SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciagle kontuzje, bole stawow, miesni - pomoc/rady na przyszlosc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Witam,
chciałbym otrzymać paru rad związanych z moimi problemami zdrowotnymi ('kop w dupę i do lekarza' pewnie również Bedzie pomocny :P), które skupiają sie głownie na kontuzjach, bolach stawów i mięśni.
Wprowadzenie: mam 20lat, ważę 72kg, 177cm wzrostu. Ćwiczyłem piłkę nożna, Kick boxing, jeździłem na desce. Aktualnie gram amatorsko w koszykówkę i jeżdżę wyczynowo na rowerze 3lata (street/dirt). Często również biegam i ćwiczę w domu, oraz chodzę na basen raz w tyg. Jako ze mam doświadczenie zawsze przed ćwiczeniami, gra robię rozgrzewkę (10-15min). Problemy ze stawami i mięśniami zaczęły się 1-1,5roku temu. Wcześniej miąłem dwukrotnie złamany prawy nadgarstek, parę razy powybijane palce. W ciągu tego półtora roku miąłem: wodę w kolanie, mocno stłuczony odcinek lędźwiowy. W te wakacje miąłem kłopoty z łydkami (zacząłem grac w koszykówkę)i kolanami, oraz uszkodziłem lewy nadgarstek.

1. Nadgarstek lewy - sierpień 2008, spadłem na nadgarstek, myślałem ze to stłuczenie, prześwietlenie nic nie pokazało. Ból i brak pełnej możliwości w ruchu nadgarstkiem pozostał. Stosowałem maści, bandaże, prowizoryczne usztywnienia Dopiero u lekarza prywatnego (niecały miesiąc temu) stwierdzono pękniecie kości łódeczkowatej. Zrasta sie dobrze, nie było przemieszczenia. Zalecił mi nabycie stabilizatora i zrobienie tomografii reki. Stabilizator mam od tyg., z tomografia mam trudności z rejestracja. Pytanie: iść do lekarza bez tomografii czy starać się o ta tomografie? W obu nadgarstkach czuje przeskakujące kości i od czasu do czasu ból (mocniejszy lub nie).

2. Po koszykówce zacząłem mięć problem z łydkami i kolanami. Łydki bolały przy zwiększonym wysiłku bez względu czy się rozgrzewałem (czy nawet rozgrzewałem się dwa razy dłużej). Odkąd uszkodziłem nadgarstek oszczędzam sie i nie ćwiczę - chodzę tylko na basen. Ostatnio 'grałem' w kosza chwile i znowu zacząłem odczuwać ból w łydce. Z kolanami to nie mogę usiąść na zgiętej nodze bo odczuwam ból, jeżeli jednak stopniowo uda mi się to zrobić to po wstaniu musze chodzić przez chwile na prostych nogach.

3. Ostatnio łapały mnie tez skurcze przy każdej możliwej okazji. Zażywam regularnie magnez - problem zniknął, zniknął również problem zginania i siadania na zgiętej nodze.

4. Strzelające kostki - zaczęło sie ok. 4lat temu, ból występował rzadko i nie był silny. Nie pamiętam kiedy ostatnio mnie znowu złapał.
Ogólnie chce zdecydowanie polepszyć stan stawów, wzmocnić je. Pozbyć się problemu częstych kontuzji, jakie mnie łapią i bólu mięśni. Nie zażywam żadnych specyfików. Regularnie biorę magnez. Nie używam żadnych środków przeciwbólowych. Nie palę, z alkoholem odpuściłem i pije rzadko. Z siłownia mam niewiele wspólnego (tyle co pseudo ćwiczenia w ramach wfu raz na jakiś czas w liceum), jedyne co, to ciężarki w domu i drążek do podciągań. Jestem dość wrażliwy na punkcie swojego zdrowia przez co mogę powiedzieć, że obecnie czuję się lekko upośledzony, a każde defekty mnie denerwują przez co w mogę delikatnie przesadzać.

Ktokolwiek da rade doczytać to do końcas - gratuluje wytrwalości i cierpliwosci .

Z góry wielkie dzięki!


Zmieniony przez - zbyq w dniu 2009-02-15 15:46:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 246 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2872
Glukozamine kup sobie,poza tym na bóle miejscowo smaruj voltarenem. Jakby było naprawde śle to wizyta u lekarza nie unikniona , Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
dzieki, sprobuje kupic juz jutro. tylko jakie te tabletki? patrzylem na necie i jest ich mnostwo. ktore wybrac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Może dłużej się rozgrzewaj?

Determinacja, wiara, wizja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poradźcie coś

Następny temat

lysienie i propercia a sport i zdrowie

WHEY premium