SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chrupanie w stawach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cze , czy wiecie coś o szczykaniu i chrupaniu w stawach.
Mi tak sie dzieje w łokciach i to mnie boli od 6 miesięcy.
Gdy ćwiczę na płaskiej ławeczce nię bolą mnie ale
za w lewym barku mi coś chrupie przy opuszczaniu sztangi
ale za to boli.

łokcie mnie bolą gdy je prostują.
Nie wiem co jest zgrane!
Prosze pomóżcie
dzieki!


Cvic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7737
mam ten sam problem tyle ze z barkami, nie mogę ćwiczyć na skośnej ze sztangą - dziwne bo gdy ćwicze z hantlami na skośnej to wszystko jest ok. Stosowałem mobilat, ben gay, piłem żelatyne i nic. Zastanawiam się nad kolagenem z olimpu ale słyszałem że to ściema. Może ktoś miał podobny problem i ma na to sposób?

Pozdrowienia...
FRANCO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam taką jazde z łokciami jak je szybko prostuje np. uderzając

"Demon to some , angel to others ..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Mi po pierwszym roku treningów roz***ały się łokcie. Zaczęły mi strasznie chrupać przy prostowaniu i zginaniu. Do tego jeszcze bujają mi się trochę na boki(wytarły mi się chyba torebki stawowe)Przestałem trenować na prawie rok ale w końcu nie wytrzymałem i zacząłem robić pompeczki....
Na początku troche chrupało ale póżniej było coraz lepiej. Został mi ten luz w łokciach ale nigdy nie czułem rzadnego bólu.
Moja rada jest taka żebyś zrobił sobie kilka miechów przerwy i potem zaczął delikatnie ćwiczyc z własnym ciałem - powinno ci się wszystko naoliwic i wtedy powoli możesz wracać na siłownie. Ja po tej kontuzji trenuję już kilka lat i chrupanie nie wruciło.


Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Bardzo popularny problem zwłaszcza u osób trenujących sztuki walki. Otulina stawowa się wyciera deformując stawy np. biodrowe. Podobno pomagają środki kolagenowe, przy czym na poważne zmiany to już raczej trunmna pomoże jedynie. Zajrzjcie do ortopedy, niech zrobi zdjęcie oceni czy jest to deformacja, a jeżeli tak to o jakim stopniu. Szacujcie słowo konowała dość chłodno bo nie zawsze to co mówią ma rację bytu w 100%, ale przynajmniej możecie mieć jakiś procent pewności czy dalsze treningi nie doprowadzą Was na wózek inwalidzki.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi kiedyś chrupało w barku przy wyciskaniu na płaskiej ławce. Ćwiczę w domu, więc po prostu położyłem na ławeczce zwinięte 2 koce i przestało chrupać (może ławeczka była zbyt wąska). Natomiast co do łokci to nie mam pomysłu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
Zastosujcie środki kolagenowe. Ostatnio widziałem je w katalogu OLIMPU. Nie stosujcie dużych ciężarów. Postarajcie się zastosować mały ciężar i dużą liczbę powtórzeń - dokrwicie stawy. Jeśli nie pomaga - lekarz. Zjadajcie także magnez i wapń. Możliwe, że potrzebna będzie pomoc lekarza (niestety)

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fighter masz niestety rację, z tym że trzeba szacować słowo konowała, bo choć w założeniu dobre są jego intencje, to nie ma sytuacji powtarzanych u ludzi. A jeśli chodzi o strykanie i chrupanie, którem nie towrzyszą bóle to nie trzeba tym się zbyt mocno przejmować. Porządna rozgrzewka z niewielką amplitudą ruch na początek, Natomiast ból to inna historia. Rzeczywiście redukcja obciążeń i początkowa zupełna rezygnacja z ćwiczeń mogą być konieczne. Można robić tylko to co nie sprawia bólu i stopniowo zwiększać intensywność-powinno być OK. Czasem to nie pomoże więc zostaja zabiegi rehabilitacyjne(diadynamy, elektroforeza itd-dobierze rehabilitant). Czasem wreszcie mogą pomóc środki przyśpieszające regenerację i zwiększające uwodnienie tkanek-Nandrolon(ale to nie ma być jego reklama). Wszelkie kolageny i elstyny to niestety ściema. Bardzo mi przykro, że działam wbrew interesom ich producentów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedzi!
Zacząłem ćwiczyć . Wyciskam sztangą 20 kg aż do bólu (ale
nie łokci, kręci się w głowie ale tak chyba musi być).
Jak myślicie dobrze robię?

Dzięki i prosze o jeszcze jakieś podobne informacje
i wasze doświadczenia!

Cvic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najszerszy i DUZE BARY!

Następny temat

SZEROKA KLATA

Wiecej