SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Ciasto na pizzę.

Wysłana -
Witam, ile czasu można trzymać w lodówce ciasto na pizzę ? Urobie sobie wieczorem a rano przed pracą chciałbym pizzę zrobić, można tak ?
Wysłana -
Witam

Początkowo pizzę przygotowywano na spodzie z ciasta makaronowego. Dopiero znacznie później do przygotowania spodu pizzy zaczęto używać ciasta drożdżowego. Pizza tradycyjnie podawana jest z pomidorowym sosem oraz tartym serem typu mozzarella i ziołami. Pizzę wypieka się w piecu.
Płaskie, okrągłe i wypiekane placki znane są praktycznie wszystkim kulturom starożytnym, np. w dawnym Egipcie spełniały funkcję płatniczą. W starożytnym Rzymie popularne były focaccie przyprawiane ziołami i serem.

Pizza to nie tylko kalorie, ale również sporo soli i tłuszczy. Dostarcza jednak również pewnych witamin i minerałów. Ser zawiera sporo wapnia oraz witaminy z grupy B; sos pomidorowy to źródło prozdrowotnego likopenu, a także witaminy A i potasu; cebula jest bogata w witaminę C, chrom i błonnik, a ponadto pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Zamiast wybierać mrożonki czy też pizzę z pizzerii niewiadomego pochodzenia, polecam zamówić w sprawdzonym miejscu, gdzie pizza przygotowywana jest z wysokiej jakości produktów lub przygotować pizzę samodzielnie w domu. Przygotowanie takiego posiłku nie jest specjalnie skomplikowane, a mamy wówczas pewność, jakich składników do jej przygotowania użyliśmy.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Spokojnie noc przetrzyma tylko czymnś zakryj by ciasto nie wyschło.
Wysłana -
W pizzeriach po 3 dni leży
Wysłana -
możesz też owinąć w folię spożywczą i tak trzymać, ja ostatnio zamroziłem i po ok 2-3 tygodniach wyciągnąłem i zachowywało się tak samo jak robione świeżo
Wysłana -
Ja zawsze robię z podwójnej porcji i połowę mrożę. Przed wyjściem do pracy wyciągam i jak wracam to już wyrośnięte jest :)
Wysłana -
Przez jedna noc nic sie nie stanie, bez obaw możesz tak zrobić.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź