SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Cheat meal co 2 tyg

Wysłana -
Witam jestem na redukcji czy mogę sobie co 2 tyg pozwolić że wi3czorem zacznę sobie jeść coś chce ? Słodycze czy fast fooda. Dajmy na to że przez 3h
Wysłana -
Dieta jest podstawą sukcesu. Jednakowo gdy celem naszym jest budowa masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa wytrzymałości, czy jakiekolwiek inne dyscypliny sportowe. Również, gdy zależy nam na naszym zdrowiu. Dlatego też tak bardzo istotne jest jak wygląda ogól naszego odżywiania. Istotne jest to pod względem:

- kcal,
- makroskładników,
- jakości produktów,
- smakowitości posiłków.

Dlatego też, jeżeli chcesz, abyśmy byli w stanie określić czy możesz sprowadzić oszukany posiłek, np. raz na dwa tygodnie musimy poznać dokładnie Twoją dietę. W sytuacji, gdy masz w niej błędy (co występuje u większości osób), to dodanie cheat meal może wpłynąć negatywnie na wyniki sylwetkowe. Zakładając teoretycznie, że dieta jest dopięta na co najmniej 90%, to jak najbardziej oszukany posiłek może stanowić element redukcji. Zalety jego to między innymi:

- możliwość przyspieszenia metabolizmu na redukcji,
- odpoczynek psychiczny od reżimu diety.

Więcej na temat oszukanego posiłku polecam poczytać tutaj: http://potreningu.pl/articles/4289/cheat-day--czym-jest-i-jak-wplywa-na-organizm.Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak zakładasz cheat w fomie 3h kiedy zapychasz sie czym chcesz - to nie, nie mozesz - jesli redukcja ma być redukcją. Jesli chciałbyś raz na 2 tygodnie zjeść posiłek na który masz ochotę, czy nawet słodycze - to pewnie dramatu nie będzie - ale tez podeszłąbym do tego "jednostkowo" - jedna pizza, jeden fastfood, jedna czekolada etc. A nie 3 godz żarcia bez opamiętania...
Wysłana -
Rozumiem zjeść czekoladę ok, ale opychać sięczekoladami przez 3 godziny to nie bardzo.
Wysłana -
Może się delektuje smakiem i przez 3 godziny zje 2 kosteczki
Wysłana -
Dokładnie jak flex powiedział delektuje się idę na jakość nie ilość
Wysłana -
Nie dla wszystkich takie podejście do diety jest wskazane. Nic o Tobie nie wiemy, poza tym spożywanie czekolady przez 3 godziny to jakiś obłęd.
Wysłana -
Ja na tam raz w tygodniu (też aktualnie redukcja) wcinam sobie zrobioną przeze mnie w domu pizzę. Taka domowa pizza ma jakieś 1500 kalorii przez co spokojnie mogę sobie ją wliczyć do makro i dzięki temu nie mam ochoty w tygodniu na jakieś fast foody. W sumie to można to nawet nazwać pełnowartościowym posiłkiem bo jedyny "nie zdrowy" jej składnik to mąka. Ktoś widzi jakieś przeciwskazania takiego rozwiązania? :D
Wysłana -
Nikt
Wysłana -
Po prostu zrobiłem tak zostawiłem 3/4 zapotrzebowania do wieczora zjadłem czipsy jakieś batony i tyle cisne dalej pozdro . Ni3 zakładając nastepn3go tematu proszę mi doradzić jakiś spalacze obecnie alphamind v2
Wysłana -
Polecam jeszcze zapić czystą, w końcu makro się zgadza to można w sumie wszystko wypić lub zjeść a tak całkiem poważnie to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa w jaki sposób się odżywiasz, nie licz raczej na to, że ktoś tutaj poklepie Cie po plecach i powie, że robisz słusznie jedząc chipsy i ,,jakieś batony'' co dwa tyg. a spalacz zamierzasz stosować.

Abstrahuując, wczoraj miałem okazje rozmawiać z osobą otyłą, ważącą 150 kg z nadciśnieniem i cukrzycą. Chciał coś kupić na spalanie, a jak zapytałem o dietę to powiedział, że nie ma czasu na nią, bo lubi .. uwaga .. cytuje ,,pochlać i pojeść'' także czasem nie da się niektórym przetłumaczyć czy pomóc.
Wysłana -
Momentami mam ochotę złapać się za głowę i zapytać, czy to jakieś trolee

Skoro nie masz dopiętej diety (a po pytaniu zakładam, że nie masz), to branie spalacza jest po prostu bez sensu...
3/4 zapotrzebowania na redukcji co 2 tygodnie i wciskanie siebie batonów i chipsów nie jest dobrym pomysłem, to nie chodzi o przekroczenie bilansu, ale o wartości...których NIE dostarczasz.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź