SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cichociemny/Dziennik

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41432

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ekspert-SFD z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
Witajcie! Jestem Tomek, za 5 dni kończę 14 lat. Przechodząc od razu do konkretów, bo o to tu chodzi, mam zamiar opisywać tu swoje postępy, które mam nadzieję uzyskać trenując metodą Oliviera Lafaya - Proteo System.

Wymiary:
Wzrost - 167 cm
Waga - ok. 45kg (nie mam wagi, ale ostatni raz mierząc się w szkole jakieś trzy miesiące temu tyle wynosiła)
Prawe przedramię - 24 cm
Prawy Biceps - 25 cm
Klatka - 84,5 cm
Talia - 76,5 cm

Staż - Miesiąc (pierwszy trening - sprawdzenie umiejętności, był 16.01.2012r.)

Trening:
Autor - Olivier Lafay
Nazwa - Proteo System
Typ - siłowy, bez sprzętu
Aktualny poziom - drugi program treningowy poziomu "C"
Częstotliwość i typ treningów (obecnie):
Poniedziałek - Proteo System + ćwiczenie przepony
Wtorek - Odpoczynek
Środa - Proteo System + ćwiczenie przepony
Czwartek - Trening kondycyjny (bieganie najzwyczajniejsze)
Piątek - Proteo System + ćwiczenie przepony
Sobota - Ttabata
Niedziela - Odpoczynek

Dieta:
Staram się jeść zdrowo szczególnie, że nie mam na chwilę obecną nawet złotówki :D Mimo wszystko staram się pić szklankę mleka dziennie, co drugi/trzeci dzień na kolacje jajka, poza tym w miarę możliwości chleb razowy, raz z serem, raz z jakąś tam szynką... Do tego jakieś owoce, tak dla dopełnienia :)

Zdjęcia:
Brak :( Jak będę miał kabel USB do komórki, to na pewno coś wrzucę :)

Jako iż miałem dzisiaj trening to wrzucę, że tak powiem rozpiskę :D
Rozgrzewka:
Na początku z 2 minuty w biegu, potem rozciąganie i takie tam zwykłe ćwiczenia jak na WFie (jak chcecie to rozpisze, ale to chyba nie aż tak znaczące? Cała rozgrzewka zajęła 10-15 minut).

C (podciąganie, trochę podmieniłem to ćwiczenie, bo ma być podchwyt a ja robiłem nachwytem ;d) - 10, 10, 7.
Wykonanie: z wyskoku, aż broda znajdzie się nad drążkiem, opuszczanie do momentu, aż ramiona będą ustawione równolegle do podłoża. Szybkie tempo.
A2 (pompki) - 18, 13, 11
Wykonanie: dwa taborety, jeden taboret = jedna ręka, nogi na blacie w kuchni.
E1 (przysiady na jednej trzymając palcami za framugę - podczas wykonywania stoję w drzwiach) - 25, 24, 27
D (opuszczanie przy użyciu pufy i krzesła) - 35
Wykonanie: nogi na pufie ręce na krześle, opuszczam się aż ramie znajdzie się w miarę równolegle do podłoża, a przedramię prostopadle.
B (dipsy) - 4, 1, (2,5) - to ostatnie, to już się podnosiłem (kończyłem 2 powtórzenie), gdy nagle coś we mnie "pękło" i położyłem nogę na ziemii... :D
F (przysiady z wyskoku) - 20, 20 (wyżej), 20 (jeszcze wyżej)
Wykonanie: zaczynam od wyskoku, ląduję na palcach, robiąc jednocześnie przysiad.
Uwagi: Lafay zabrania przekraczać liczby 20 powtórzeń i radzi, aby w kolejnych seriach skakać wyżej.
G (brzuszki) - 40, 36, 50
Wykonanie: nogi ugięte w kolanach tworzą kąt prosty, łydki prostopadle do podłoża, głowa do przodu (podobnie jak w brzuszkach jeśli chodzi o górne partie, ale mniejsza mniejsza ich część się podnosi)

Nuta - jak zwykle jakichś soundtrack z filmu "Rocky" :D

Jeszcze wracając do wstępu, moim celem jest jakaś tam w miarę dobra sylwetka i siła, oraz wytrzymałość. Może to głupio zabrzmieć, ale chcę być w jednostce specjalnej GROM (Grupa Reagowania Operacyjno Manewrowego) i to jest dla mnie najważniejsze. Pozdrawiam, Tomek.

@Edit: Bym zapomniał... Przerwy między seriami i ćwiczeniami wynoszą 2 minuty.
@Edit2: Jestem ektomorfikiem.


Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-15 22:12:05

Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-15 22:23:04

Proszę o przeniesienie, do działu "Trening w domowych warunkach"

Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-15 22:41:08

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
Najprawdopodobniej od marca będę żywił się sam. Dogadałem się z tatą, że będzie mi dawał kasę, którą przeznacza na wyżywienie mnie, bo chciałbym spróbować sam jakoś tym zarządzać i spróbować zdrowiej jeść. Sam wyliczyłem ile na mnie przeznacza i wyszło 150 zł (obiady gotuje mi babka, także cóż), więc właśnie tyle będę dostawał. Myślę nad zakupami co 5 dni - mógłbym na nie przeznaczać 25 zł.

Macie może dostęp do jakiegoś spisu produktów, który bierze pod uwagę zdrowe, tanie i najlepiej nie będące mięsem produkty? Zdecydowanie chcę ograniczyć w swojej diecie to ostatnie. Dlaczego? Z wiekiem smak mi się trochę zmienia. Mięso nie smakuje mi już tak jak kiedyś i to co mam na obiadach zdecydowanie wystarczy. Brzmi jakbym dążył w kierunku wegetarianizmu i nie ukrywam, że jest to możliwe chociaż w dalekiej przyszłości. Jakieś spisy już udało mi się załatwić i wyglądają całkiem ok, ale może ktoś coś tam ma pod ręką, to wiadomo - im więcej tym lepiej.

Druga sprawa jest taka, że chciałbym sobie pobiegać trochę i cholera wie czy mi to nie wejdzie w nawyk, a co za tym idzie - zacznę biegać na serio i regularnie (ostatnio bardzo dużo nawyków nabyłem - na całe szczęście pozytywnych).
Problem tkwi w tym, że co prawda BMI mam prawidłowe, moja waga od 2 lat jest niezmienna podobnie jak wzrost - to jednak boję się, że wraz ze zmianą diety - bieganie może mnie pozbawić trochę kilogramów, a naprawdę tego nie chcę. Świetnie się czuję w moim obecnym ciałku i chciałbym je utrzymać, oraz wzmocnić przez to właśnie bieganie, tylko że jeżeli to ma się wiązać ze stratą na wadze - odpuszczę sobie.

Gdzieś kiedyś słyszałem, że największe znaczenie tutaj mają oczywiście czas biegu i jego intensywność, że do pewnego momentu to, co nie ma być spalane (z punktu widzenia osoby, która nie chce schudnąć) - nie jest spalane.

Z góry dzięki za pomoc :D

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.

Przenoszę do wskazanego działu.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Ekspert-SFD w dniu 2012-02-16 11:30:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
ja na twoim miejscu poszedlbym na jakas sekcje czy to sportow walki czy pilki noznej, i tam wylewal swoj mlodzienczy zapal . Wg mnie, jeszcze za wczsnie na jako taki trening. Nie zaszkodzi ci to, ale powalajacych efektow tez nie bedzie.

Zmieniony przez - gsmt w dniu 2012-02-16 11:48:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
gsmt - tak wiem, myślałem o tym, szczególnie że w Toruniu jest bardzo dużo klubów :) Jednakże najpierw muszę pozbierać trochę kasy :D Czy wcześnie hmm... no cóż nie liczę na jakieś mega efekty, ale mam 14 lat, jest czas, a odkładając to w nieskończoność daleko nie zajdę :) Pozdrawiam.

PS: Źle zmierzyłem przedramię, mam tam 23 cm :)

Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-16 12:47:29

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3753
ja na twoim miejscu poszedlbym na jakas sekcje czy to sportow walki czy pilki noznej, i tam wylewal swoj mlodzienczy zapal . Wg mnie, jeszcze za wczsnie na jako taki trening. Nie zaszkodzi ci to, ale powalajacych efektow tez nie bedzie.

To kpina tak ? Za wcześnie ? Mój brat ma 14 lat i od prawie roku ćwiczy metodą, jakoś nie zauważyłem, żeby było jeszcze za wcześnie. Nie da powalających efektów ? Dziwne, bo jakoś jest dużo większy od rówieśników. Na nic nie jest za wcześnie. Rozumiem, gdyby chciał iść na siłownię, chociaż zdarzają się tacy, którzy zaczynają ćwiczyć w pierwszej gimnazjum i nic im się nie dzieje. 14 lat to według mnie odpowiedni wiek, ponieważ wtedy organizm rozwija się najbardziej, także efekty powinno być widać szybko. Możesz poszukać sobie oczywiście jakiejś sekcji ( osobiście polecam Judo ), ale nic złego się nie stanie jeżeli zaczniesz ćwiczyć Proteo

Cichociemny
Może to głupio zabrzmieć, ale chcę być w jednostce specjalnej GROM (Grupa Reagowania Operacyjno Manewrowego) i to jest dla mnie najważniejsze.


Kolego, na razie marzenia odłóż na półkę Skończ szkołę średnią, potem studia i wtedy będziesz mógł się starać

Zmieniony przez - ziomek0 w dniu 2012-02-16 13:04:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
ziomek0- oczywiście nie będę zaniedbywać nauki, a po studiach to już będzie raczej za późno :)

Co do dziennika, to dziś czwartek 16 lutego, byłem biegać, a że to pierwszy trening na bieganie to udało się tylko 1,6 km :) No ale cóż, wyniki będę pobijać z czasem.

PS.: Myślałem o krav madze.

Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-16 16:04:14

Zmieniony przez - Cichociemny w dniu 2012-02-16 16:05:45

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
@ziomek0
Po pierwsze, to moja opinia nie musisz sie z nia zgadzac. Napisalem ze wg mnie za wczesnie na taki trening ale rowniez napisalem ze mu nie zaszkodzi. Czyli moze trenowac ale niech sie jakis super efektow nie spodziewa.
Mimo wszystko dalej twierdze ze lepiej isc na jakies sw.
@Cichociemny
Decyzja nalezy do Ciebie. Mozesz oczywiscie trenowac proteo a takze sporty walki.



Zmieniony przez - gsmt w dniu 2012-02-16 16:34:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
gsmt - na pewno tak zrobię :) Tylko pozbieram pieniążki :D

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
17.02.12r.

C (nachwytem) - 8, 9, 6
A2 - 11, 21, 7
D - 30
B - 2, 4, 3
E1 - 25, 34, 35
F - 20, 20, 20
G (zwykłe brzuszki z kolanami ugiętymi w kącie prostym) - 25, 25, 25

Jeśli chodzi o podciąganie to jak widać gorsze wyniki, ale dipsy mi szły z większą łatwością, z czego się cieszę, bo zależy mi na tym ćwiczeniu, oraz pobity rekord w A2, nie wiem czemu taka różnica wyników... Raz nie wyrabiałem, a raz aż tyle o.0

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1077 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3753
Cichociemny
Jeśli chodzi o podciąganie to jak widać gorsze wyniki, ale dipsy mi szły z większą łatwością, z czego się cieszę, bo zależy mi na tym ćwiczeniu, oraz pobity rekord w A2, nie wiem czemu taka różnica wyników... Raz nie wyrabiałem, a raz aż tyle o.0


1. Dlaczego C nachwytem ? Rób tak jak pisze w książce. Ktoś to tak wymyślił i musiał mieć ku temu powody, więc nie ma sensu zmieniać tych założeń.

2. W A2 pewnie bierze się to z Twojej techniki. Najlepiej byłoby, gdybyś nagrał filmik i pokazał jak wykonujesz to ćwiczenie. O nic Cię nie oskarżam, ale wydaje mi się, że w 2 serii nie były to dobre powtórzenia. Trochę dziwna ta różnica, mógłbym uwierzyć w 2 powtórzenia więcej, ale w 10 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 776 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5713
po prostu miałem pewne niedogodności, tzn. co chwile ktoś się po domu szwendał i musiałem zmienić miejsce, gdzie mi się trudniej robiło, potem do niego wróciłem i potem spowrotem o.0 co do C to skoro tak uważasz :D

Przyznanie Sog'a to nagroda dla osoby która Ci pomogła. Pamiętaj o tym, nie rozdawaj ich na lewo i prawo.
http://www.sfd.pl/Cichociemny/Dziennik__trening_Proteo_System-t837175.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba.. Plan

Wiecej