SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciastko mięsne czyli cycek na słodko (LC oczywiscie :))

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2306
Przepis podobny już jest, ale zbyt skomplikowany jak na moją leniwą naturę Wersja prosta, szybka i smaczna - jedziemy:

SKŁADNIKI

- pierś z kurczaka (tutaj jeden 'kotlet')
- pół średniego jabłka
- orzechy włoskie ok 20g
- rodzynki (10 - 15g) <- jak ma być bardzo LC, to zostawić do pieczenia a potem nie zjadać, mięso fajnie przechodzi smakiem
- sól, pieprz czarny, cynamon





WYKONANIE

Kuraka kroimy w kostkę, posypujemy solą i odrobiną pieprzu i cynamonu (teraz nie za dużo bo będzie za słodkie)
Zostawiamy i bierzemy się za jabłko - obieramy i kroimy w cienkie plasterki (opcjonalnie trzemy na grubej tartce)

Na folii aluminiowej kładziemy część jabłka, orzechów i rodzynek, sypiemy cynamonem.



Na to kurak, przekładamy go pozostałymi rodzynkami i orzechami, kilkoma kawałkami jabłka.




Na to pozostałe jabłko i szczypta cynamonu.




Zawijamy w zgrabny pakunek i wsadzamy do piekarnika na 20 min w 170 stopniach.

I voila, jedzonko na uczelnię jak się patrzy




Smakuje świetnie, mało przypominając kurczaka, co samo w sobie jest dużym plusem. Szybkie (10 min max) łatwe i przyjemne

Smacznego życzę!


Zmieniony przez - three w dniu 2008-12-13 20:17:25

Zmieniony przez - three w dniu 2008-12-13 20:18:38

-...
-Nie zabiję cię...
-Wiem... Pytam, czy będziesz próbował...
-...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
wyprubuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Checked
Daje Ci duchowego soga, a może mogę dać...
Doskonała odskocznia od pieprznych przypraw.
Robiłem ze świnią, do tego olej słonecznikowy na wierzch (w ramach wielonienasyconych). Bardzo dobre :], ale pewnie ze suchą śliwunią jescze lepsze by było...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2306
Ze śliwką jest przekozak, tylko w domu nie miałam. A już wogóle megakozak jest kiedy w sezonie na węgierki robimy przekładaniec:

cycek, suszone sliwki, surowe śliwki (po 2)cynamon, cycek, świeża sliwka.na wierzch

-...
-Nie zabiję cię...
-Wiem... Pytam, czy będziesz próbował...
-...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
a jak to z ryzem wychodzi ?? tzn pasuje do tego ryz ??

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2306
Nie jedłam z ryżem, ale myślę ze powinno być ok. Wytapia się dość dużo sosu mięsno - jabłkowego, jakby to wszystko zmieszać z ryżem, doprawić cynamonem i jeszcze podsmazyć na teflonie.. powinno być ok

-...
-Nie zabiję cię...
-Wiem... Pytam, czy będziesz próbował...
-...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
ale z założenia to LC więc ryż nie teges :], daj jeszcze jakiegoś LC, co kobieta to kobieta ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2306
he he.. kobieta najpierw wypróbowała 1/2 przepisów z tego forum, zanim zaczęła sama wymyślać dania na low carb

Trochę niżej jest moja wersja papryki faszerowanej, poza papryka nie ma żadnych wegli

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to wrzucę.

-...
-Nie zabiję cię...
-Wiem... Pytam, czy będziesz próbował...
-...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
ale wymyśla za to :], do tego całkiem sprawnie ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ciekawa propozycja
Napiszę jak mi wyszło.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 789
sympatyczne :) polecam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chicken nuggets

Następny temat

Danie z tunczykiem

WHEY premium