SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Choroba scheuermanna

Temat przeniesiony z 'Szybkie pytania bez logowania' przez: anubis84
Wysłana -
Witam, mam prawie 16 lat i już parę lat temu dowiedziałam się, że mam chorobę scheuermanna w odcinku piersiowym kręgosłupa. Niestety miałam pecha, gdyż okres, w którym najbardziej rosłam (5 klasa podstawowki), przesiedziałam na wózku inwalidzkim, bo wtedy właśnie złamałam nogę. Niestety tak to właśnie się u mnie zrodziło, a na dodatek jestem wysoka (176 cm). Mam garb, jest on dosyć widoczny, a ja po prostu już nie wiem co mam robić. Niektórzy mówią mi, że tej choroby nie da się wyleczyć, że można zapobiec tylko jej dalszemu rozwojowi, a inni, że może da się jeszcze coś zrobić. Byłam rok temu u specjalisty i skierowano mnie na rehabilitację. trwała ona z miesiąc, i może coś tam pomogła, ale potem już po prostu przestałam wykonywać ćwiczenia, które powinnam robić regularnie.
Nie wiem po prostu jak się do tego zmobilizować, i mam wrażenie, że cokolwiek bym nie zrobiła, to nie przynosi żadnych efektów. Okropnie się czuję z taką postawą, staram się prostować, ale nawet gdy to robię, mam garb tak czy siak. moja szyja jest również trochę wysunięta do przodu, co bardzo mi się nie podoba. Wiem, że na to jest dobre pływanie, ale po prostu jakoś nie potrafię się do tego wszystkiego zmobilizować.
Dlatego chciałam się zapytać, czy ktoś tu też ma taki problem czy może go przezwyciężył? Czy jest coś co mogę zrobić by moje plecy były proste? Bardzo mi na tym zależy. Może ma ktoś jakieś wskazówki, które pomogłyby mi się z tym uporać? Naprawdę potrzebuję pomocy, bo czuję się przez to okropnie w swoim ciele.
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak widziałaś że rehabilitacja przynosi efekty to trzeba było ją kontynuować, z wadami nie jest tak że w ciągu paru tygodni się da wszytko naprawić, tu trzeba czasu.
Wysłana -
neverminnd
Byłam rok temu u specjalisty i skierowano mnie na rehabilitację. trwała ona z miesiąc, i może coś tam pomogła, ale potem już po prostu przestałam wykonywać ćwiczenia, które powinnam robić regularnie.jak ona wyglądała
masz zdjęcie sylwetki oraz RTG ?
Wysłana -
wygladała w ten sposób, że parę razy w tygodniu przychodziłam na ok.godzinne ćwiczenia . Niestety nie mam zdjęć


Zmieniony przez - neverminnd w dniu 2018-02-17 18:38:02
Wysłana -
aktualnie staram się własnie o rehabilitacje
Wysłana -
I dobrze będzie ona potrzebna , jesteś młoda i trzeba zadbać o to żeby normalnie funkcjonować
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź