SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coś na styl Nuggets z soser rodem z Tureckiej budki z kebabem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.

Mamy sobotę jak zwykle jestem sam w domu, moja ukochana wyjechała na weekend do rodziców
alkoholu nie piję, więc co innego mi pozostało jak cos dobrego sobie ugotować.
Jestem fanem kebabów jak nie jedna osoba na tym forum. W tych tureckich smakołykach zawsze
najważniejszym dla mnie była dobra bułeczka i ostry sos. Jako iż jemy zdrowo to ta pierwsza odpada.
Postanowiłem dzis stworzyć coś ala sos do kebaba tyle, że zdrowy i wkomponowac go w
niecodziennego kuraczka.

Składniki:

-400g piersi z kurczaka
-100g płatki owsiane
-jogurt naturalny
-łyżka koncentratu pomidorowego
-2 łyżeczki miodu
-2 jajka
-jedna duża cebula
-znacząca ilość przypraw z nastawieniem na te ostre w tym przyprawa ziołowa do kurczaka i sos do sałatek włoski
-pomidory
-oliwa z oliwek


Przygotowanie:


Sos

Siekamy dorbno cebulę, zalewamy jogurtem naturalnym, dodajemy łyżkę koncentratu sos do sałatek włoski
i przyprawiamy (głównie opierałem to na ostrej papryce, słodkiej papryce, pieprzu, soli czosnkowej)
Jak kto lubi można dodać Chili. Ja akurat lubie jak mnie po takim sosie wykręca:)
Następnie sosik ląduje w lodówce na godzinkę.

Kurczak

Wbijamy 2 jajka i mieszamy je z miodem. Panierkę przygotowujemy z płatków owsianych (troszkę przemielonych)
z przyprawą ziołową do kuraka. Następnie pierś zamaczamy w jajku z miodem, następnie panierka
w folie, oblewamy oliwą i do piekarnika. Ja piekę na 4 w kuchence Mastercook nie wiem jaka to jest
temperatura.

BTW jednej porcji (podzieliłem to na 3 równe porcje i można sobie pojeść (szczególnie jak dla mnie na redukcji)

Białko 41g
Tłuszcz 28g
Węglowodany 36g

































Niebo w gębie dla ludzi którzy lubią na ostro serio pycha!
Nie sądziłem nawet, ze takie świetne wyjdzie

Zmieniony przez - CooCaine w dniu 2009-06-06 12:57:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 150
Odkopałem ten przepis i muszę powiedzieć, że jest zaje#isty. Sos a'la kebab jest mistrzem :)


Zmieniony przez - misiek.klb w dniu 2023-11-11 19:19:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 187 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32864
Wygląda smakowicie Świetny przepis , jutro napewno sproboje Dzieki i pozdrooo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Może być konkret :) W środę jadę na zakupy, bo zapasy przypraw i wszystkiego się skończyły to spróbuję co to wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Serio Panowie sam nie myślałem, że tak wyjdzie.
Sosu byłem pewien, ale myślę płatki owsiane w piekarniku eeeeeee coś nie tak...
Trzeba dobrze podlać Oliwą i są jak Nuggetsy z Maca:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
owsiane na panierke sa suche czy zalałes je najpierw wrzatkiem? dzisiaj mam duzo czasu, na pewno spróbuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3451 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 77039
suche. kiedyś wypróbuje ten przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 400
Można to zrobić w opiekaczu halogenowym ? jak można to na jakiej temperaturze ?

Jak boli to rośnie, powtarzaj tak radośnie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2955
Niezłe .:P
Niebo w gębie, piekło w dupie .:D:D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 400
Powiem tak: ZA***ISTE :D Do tego wszystkiego wiadro ryżu i przed treningiem wchodzi aż miło ;)Ja do sosu dodałem troszkę chrzanu i też był dobry. Dzięki za przepis !

Jak boli to rośnie, powtarzaj tak radośnie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
właśnie robie - oby jakoś smakowało:D

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5341
CooCaine właśnie zamierzam to zrobić. Ile czasu pieczesz na tej 4? 30 min?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lody

Następny temat

[low carb] Salatka z rucoli, orzeszkow pini i pomidorow suszonych

WHEY premium