SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Clenbuterol FAQ: Wszystko co powinieneś wiedzieć

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3619 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41723
Clenbuterol FAQ: Wszystko co powinieneś wiedzieć o Clen'ie

Co to jest Clenbuterol?

Clenbuterol jest beta-2 agonista (należy do grupy grupy beta-2-sympatykomimetyków), używany jest w wielu krajach jako lekarstwo na astme oskrzelową. Odziałowywuje on na współczulny układ nerwowy, łączy się on z neurotransmiterami m.in. takimi jak adrenalina i noradrenalina. Posiada wiele takich samych skutków ubocznych co inne stumsulanty CUN takie jak efedryna. W przeciwieństwie do popularnego przekonania że Clenbuterol posiada okres półtrwania 48h, tak naprwadę posiada okres półtrwania wynoszacy do 35h.

Dawkowanie i Cykle

Clen przeważnie dostępny jest w formie tabletek o dawce 20mcg, chciaż dostępny jest również w syropie i formie iniekcyjnej. Dawkowanie to sprawa bardzo indywidualna [w ogóle tak jak cały doping ], zależna przedewszystkim od tego w jakim stopniu występują skutki uboczne, przybliżony zakres dawakowania który jest najbardziej popularny tudzież stosowany to 5-8 tabletek/dzień dla mężczyzn i 1-4 tabletek/dzień dla kobiet. Clenbuterol traci swoje termogeniczne właściwości po 6-8 tygodniach, po tym okresie temperatura ciała wraca do normy. Właściwości anaboliczne/anty- kataboliczne nie ukazują się już po 18 dniach stosowania. Uwzględniając długi okres półtrwania, najefektywniejszym rozwiązaniem na Clenie są cykle: 2 tygodnie ON/ 2 tygodnie OFF, nie dłużej niż przez okres 12 tygodni. Efedryne można stosować w tygodniach OFF'u. Clen należy przyjmować w dawce dzielonej w ciągu dnia, należy unikać pory wieczornej/nocnej.

Clenbuterol vs Efedryna vs DNP

Efedryna podnosi poziom metaboliczny o średnio 2-3%, dawka 200mg DNP podnosi zaś poziom metaboliczny o około 30%.
Clenbuterol podnosi przemiane metaboliczną około 10% i właśnie dlatego temperatura ciała podwyższona jest o pare stopni w góre.

DNP właśnie dlatego jest najefektywniejszym spalaczem tk. tłuszczowej, ale wiele ludzi nigdy go nie użyje z powodu konsekwencji spowodowanych przez niego. Nie posiada on także żadnych korzyści płynących z właściwości anty-katabolicznych. Właściwości anty-kataboliczne posiada efedryna, ale nie są one efektywne z powodu krótkiego okresu półtrawania.

Skutki uboczne Clenbuterolu są o wiele bardziej łagodniejsze niż ma się to w przypadku DNP, powiedziałbym że są nawet łagodniejsze niż stacki ECA. Na Clenie osoby nie skarżą się na problemy z seksualne/prostaty, jak to bywa w przypadku ECA. Zapewne wynika to z faktu że Clen stosuje się zazwyczaj tylko przez okres 2 tygodni.

Skutki uboczne

mdłości/nudności
nerwowość
zawroty głowy
senność/ospałość
suchość w ustach
zaczerwienienia twarzy
ból głowy
zgaga
zwiększone ciśnienie krwi
zwiększone pocenie się
bezsenność
skurcze mięśni
drżenie
wymioty
bóle w kaltce piersiowej

Najbardziej występującymi skutkami ubocznymi są skurcze mięśni, nerwowość, bóle głowy i powiększone ciśnienie krwi.

Skurczy mięśni możemy uniknąć poprzez picie 4-6 litrów wody, zażywając banany i pomarańcze albo uzupełniając potas o 200-400mg/dnień przed snem na pusty żołądek. Do zminimalzowania niektórych skutków ubocznych należy stosować dużo magnezu, b-complex oraz tauryne.

Po odstawieniu Clenu skutki uboczne już nie występują.

Powszechne użycie

Post-Cycle Therapy: Clen czasem stosowany jest w odblokowaniu jako pomoc. Pomaga on w kontynuowaniu spożywania dużych ilości jedzenia, bez potrzeby martwienia się o przyrost tk. tłuszczowej. Pomaga także nam w utrzymaniu siły na tym samym poziomie jak i intensywności ćwiczeń.
Dieta: z reguły utrzymujemy taką samą jak na cyklu.

Redukcja: Najbardziej popularniejsze użycie Clenu, zwiększa twardość mięśnia, użylenie, siłę i wielkość na kalorycznym deficycie. Dla znacznej utraty tk. tłuszczowej Clen łączony jest z T3.
Dieta: wysoka podaż białka (3-3,5g / kilogram masy ciała), umiarkowanie węglowodany (1,5g do 2,5g / kilogram masy ciała), nisko tłuszcz (ok. 0,5g / kilogram masy ciała) - takie proporcje wydają się być najlepsze z Clenem.

Alternatywa dla Sterydów: Clenbuterol mogą stosować nie tylko zawodnicy ale także osoby które chcą zwiększyć mase, twardość mięśnia oraz siłę. Nie działa raczej anabolicznie, lecz bardziej pobudzająco.
Dieta: umiarkowanie węglowodanów, wysoko białko, umiarkowanie tłuszczy.

Pobudzacz/Stymulant: Może zostać użyty jako środek pobudzający, ale lepiej w tej roli sprawuje się ECA z powodu jego stanowczo krótkiego okresu półtrwania.
Dieta: Aby w pełni wykorzystać działanie pobudzające Clenu, węglowodany muszą być bardziej zwiększone w diecie. Dieta Ketogeniczna nie jest najlepszym pomysłem w tym przypadku.

Ostrożność: Czy Clenbuterol jest dla Ciebie?

Te same środki ostrożności, które mają zastosowanie do Efedryny należy przestrzegać do zastosowania Clenu, niktórzy uważają że stacki ECA są cięższe niż Clen. Nie powienen być stosowany jednocześnie z innymi stymulantami CUN takimi jak Efedryna czy Yohimbina. Połączenia takie są niepotrzebne i potencjalnie niebezpieczne. Kofeina może zostać użyta z umiarem przed treningiem dla dodatkowego powera, chciaż jej właściwości diuretyczne mogą przesunąć bilans elektrolitu. Należy zażywać więcej wody, jeżeli używa się Kofeine.

Co jeszcze należy wiedzieć?

Użytkownicy skarżący się na duże skutki uboczne i przerwyają cykl, to przedewszystkim osoby którzy używają za wysokie dawki na samym początku. Skutki uboczne zauważalne są w 3-4 dniu. Istnieje również możliwość dłuższego stosowania Clenu jednak tylko wtedy gdy do kuracji dołączy się ketotifen, który uwrażliwia receptory adrenargiczne.

Na pierwszy raz, nie powinno używać się dawki większej niż 40mcg w pierwszym dniu.

Przykład pierwszego razu:

Dzień 1: 20mcg
Dzień 2: 40mcg
Dzień 3: 60mcg
Dzień 4: 80mcg
Dzień 5: 80mcg (zwiększ dawkę kiedy skutki uboczne są znośne)
Dzień 6-Dzień 12: 100mcg
Dzień 13: 80mcg (tapering nie jest konieczny, ale pomaga niektórym osobą wracać do normy stopniowo)
Dzień 14: 60mcg
Dzień 15: off
Dzień 16: off
Dzień 17: ECA

Przykład dla drugiego cyklu:

Dzień 1: 60mcg
Dzień 2: 80mcg
Dzień 3: 80mcg
Dzień 4: 100mcg
Dzień 5: 100mcg
Dzień 6-Dzień 12: 120mcg
Dzień 13: 100mcg
Dzień 14: 80mcg
Dzień 15: off
Dzień 16: off
Dzień 17: ECA

Nie należy brać Clenu po godzinie 16 i należy pamiętać by pić dużo wody: 4-6l/dzień!

Jeżeli chodzi o Clen to nie wszystkie rodzaje działają tak samo, różne odmiany dają różne rezultaty.

źródło: kierowałem się przedewszystkim opisem 'Clen FAQ by BigAndy69' ze Steroidology, ale dodałem info także od siebie by udoskonalić arta.

THE END

-Neal-
12

Promotor zdrowia z fizjoterapią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam




Clenbuterol to silny środek, który ma działanie antykataboliczne i termogeniczne, na skutek stymulacji beta receptorów. Najczęściej polecany jest w okresie redukcji tkanki tłuszczowej choć oprócz tego może w pewnym stopniu popawić zdolnosci wysiłkowe.. Najczęściej clenbuterol łączymy z efedryną.


Środek ten możemy podawać podskórnie, jeśli mamy wersję inienkcyjną-np. helios db pharma. Wówczas zaleca się 0,5ml i po tygodniu zwiększamy dawkę o kolejne 0,5 ml. Po 2 tygodniach najlepiej zrobić 2 tygodnie przerwy, by wyczyścić receptory. Częściej jednak clenbuterol jest sprzedawany w formie tabletek. Jednak dodać należy, iż środek ten nic nie da jeśli nie będziemy stosowali odpowiedniej diety nastawionej na redukcje, a więc z ujemnym bilansem kalorycznym. Zatem powinnismy przede wszystkim zadbać o tę kwestię a środki takie jak clenbuterol podawać kiedy zaobserwujemy stagnację.


Kompedium wiedzy nt. clenbuterolu w oparciu o aktualną wiedzę i badania naukowe:


https://potreningu.pl/articles/1527/clenbuterol--spalacz-wysokiego-ryzyka--

https://potreningu.pl/articles/2961/clenbuterol--cudowna-pigulka-odchudzajaca

https://potreningu.pl/articles/4034/czy-clenbuterol-pomoze-mi-schudnac


Pozdrawiam

1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 143 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2055
a i tak za 2 dni bedzie znowu jak brac cleanbuterol itp. dalbym soga gdybym mogl
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18005
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1477 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 35521
no fajny artukul :)

Żeby poczuc sie tak, jak czuje sie Bog !!!!!!!!!
[on]



VIDE CULL FIDE Patrz komu ufasz;!
pytac na forum a nie na gg!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 214 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4304
troche sie nie zgodze z przykladowymi cyklami. Wszedzie gdzie bys nie czytal jest napisane ze dawki zmienia sie co 2-3 dni a nie codziennie:/

Daleko od bezczynnosci!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3619 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41723
Arveg w przykładzie pierwszym zaczynasz od stanowczo małej dawki 20mcg, można zacząć od 40mcg wtedy miałbyś zmiane co 2 dzień, lecz na samym początku należy obserwować jak organizm się zachowuje

ogólnie dawki są przecież zmienne co 2 dni, na samym początku i przy zjeździe na końcu się zmieniają
ja tutaj nie widze problemu i powiem nawet że jak najbardziej podobają mi się te przykłady
2

Promotor zdrowia z fizjoterapią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 506 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6006
ooooooo dopieru teraz coś takiego dajesz , jak sie musiałem nagłówkować

"Jedz jak świnia poć się jak świnia, bądź jak świnia!!!"

... i nie będzie co ma być tylko będzie po mojemu...

ON

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 214 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4304
Dobra jak sobie chcesz dla mnie to dziki cykl, jestem za dawkami zmiennymi co 2-3 i na pewno krocej na tych wzgornych czyli w twoim wypadku 100mcg. A co do poczatkowego startu od 20mcg to sie zgodze, mozna tak zaczac choc nie trzeba, 40 mcg przez pierwsza 2-3 dni to nie jest duzo. Nie wiem czemu ale im dluzej sterydy sa w obiegu ogolnodostepnym tym coraz wieksze ludzie dawki wala zamiast sie przylozyc do treningow, diety i wypoczynku:/
1

Daleko od bezczynnosci!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 147 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9541
"Clen przeważnie dostępny jest w formie tabletek o dawce 20mcg", czy jestes tego pewien ze tylko 20mcg ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3619 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41723
a widzisz słowo 'przeważnie'?
pokaż mi gdzie napisałem 'tylko'

proszę, czytajcie ze zrozumieniem

Zmieniony przez - -Neal- w dniu 2006-06-04 19:50:31
1

Promotor zdrowia z fizjoterapią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 147 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9541
-Neal: wiem czepiam sie, ale ja bym sie zastanowil nad ta konstrukcja ;)
U mnie na wiosce wystepuje przewaznie w postaci 40mcg ;)

z mojej strony eot

zapomnialem dodac good job, pewnie przydalo by sie podwiesic do konca wakacji pytania o clena beda na porzadku dziennym
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwszy cykl prosze o porady !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

samemu robienie strzała

WHEY premium