SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężka praca fizyczna, a suplementacja.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Witam! (Przepraszam, nie mam pojęcia do jakiego działu to dac. Jesli zle to przepraszam.)
Mam kilka ważnych dla mnie pytań.
Jednak od poczatku.
Mam 19 lat. Budowa ciała raczej średnia. 176 cm wzrostu, waga 75kg.
Pracuje w firmie okienniczej. Jest to ciężka praca fizyczna. 10 godzin dziennie. W piątek 9 godzin oraz niektóre soboty 5 godzin. Moja praca polega na przenoszeniu szyb z wózka na maszynę. Ręcznie.
Jedna szyba wazy 5 kg inna 40kg.
Jedna ma pół metra wysokości na pól metra szerokosci a inna 2,5 metra wysokości na półtora metra szerokości. Trzeba w dobry sposób złapać, pracować całym ciałem. Barkami, nogami.. W ciągu 10 godzin norma szyb wynosi okolo 1000.
Więc wystarczy pomnożyć. Większość szyb wazy około 7-8 kg. Niewiele jest dużo większy, choć zdarza sie ze większość wazy już powyzej 15 kg. Ale to daje około 9-10 tysięcy kg dziennie.
Do tego przeciąganie wózka na którym jest minimum 300 kg. (Mam 2 przerwy. O 10 mam 15 minut i o 13 mam pół godziny)
Podczas całej pracy pracują cale ręce. Przedramie, biceps, triceps, barki, plecy, nogi.. Dosłownie wszystko. Z upływem czasu widzę poprawę siły, wytrzymałości i.. Po prostu większe mięśnie.
I tu pojawiają się pytania.
Jestem totalnym laikiem. To co przeczytam to jedno ale to co zrozumiem to już inna kwestia :D
Ale co jeszcze ważne. W ciągu dnia odzywam się średnio.. Kanapki, badz bułki i jakies batony. Dieta bardzo słaba. Dopiero obiad po pracy koło godziny 19 solidny.
Czy w takim przypadku mogę zazywac jakies suplementy? Typu białko, gainery, bcaa lub coś innego? Chciałbym korzystając z ciężkiej pracy zobaczyć dodatkowo jakies efekty w swoim ciele.

Czy polecicie mi jakieś witaminy? Taki wysiłek i picie około 3 litrów wody lub więcej w ciągu pracy wydaje mi się ze wymaga jakiegoś suplementu wspomagającego ubogą dietę(do tego 2 kawy). Po tak ciężkim dniu w domu łapią skurcze w lydkach. Ogolnie zakwasy, normalne chyba.
Jeśli czegoś ważnego nie napisalem to zapytajcie.. Jestem amatorem jeśli chodzi o takie rzeczy. Trochę trenowalem sztuki walki, grałem w piłkę w klubie, chwile biegałem i chodziłem na siłownię ale nic wiecej. Nie mam pojęcia o żadnych odzywkach i suplementach.
Z góry naprawdę dziękuję za pomoc i.. Jakieś rozjasnienie tematu :D
PS. Wiem ze dieta podstawa ale naprawdę bardxo ciężko mi tu cokolwiek ogarnąć. Niby nawet w pracy kurczaka sprzedają np ale.. Ten kurczak. No nie jest najlepszej jakości :/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699668
Możesz sobie kupić jakiegoś gainera w celu podbijania kaloryczności . Witaminy i minerały . Jednak nie licz na to ze praca fizyczna zbuduje Ci sylwetke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Rozumiem. Dziękuję Ci za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
dzidekk773
W ciągu dnia odzywam się średnio.. Kanapki, badz bułki i jakies batony. Dieta bardzo słaba. Czy polecicie mi jakieś witaminy? Taki wysiłek i picie około 3 litrów wody lub więcej w ciągu pracy wydaje mi się ze wymaga jakiegoś suplementu wspomagającego ubogą dietę(do tego 2 kawy). Po tak ciężkim dniu w domu łapią skurcze w lydkach. Ogolnie zakwasy, normalne chyba.

Tutaj jest odpowiedz na twoje problemy - UBOGA DIETA - i tu leży problem więc to nalezy naprawić i ulepszyć a nie myśleć o suplementach bo to dieta jest najważniejsza .Jeśli będziesz dostarczał do organizmu odpowiednią ilość pożywienia ( z dobrych produktów) to będzie energia do pracy a suplementy będą zbędne .Będziesz miał siłe na ciężką prace i jeszcze by się znalazła na trening po pracy .
Powybieraj sobie tematy które cię interesują i zabieraj się do lektury :)

https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-18 06:00:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Na magazynach kurierskich 10 ton się przerzuca w 3-4 godz;) I też pudła, paczki niewymiarowe, rozwalające się

Ogarnij dietę, 4 pełnowartościowe posiłki dziennie, jakieś źródło węglowodanów, białka i tłuszczy w każdym. Trening na początku bym wziął nawet 2x w tyg, aby nie zamęczyć nieprzyzwyczajonego ciała. FBW na 2 zestawy, minimum 2 dni odstępu między każdym. posiedzisz tak z 3 miesiące i sam ocenisz czy masz siłę na 3 albo 4 treningi

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2
Polecam dietę napisaną przez kolegę wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Dziękuję Wam bardzo!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko

Następny temat

Pomoc w rozpisaniu suplementacji cyklu

WHEY premium