SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni-dziennik treningowy 94Maly

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Witam panowie (i panie jeśli takowe tu zaglądają ). Przez dłuższy czas byłem mało aktywny na forum, zająłem się głównie zdobywaniem wiedzy(min. porady i treningi Martina Rooneya, treningi Rossa) no i treningiem. Teraz od nowa ruszam z dziennikiem treningowym (wcześniej Lafay). Teraz coś o mnie:
wiek: 94 rocznik - za niedługo 18
waga: 60 kg --> 65 kg (jeden z celów, zdobycie tych 5 kg przy ok. 10-11% bf)
wzrost: 160cm (może urosnę )
dieta: jest ułożona z pomocą Mrocznego i Wazza, póki zdobywam kilogramy trzymam ok. +500 kalorii, posiłki zbilansowane
staż: trenuję całe życie i dalej nic nie umiem

Dobra teraz cele treningowe:
- już wcześniej wymienione kilogramy i bf
- ogólna poprawa cech motorycznych i sprawności fizycznych (wszystko jest ważne: szybkość, kondycja, siła, wytrzymałość itd.)

Na razie chcę ustalić mniej więcej rozkład w tygodniu a później poszczególne treningi(liczę na waszą pomoc). W treningu myślę umieścić:
- 4 treningi kk (pon-czw)
- 2 treningi ogólnorozwojowe (myślałem pt. i ndz)
- 3-4 treningi biegowe, w tym przynajmniej jeden interwałowy ale nie chcę siedzieć na samych interwałach
- 2 treningi obwodowe
I to by było na tyle. Sobota - dzień wolny od treningu, regeneracja. Myślę teraz przez parę miesięcy trenować na full możliwości, później tydzień albo dwa na pełną regenerację (gdzieś na wakacjach). Trening całkowicie w domowych warunkach.
Dostępny sprzęt:
- uchwyty do pompek
- poręcze do pompek z podpórkami na ręce i oparciem(brzuch)-domowa robota
- drążek (nachwyt, podchwyt, chwyty neutralne- wąskie i szerokie)
- expander (metalowe sprężyny)
- skakanka
- stepper (rzadko używany)
- opona i młot 5kg, 8kg na długim trzonku
- krzesła, własne ciało, dodatkowe obciążenie w plecaku itp.
Przez pewien czas trenowałem na siłowni ale bardziej pasuje mi trening na własnym ciężarze. Na razie myślałem o czymś takim:
- Pon karate
- Wt karate + obwody
- Śr karate
- Czw karate + bieg (tutaj interwały)
- Pt obwody - przerwa - bieg + ogólnorozwojowy
- Sob wolne
- Ndz bieg + ogólnorozwojowy
Na raz robiłbym po 3 obwody. Trening FBW to podstawy. Teraz poczekam na wasze sugestie dotyczące tej rozpiski. Później zajmę się poszczególnymi treningami (tj. obwodami i ogólnorozwojowymi) na razie najważniejsze jest dla mnie jak to w tyg rozłożyć. Szacun dla tych którzy przez to przebrnęli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Siemka, możecie poprawić trening z obwodami:
I:
1) Skakanka:
* 5 min luźno
* 5x100 pow. -max. tempo
* 2 min średnie tempo
2) Ćwiczenia statyczne (2 na jednym treningu, po 5 min każde)
3) Uderzanie młotem w oponę - 2x30 na każdą stronę (bez przerw, naprzemiennie strony po 30 uderzeń. Łącznie 120 uderzeń)
4) Brzuch (4 serie dolne, 3 serie skos i góra)
5) 4-5 obwodów(90s przerwy):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki "wojskowe"
* pompki z nogami w górze (na barki )
* pompki diamentowe (trójkątne, czy jak je tam jeszcze inaczej nazywają)

II:
1) Skakanka:
* 5 min luźno
* 5x100 pow. -max. tempo
* 2 min średnie tempo
2) Ćwiczenia statyczne (2 na jednym treningu, po 5 min każde)
3) Uderzanie młotem w oponę - 2x30 na każdą stronę (bez przerw, naprzemiennie strony po 30 uderzeń. Łącznie 120 uderzeń)
4) Brzuch (4 serie dolne, 3 serie skos i góra)
5) 4-5 obwodów(90s przerwy):
* pistolety
* drążek nachwyt
* pompki na poręczach (wykonanie na klatę)
* rozciąganie expandera przed sobą
* pompki na poręczach (wykonanie na triceps)

Po obwodach rozciąganie. Mógłbym tam gdzieś wsadzić żurawia jeszcze (żeby tył uda coś poćwiczyć)? I inne pytanie - co robić żeby rozstępy się nie robiły (na barkach i dolnej części klatki)? Do tego od pon do pt karate/boks i kiedy mogę to biegam (po lesie, różne dystanse, różne tempo, czasem pod górkę ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Siema ! będę stale zaglądał powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Dzięki, a co do rozpiski w ciągu tygodnia jakieś zastrzeżenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Dobry kawałeczek
Jak dla mnie rozpiska bardzo mocno obciążająca, ale skoro tyle czasu ćwiczysz to stawiam że wiesz na co się porywasz

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Jeśli wstawię 2 razy po 3 obwody to będzie dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
W Twojej rozpisce masz wymienione i trening obwodowy i ogólnorozwojowy - a przecież to się zasadniczo łączy, w sensie że np robiąc ACT Mawashiego robimy wszytskie partie na jednym treningu, choć kondycyjność obwodówki jest większa. Ja bym zaczął od dodania dwóch FBW lub ACT i zobaczenia co mi bardziej leży, potem ew zwiększenia ich częstotliwości/intensywności (jeśli ciało by się nie buntowało)

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-01-14 20:46:39

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Wazz, w ogólnorozwojowych chcę robić zwykłe FBW jak do tej pory, czyli 2 razy w tyg, a obwody chciałem zrobić jako krótki i intensywny trening, rozgrzewka + ok.10 min wysiłku (mniej więcej tyle to chyba zajmie jeśli będę robił 90s przerwy między obwodami), ćwiczenia wykonywane w maksymalnym tempie 3 obwody. Obwód też jest w sumie ogólnorozwojowym treningiem ale chciałem go oddzielić od ogólnorozwojowego FBW bo trochę inną funkcję będzie pełnił u mnie. Na razie myślałem o czymś takim:
- pistolety prawa noga
- pistolety lewa noga
- drążek nachwyt
- uderzanie młotem w oponę
- pompki na poręczach
I to jeden obwód. 90 s między poszczególnymi obwodami, 2 razy w tyg po 3 obwody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Ciekawy trening nie powiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Teraz chcę zacząć całkowicie ćwiczyć pod SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Mi teraz tylko Lafay siedzi w głowie, ale nie powiem kiedyś z pewnością zastosuje podobny trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Trenig +Bieganie

Wiecej