SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cheat day

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 136
Witam jestem dosyć młoda osoba ale mam pytanie. Trenuje 5 razy w tygodniu 3 razy biegać średnio po 10km i 2 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze po około 30km trzymam się diety która pomaga mi utrzymać wagę ponieważ schudłem ponad 30kg. I czy jak przy takiej aktywności i diecie mającej około 2000kcal na dzień mógłbym sobie raz na 2 tygodnie żeby nic cheat day?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Prawidłowa i zdrowa dieta to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i eliminacja produktów przetworzonych. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wolno iść zbyt mocno w druga stronę. Ortoreksyjne podejście do żywienia nikomu na dobre nie wyjdzie i prędzej, czy później odbije się negatywnie na naszej psychice i sylwetce. Nie jesteś profesjonalnym sportowcem, który szykuje się do mistrzostw świata. Dlatego też pewne odstępstwa od diety trzymanej o 80-90% jak najbardziej są dopuszczalne, a nawet zalecane. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się zasada wprowadzenia do diety oszukanych posiłków (cheat meal) lub oszukanych dni (cheat day).

Zasada wprowadzenia oszukanych dni/posiłków polega na tym, że będąc na redukcji, gdy nasz bilans kaloryczny jest ujemny, szybkość metabolizmu spada. Jednorazowe podbicie kalorii w diecie, co jakiś czas spowoduje, że w pewnym stopniu będziemy mogli go przyspieszyć. Poza tym odpoczniemy psychicznie od reżimu trzymanej diety. Więcej ciekawych informacji na ten temat możesz poczytać w artykule: http://potreningu.pl/articles/4289/cheat-day--czym-jest-i-jak-wplywa-na-organizm. Warto pamiętać o tym, żeby nie wprowadzać jednak oszukanego dnia zbyt często. Łatwo przeliczyć, że wprowadzenie go raz w tygodniu może nieźle namieszać w naszej diecie. Jedząc dla przykładu 2500 kcal dziennie i będąc na ujemnym bilansie kcal -300 kcal łatwo zauważyć, że w skali tygodnia wychodzi -2100 kcal. Jeżeli więc raz w tygodniu w oszukanym dni zjemy 5000 kcal, to okaże się, że budujemy masę mięśniową, a nie redukujemy tkankę tłuszczową.

Warto również poczytać na temat wprowadzenia IIFYM, czyli elastycznego podejścia do diety: http://potreningu.pl/articles/4150/iifym--chwilowa-moda-czy-przelom-w-ksztaltowaniu-sylwetki



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Dwa tysiace dobre dla osoby co nic nie robi, spokojnie mozesz się podładować co dwa tygodnie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699602
Lepiej wylicz zapotrzebowanie
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
bo na tak niskiej kaloryczności tylko spowalniasz metabolizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Cheat day jak najbardziej można wkomponować w dietę. Jednak polecam skupić się właśnie nad dietą. Skoro jesz 2000kcal, to jest wielce prawdopodobne, ze dieta nie wygląda dobrze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 136
Dieta jest ustawiona przez dietetyka specjalnie pod moje zapotrzebowanie nie wiem tylko czy miał na uwadze mój wysiłek fizyczny. Ale na diecie nie chudnę waga stoi także chyba jest dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17483
to dlaczego tego pyt nie zadasz swojemu dietetykowi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 136
Ponieważ nie jestem już z nim w kontakcie rozpisał mi dietę z deficytem kalorycznym schudłem teraz jakiś 1 miesiąc temu dostałem dietę na utrzymanie wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17483
dobrze rozumiem, ze dostajesz stala rozpiske i zostajesz pozostawiony samemu sobie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 136
Tak i w diecie mam 6 posiłków i w grudniu 2 posiłki mam podmieniać w styczniu 4 a w lutym 6 i tak schodzę z diety chodzi o to abym zobaczył jakie ilości są mi potrzebne do utrzymania wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17483
nic z tego nie kumam

proponuje Ci policzyc swoje zapotrzebowanie raz jeszcze, link do wzoru masz podany wyzej. nastepnie wstaw diete w formie zrzutu do oceny i cos sie pomysli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
I daj ankietę działu...

Bo bardzo młode osoby nie powinny restrykcyjnie ograniczać kalorii.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna prosba o ocenę

Następny temat

Dieta na mase za ok 650 zł na miech

WHEY premium