SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co brać i jak ćwiczyć dla początkujacych

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 109
Witam,

Mam pytanie odnośnie suplementów. Od miesiąca biorę gainera (przytyłem ok 2 kg) i chciałbym się dowiedzieć jak długo mam go stosować i kiedy i co mogę brać następne z odżywek.
Drugie pytanie to jakie najlepiej dobrać ćwiczenia żeby coś mięśni się pojawiło, zaznaczę że jestem szczupły jedynie brzuch zaczął mi odstawać (ektomorfik to się chyba nazywa). Odkąd biorę gainera codzień wieczorem robie serie brzuszków i pompek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
gainer to nic innego ja jedzenie w proszku tyle ze gorszej jakosci, bierzesz dla uzupelenia braków a nie od tak sobie,
od zlej strony sie zabrales za wszystko,
polecam dzial Junior,Odzywianie, czy Tening dla poczatkujacych tam znajdziesz wszystkie potzrebne wskazówki jak zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
Gainer na noc to nie jest dobry pomysł,zwłaszcza jeżeli chodzi o przewagę węglowodanów nad białkiem. Na noc powinieneś jeść/suplementowac raczej samo białko,najlepiej izolat. Na początek radziłbym Ci prostą suplementacje tj: 1- witaminy i mineraly,2- magnez przed snem,3-olej lniany i oliwa z oliwek po 2 łyżki dziennie, 4- omega 3, bcaa,4- arginina aakg. Musisz trzymać dietę jako tako,inaczej urośniesz,ale odwleczesz to dłuuugo w czasie.

Zmieniony przez - Rhodiola w dniu 2014-07-03 11:51:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
na noc samo bialko bo...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
bo zwalnia metabolizm chociażby,a on chce mięśnie a nie fat. W nocy masz się regenerować a nie obciążać węglami. Wystarczy,ze w trakcie dnia nasyci sie weglami, nie ma sensu ladowac je na noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
Rozne sa teorie nt wegli na noc,ja wyznaje,ze lepiej ich unikac.Jak kto woli,to i mozna sie budzic w srodku nocy i szamac wegle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
białko zwalnia metabolizm ..hmm. jakies nowe teorie wymyslasz widze..
w jaki sposób wegle mialy by nas obciazac , skoro tak samo wegle jak i bialko trzeba strawic?
rownie dobrze mozna by powiedziec odwrotnie, po jesc bialko na noc skoro je sie je caly dzien..
wegle mozna jesc tak samo jak i bialko i pisanie ze czegos sie nie powinno jest mocno naciagane, samemu trzeba sprawdzic na co lepiej sie reaguje,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
Ja mowie o weglach a nie o bialku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
zapytałem o bialko a Ty dałes taka odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
No dalem odpowiedz wykluczajaca wegle przed snem,wiec dlatego samo bialko. A po co jest bialko skoro je sie je przez caly dzien. Skoro gosc jest poczatkujacy to zapewne(wiem z doswiadczenia) z jadla przyjmnie wiecej weglowodanow niz bialka.Wegle masz z reguly wszedzie z przewaga do bialka. Dlatego wiekszosc suplementuje bialko jako budulec etc. Oczywiscie,wiadomo,wazne sa propocje wegli do bialka w stosunku do masy ciala i zapotrzebowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402295
bilans dzienny bedzie najwaznieszy, a nie co kiedy zjemy, nie liczac pory okolotreningowej,
poczatkujacy czy nie wegli zawsze bedzie potrzba wiecej niz bialka jezeli mamy zamiar budowac mase,
no ale mniejsza z tym,
autorze jak chcesz cos zdzialac w kwestii rozwoju masy to musisz zaczac "normalnie" trenowac i odzywiac sie odpowiednio
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy brać Thermo Speed, BCAA i Białko ?

Następny temat

odzywka na szybsza regeneracja

WHEY premium