SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chleb żytni razowy na zakwasie by Malinowa.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517


Chleb żytni razowy na zakwasie

Najpyszniejszy żytni chlebek,kombinacja kilku przepisów ,wypracowana własna wersja

Składniki:

-700g.mąki żytniej razowej typ2000
-600g. czynnego zakwasu (dokarmionego 12h.wcześniej)
-700g.przegotowanej wody
-1 łyżka soli
-2 łyżki miodu
-po dużej garści suszonej żurawiny,siemia lnianego,sezamu i słonecznika



1.Wszystkie składniki mieszamy ze sobą łyżką,masa powinna być kleista, niezbyt zwarta,łatwo się mieszać,
2.Masę wylewamy do 2 keksówek wyłożnych papierem do pieczenia lub jak w moim wypadku silikonowych ,wtedy niczym nie smarujemy ani nie wykładamy
3.Foremki zawijamy w folię spożywcza,przykrywamy ściereczką i odkładamy w ciepłe ,spokojne miejsce na ok.8 godzin.
4.Pieczemy 10min. w temp.200st.C a nastepnie 40min w temp.160st.C. z termoobiegiem
5.Od razu po zakończeniu pieczenia,chlebki wyciągamy z formy i studzimy na kratce.Przekrawamy dopiero gdy ostygną ,najlepiej po przynajmniej 12g. od pieczenia.





Zmieniony przez - Malinowa w dniu 2014-10-14 10:31:49
1

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6726
Sory za odkopanie, ale mam dwa pytania:

Jaką temperatura powinna mieć woda do zakwasu jak włoże rękę, lekko letnia czy taka bardziej ciepła?
Czy jak chce jeden chlebek to połowa tych wszystkich składników?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
Brawo, brawo! Własne wypieki zawsze na propsie:)
Też robię chlebki na własnym zakwasie, ale bez mąki pszennej jeszcze nie robiłem.
Jak obecny się skończy, to spróbuję tego.

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2039
jak obliczyc kalorie takiego chleba tzn zebym wiedzial ile mam go zjesc w posilku ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
obliczając kcal i btw całego chleba (wartości z przepisu) a później dzielisz przez masę chleba i masz gotowe wartości

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
mam ochotę wypróbować ten przepis, bo od dawien dawna marzy mi się własny (właśnie taki ) chlebek ALE
w przepisie jest
600g. czynnego zakwasu (dokarmionego 12h.wcześniej)

czy mogłabyś mi napisać skąd wziąć lub jak zrobić taki zakwas ???

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Julietta,nie chciałabym tutaj wklejać linków do innych stron,ale wpisz w google "przepis na zakwas żytni" robi się go bardzo łatwo, ale wymaga kilku dni żeby dojrzał

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
szefowa, a ile taki zakwas może stać w lodówce bez dokarmiania? bo mam taki prawie półroczny i nie wiem czy się nie zepsuł, bo długo go nie dokarmiałem

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Mój po ok. 2 tygodniach bez dokarmiania spleśniał. Ale jak miałam dwutygodniowy wyjazd to zagęściłam go bardzo mocno,był praktycznie suchy i nic się nie stało

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
Kurcze, to wygląda na to, że zepsułem swój. No nic, trzeba będzie nowy zrobić

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 221 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16317
To ja mam jeszcze pytanie - jak piec ten chleb, kiedy ma się do dyspozycji jedynie piekarnik gazowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Nigdy nie piekłam w piekarniku gazowym,ale może ktoś się wypowie ?

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXPRESOWY "TURBO-CHLEBEK" Z PŁATKÓW GRYCZANYCH i KUKURYDZY

Następny temat

Skórki ziemniaków

WHEY premium