SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Cisnienie tetnicze u 19 latka.

Wysłana -
Czesc, za miesiac koncze 19 lat. Nadcisnienie u mnie w rodzinie występuje. Zarowno tata jak i mama stosują tabletki na obnizenie go, brat takze przyjmował. Ja zacząłem sobie mierzyc jakos od miesiaca i sporo na ten temat czytalem. Ja jestem mistrzem w nakręceniu sobie czegos. Jak lekko mnie boli głowa to mysle o tych najgorszych rzeczach mimo tego ze przechodzi mi to po jednym dniu.

Zaczalem sobie mierzyc cisnienie i tylko chyba dwa razy zdarzyło mi sie przekroczyc gorne cisnienie, mialem 141 wiec praktycznie ledwo przekroczone, ale raz po mocnym wysilku mialem 154 i podwyższone tętno ale to chyba normalne?

W załączniku przesylam zdjecia z pomiarow, przez tydzień bylem na feriach i nie mialem ksiazeczki ale moje ciśnienie bylo w granicach 125-142 a dolne cisnienie jeszcze nigdy w zyciu nie przekroczylo mi 90.

Czy z takim cisnieniem powinienem sie czyms przejmowac? Czytalem ze takie cisnienie jest określane jako wysokie prawidlowe a znajomy z cisniemiem 139/89 u lekarza dostał informacje ze jest to wzorowe jak na 18latka.

Pozdrawiam.Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
nastepne pomiary

Wysłana -
Jaki wzrost i waga?
Wysłana -
wzrost 186
waga 81
Wysłana -
Pomiary są ok. Chyba strestujesz się tym bardzo i stąd masz 'dziwne' pomiary.
Wysłana -
ja właśnie bardzo mocno się tym stresuje, czasem jak poznam pierwszy wynik to mój drugi pomiar może być nawet o 10mmhg niższy. Tak jak mowilem, umiem sobie cos nakrecić :)
Wysłana -
No więc wyluzj się, więcej relax & fun
Wysłana -
Dokładnie , pomiar musi być wykonywany 'na luzie' po treningu , kofeinie, stymulantach itp. będzie podwyższone także trzeba sprawdzać w innym momencie. Sam wynik ok jak jest obciążeniem poprzez występowanie rodzinie to pilnuj czynników ryzyka.
Wysłana -
przykład z przed chwili

139/82

chwile pozniej

116/72
Wysłana -
Prawdopodobnie nie masz skokowego i problemów z nim tylko za bardzo się spinasz, czy to jest spowodowane ?
Wysłana -
no na to by wychodziło, jakiś problemów nie mam żeby mnie serce kuło czy przytykało, bóli głowy strasznych nie mam. Ostatnio mam tylko takie bóle w mostku zazwyczaj jak siadam albo wstaję, ale to rzekomo może być spowodowane tym że mam krzywy kręgosłup.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź