SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciasto czekoladowe z czerwonej fasoli z kremem waniliowym i owocami leśnymi

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 3922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16820
Ciasto czekoladowe z czerwonej fasoli z kremem waniliowym i owocami leśnymi.

Jest to trochę mix tego co można spotkać w przepisach, znane już części osób ciasto fasolowe, połączone z kremem z kazeiny i owocami. Świetny zamiennik dla porannego omleta czy płatków owsianych.
Przechowywane w lodówce, może stać długo i cały czas jest dobre. Ja robię raz i mam śniadania do pracy na cały tydzień, o ile uda mi się powstrzymać znajomych, żeby nie podjadali

Spód:
- fasola czerwona, ugotowana, zblendowana (250g waga suchej),
- 4 jajka M,
- 50g kakao,
- stewia,
- jeden duży banan lub ze dwa małe ( u mnie 210g).
Wymieszać wszystko i upiec (180 stopni bez termoobiegu), ja to piekłam chyba z godzinę aż.

Góra:
- jogurt naturalny 500 czy 600g na całą tortownicę (u mnie było 575g),
- kazeina waniliowa 50g
- stewia
- żelatyna 20g
- owoce leśne.
Jogurt, kazeinę zmiksować dodając powoli rozpuszczoną żelatynę. Ułożyć owoce na schłodzonym spodzie, wylać na to krem z kazeiny i jogurtu, przyozdobić na górze owocami i na noc do lodówki.
Do makro wliczyłam również 5g oleju kokosowego, którego użyłam do nasmarowania blachy i bułkę tartą, którą musiałam trochę posypać nową tortownicę, ponieważ do nowej blachy się strasznie klei, bułkę staram się usuwać po upieczeniu w miarę możliwości.

Całość:
kcal 2242,2
B 185,9
W 288,9
T 34,8

Ja jem na śniadanie 1/6 ciasta:
kcal 373,7
B 31,0
W 48,2
T 5,8

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93283 Napisanych postów 362780 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664112
no bardzo fajnie sie prezentuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Super, szkoda ze nie wrzucilas w przekroju

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16820
Właśnie nie zrobiłam ładnej foty w przekroju, mam coś w telefonie, no ale jakość słaba. Przy następnym zrobię jakimś bardziej sensownym sprzętem


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Musi byc pyszne

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9774 Napisanych postów 5546 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18126
świetny przepis .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1670
Fasola może być z puszki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16820
maicon
Fasola może być z puszki ?

Oczywiście, zawsze to szybciej i nie trzeba moczyć i gotować. Tylko szczerze powiem nigdy nie robiłam z takiej z puszki, więc nie do końca wiem jak z proporcjami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co do owsianki

Następny temat

SAŁATKA - Dzika plaża :-)

Wiecej