SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chelat magnezu a Cytryna magnezu - działanie przeczyszczające

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 2066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38
Witam
Od jakiegoś czasu zazywalem codziennie na noc 3 tabletki preparatu ZMA B6 firmy fit whey (cytrynian magnezu) i wszystko było w porządku. Ostatnio postanowiłem się przerzucić na Chela Mag B6 forte z Olimp (chelat magnezu) i brałem 2 tabletki na noc po czym po 2-3 godzinach dostawałem silnej biegunki ( wypróżnialem się praktycznie woda ) odstawilem magnez chelat na jeden dzień i wszystko wróciło do normy. Wczoraj postanowiłem przetestować go jeszcze raz ale zmniejszyć dawkę do 1 tabletki i biegunka wróciła. Na wszystkich forach pisze ze to właśnie cytrynian magnezu działa przeczyszczająco a chelat nie to czemu u mnie jest odwrotnie ? Dodam że biorę rano olimp vitamin multiple a tam jest 190mg chelatu magnezowego tylko ze po nim nic mi nie jest, biegunkę dostaje po porcji na noc. Raczej nie przedawkowuje magnezu bo 190+250= 440mg podczas gdy ważę 85 kg wiec norma dla mnie to 500-800 mg. Co polecacie, powrócić do cytrynianu czy może nie brać chelatu na noc ? Bardzo proszę o radę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ogólnie sam magnez moze wywołać biegunkę bez różnicy na formę , tlenek , cytrynian, chalety itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 38
Rozumiem ale przy takiej samej dawce cytrynianu co chelatu objawy nie występują. Czy możliwe jest ze organizm nie toleruje tej konkretnej odmiany czyli chelatu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
wszystko jest mozliwe. skoro tak reagujesz to odstaw chelat i zostan przy cytrynianie. simple

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 513 Napisanych postów 715 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 44962
Kombinuj i sam srpawdzaj na sobie poprzed odstawianie. Co organizm to inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Nie lepiej dostarczać magnez w formie chlorku szesciowodnego? Warto przemyśleć... Polecam wypowiedź Mateusza Donajskiego na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
wrzuc z posilkiem niewielkie dawki, stopniowo sprawdzajac tolerancje orgaizmu na supelemty, powinno nieco pomoc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
demien
Nie lepiej dostarczać magnez w formie chlorku szesciowodnego?(...) Polecam wypowiedź Mateusza Donajskiego na ten temat


A co on takiego ciekawego powiedział?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna i przedtreningowka

Następny temat

Stimerex Hardcore jakie są wasze opinie

WHEY premium