SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba Scheuermanna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Witam.
Mam już prawie 21 i już ponad rok bawię się na siłowni..
Właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że mam chorobę scheuermanna

Dokładniej diagnoza radiologa przedstawia sie tak:
"NIewielkie prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego z pogłębieniem kyfozy. Trzony kręgów piersiowych w środkowo-dolnej części nieco klinowato spłaszczone o nierównych blaszkach granicznych, krązki międzykręgowe na tej wysokości węższe. Obraz rtg odpowiada ch. Scheuermanna.
Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa z rotacją trzonów. Krążek międzykręgowy L5-S1 węższy (zmiany zwyrodnieniowe?). Paza tym kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy zmian nie wykazuje."

I teraz chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa według ekspertów? Generalnie czy mogę jeszcze myśleć o ćwiczeniach na siłowni? Od dzisiaj ruszyła moja letnia redukcja, dieda Low-Carb, masa aerobów i ćwiczenia na siłce 3 razy w tygodniu na dużych ciężarach w zakresie 6-8 powtórzeń ..
Jeżeli ktoś zna się na rzeczy niech mi pomoże. Nie mówcie żebym poszedł do lekarza bo niedługo idę ale nie daje mi spokoju ta siłownia bez której nie wiem jak będe mógł funkcjonować normalnie ..
pozdrawiam

Smerfujący Moderator

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 51
Niestety owa choroba chyba dyskwalifikuje mnie z siłowni ;/

Jeżeli jesteś zainteresowany odwołuje Ciebie do lekturki:
http://biomist.pl/biologia/choroby-medyczne/choroba-scheuermanna/3656 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
niestety nie znam sie na ortopedii (chyba że szczękowej )

moze krates / kanar by coś wiedzieli

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Szkoda ..
Zaglądają tutaj do zdrowia, czy musze ich ganiać po forum?

Zmieniony przez - Ripper14 w dniu 2005-04-04 17:12:42

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
mój brat ma ta chorobę, był leczony, obecnie ćwiczy na siłowni od ponad 7 lat, choroba poprostu stanęła, spróbuje go przyciągnąć na forum to Ci opowie, najlepiej dowiedz sie u lekarza prowadzącego czyli ortopedy ...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Dzięki ..
Sog-a dam jak pomożesz ..
pozdrawiam

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
to choroba glownie wieku mlodzienczego.

na razie poleam tylko rehabilitacje - bez obciazania kregoslupa, ale za jakis czas (2-3 lata niestety) pewni ebedziesz mogl wrocic do cwiczen silowych

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320

W ten sposób tracę część mojej pasji..
Ale generalnie tyle co na razie dowiedziałem się od lekazy to mogę ćwiczyć ale nie wszystko i nie wszystkie ćwiczenia.. A nawet ćwiczenie jest wskazane bym powiedział.. W uproszczeniu mam ćwiczyć plecy i brzuch a klateczkę raczej zostawić (zwłaszcza ćwiczenia typu rozpiętki zy butterfly)..
No ale niedługo będę się widział z rehabilitantem więc on mi najlepiej powie co i jak..
W każdym razie dzięki!
Gdyby ktoś coś jeszcze wiedział to chętnie poczytam, zawsze dobrze jest skonfrontowac kilka opinii
pozdrawiam

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
RIPPER14 POWIEM C TAK MAM 27 LAT I TO SAMO CO TY.PAKOWALEM SIEDEM LAT OSTRO TERAZ NEI PAKUJE PLYWAM ZEBY ZYC.BOLA MNEI JUZ WSZYSTKIE STAWY KOLANA BIODRA I CALY KREGOSLUP W CIAGU DNIA WISZE PO 20 -40 RAZY NA DROIZKU I CZUJ EJAK SI EROZCIAGAJA TE ZWEZENIA ALE NI C NEI POMAGA ABNY NIE GORZEZJ.MAM 189CM WEZROSTU I WAZYULEM KOLO 111KG TERAZ WAZE 97 I JAK CWICZE NA SILCE TO TYLKO MALYM CIEZAREM PO 30 POWTORZEN DO 10KG. A TAK TYLKO DRAZEK I POMPKI I GLOWNIE VBASEN.NIE SKATUJ SI ETAK JAK JA BO ZYCIE STAJE SIE MEKA I TO STRASZNA
1

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
kolagen czemu za każdym razem masz włączony caps lock?

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
a co ci szkodzi capslook duza czy mala -to tylko literka tak?
nie wiedze problemu
POZDRAWIAM

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
wyłącz.
duża litera oznacza w necie krzyk.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Renomowani fryzjerzy

Następny temat

Soczewki a Opalanie

Wiecej