SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Ciężki temat pomocy!

Wysłana -
Witam.potrzebuje pomocy a mianowicie okolo 6 miesięcy temu dowiedziałem się że choruje na nerki oraz na nadciśnienie.co łączy się z tym że nie mogę jeść zbyt dużo białka(obciaza nerki) a wszyscy polecają około 1.8g.na dietach się nie znam bo jest ich mnóstwo a nie każda jest dla mnie wskazana.czy mógłby ktoś mi pomóc lub ma podobny problem i pogodził zdrowie z siłownia oraz dietą?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Waga : 104
Wzrost : 176
Obwód klatki : 123
Obwód ramienia : 45
Obwód talii : 103
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : niewiem ponad 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : mam słabość do fastfood, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : mała ilość białka i soli
Stan zdrowia : nadciśnienie i przewlekłe klebuszkowe zapalenie nerek
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : przed choroba każdy rodzaj supli
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia i nie mają wpływu na nerki
Stosowane wcześniej diety :nigdy na 100 procent
Wysłana -
Chorujesz na nerki - to tak bardzo ogólnikowo napisane . Jednak jeżeli masz problemy zdrowotne to możesz poszukać dietetyka klinicznego
Wysłana -
to ze polecają 1.8g nie oznacza że tyle musisz dostarczyć, wszytsko zalezy od stanu zdrowia, lekarz czy dietetyk da Ci zalecenia np 1 czy 1.2 g i tego się będziesz trzymał
Wysłana -
I to wystarczy żeby redukować?
Wysłana -
tak jak panowie napisali - lekarz + dietetyk kliniczny. W pierwszej kolejnosci zycie i zdrowie. Redukcja na drugim miejscu
Wysłana -
Nie musi być 2g białka by redukować, są jeszcze inne makroskąłdniki, ogólnie się bilans kaloryczny liczy
Wysłana -
Białko nie ma magicznej mocy redukcyjnej. Tę ma tylko ujemny bilans kaloryczny. Natomiast tylko lekarz moze wskazac, jaka jest bezpieczna dla Ciebie podaż białka. Nadto podaz białka liczymy na beztluszczowa mase ciala, wiec gdybys byl zdrowy to wystarczyłoby go około 150 g.
Wysłana -
Nikt z nas nie jest nefrologiem. Poza tym, nawet gdyby był, to musiałby być niepowazny zeby doradzać w takich sprawach przez internet. Polecam konsultacje z dietetykiem klinicznym.
Wysłana -
A znacie jakiegoś godnego polecenia mazowieckie-lodzkie
Wysłana -
Nie chce podejmować za Ciebie decyzji, ale wydaje mi się, że za mocno przekładasz ten 'sport' nad zdrowie :)
Po pierwsze zasiegnij pomocy specjalisty, po drugie wrzuć na luz jeśli nie zredukujesz bo nie możesz trzymać michy nic sie nie stanie, prawda?
A po trzecie 1,8g/kg masy ciała jest bardzo ogólnikowe i zależne od aktywnosci bo jednym wystarczy 1,2 a dla chodzących kup mięsa będą to 2g.
I pamiętaj, zdrowie ponad wszystko. Bo co Ci da zaje**bista sylwetka jeśli wiekszość czasu będzie spędzała u lekarza? :)

Co do polecenia poszukaj w dziale zdrowie i uroda, polecono mi tam dobrego rehabilitanta

Zmieniony przez - Długii w dniu 2018-07-13 09:48:16
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź