziłeś, że spadły mięśnie? Jak zmieniały soę obwody ciała w ostatnim czasie?

Poza tym, sugeruję skupić się na realnym celu. Chcesz zwiększać siłę, zrobić redukcjęi jeszcze poprawić wytrzymałość? Zejdź na ziemię i ustal konkrenty cel.


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-06-10 23:02:48
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
W sumie wszystko po trochu. Wytrzymałość tlenowa głównie robię na rowerze, a trening pod siłę na siłowni. Czy są takie efekty jakbym miał jeden cel? Pewnie nie, ale chyba l nie jest to też całkowicie stracony czas?

W sensie inaczej, ja to robię dla zabawy i dla siebie a nie na profesjonalnym poziomie :).

Główny cel to redukcja tłuszczu , bo zwiększy użyteczna siłę i wytrzymałość (siła pod względem efektywności moc - waga).

A te bcaa warto brać jak biorę kreatyne i białko (z dodatkiem aminokwasów)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Jak masz odpowiedni budżet to warto .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Rozumiem, ale na podstawie zego stwerdziłeś, że spadły mięśnie? Bcaa śmiało możesz dodać. Przydadzą się w celu poprawy regeneracji mięśni.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
W sumie to na podstawie wyników pomiaru u dietetyka - tylko waga. Bo szczerze bawić się w mierzenie nie bardzo lubię :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
W takiej sytuacji nigdy nie będziesz wiedział jakie są efekty. Ich miarą jest pomiar obwodów ciała, co 1-2 tygodnie rano na czczo.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
A co warto mierzyć jeśli mowa o obwodach? Kiedyś jak się mierzyłem to były duże różnice tzn talia, pas, udo. Ale to chyba bardziej z powodu tego, że mam jeszcze trochę bf do stracenia :).

Zastanawia mnie czy nie lepiej np. jak ktoś wcześniej pisał brać do jednego bidona trochę carbo? Bo tak patrząc w sklepie nie wychodzi jakoś mega drogo. Np. gdybym brał połowę porcji zamiast całej (50g) to za 20 zł bym miał zapas na 40 treningów. To chyba byłoby lepsze niż izotoniki, czy żele energetyczne?

W ogóle co myślicie o kupieniu i trenowaniu z pulsometrem na rowerze. Jest to coś wartego uwagi, czy raczej zbędny gadżet?


Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2018-06-11 07:18:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
do obwodów z podstawowych, klata, pas, udo, łydka, ramie, izotonik zawiera jeszcze minerały, carbo nie koniecznie.

Jak masz zamiar traktować porządnie jazdę, jakies zawody itp to ok pulsometr moze się przydać.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Na początku by mi zależało by zmniejszyć bf o około 10 % (mam cos w okolicy 25%), ponieważ mimo dużej masy mięśniowej zalegający tłuszcz powoduje dosyć sporą powierzchnię "hamującą" xD. I jestem przekonany, że te powiedzmy 15-20 kg mniej tłuszczu by dosyć znacząco poprawiły moje możliwości. Stąd też pomysł na pulsometr, by móc trenować w strefach, gdzie najlepiej się spala tłuszcz oraz móc robić treningi w strefach mleczanowych, by podnosić wydolność na wyższych prędkościach i ogólną sprawność tlenową.

Tylko pytanie czy faktycznie działa to tak jak w opisie? Że ok jak się zbada tam powiedzmy testem przybliżone tętno maksymalne i trenuje w tych określonych strefach to faktycznie są dużo dużo lepsze efekty niż przysłowiowy trening na pałę?

Warto inwestować w proszki izotoniczne na treningi i dawać do bidona? W sensie czy to może zastąpić np takie batony energetyczne czy posiłki w trakcie jazdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Tak długim treningiem aerobowym będziesz bardziej pozbywał się miesni niż tkanki tłuszczowej , niestety taka prawda .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie amatora początek

Następny temat

Coś nie gra

WHEY premium