SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chleb z maki graham.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 764


Witam!
Znalazlem nowy przepis na swietny zdrowy pelnoziarnisty chleb. Nie umiem podac wartosci odzywczych mam nadzieje ze ktos mi pomoze Zaleta tego chleba jest to ze jest zrobiony w 100% z maki graham a wiec ma bardzo niskkie IG (czyli jest dobry dla osob odchudzajacych sie)

Potrzebujemy:
25 g drozdzy
1 lyzke od herbaty cukru
1 lyzke od herbaty soli
1 litr wody
22dl maki typu graham
maslo do formy (niestety tego nie da sie uniknac ja uzylem flory)


A tak sie go robi
1. Wysmaruj maslem formy. W rondelku nagrzej wode do temp. 37C. W malym naczynku wymieszaj drozdze z cukrem i 1dl wody (tej z rondelka). Po rozpuszczeniu sie drozdzy wlej je do reszty wody. W misce wymieszaj make z sola i zlej ja naszym zaczynem wyrabiaj ciasto ok. 10min a potem zostaw w suchym miejscu na 20min. az ciasto troche specznieje.
2. Rozgrzej piekarnik do 200C.
3. Wstaw foremke do piekarnika na dolna polke i piecz przez ok.40min

Smacznego!!

pozdrawiam wszystkich

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1247 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18854
Ciekawe:)
P.S. Zamiast masla mozna uzyc pamu albo papieru do pieczenia:)

ANIMAL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 457 Napisanych postów 9046 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91231
Gdzie taką mąkę można kupić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
W marketach są różne mąki do wypieku chleba, więc pewnie i taka będzie, a jak nie to na allegro jest duży wybór w przyjaznych cenach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 764
Ja kupilem w delikaesach Bomi ale mysle ze warto sie w nia zaopatrzyc bo jest chyba najlepsza przy redukcji. Mozna zapytac sie moze w piekarni.

pozdrawiam wszystkich

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielkanocne Jajca Inaczej

Następny temat

Shake śniadaniowy low carb.

Wiecej