SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chciałbym zacząć i potrzebuję pomocy

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79
Witam serdecznie, potrzebuje od Was pomocy i rady. Mam 35 lat, wzrost 170 cm 79 kg wagi. Więc spora nadwaga. Chciałbym bardzo te parametry zmienić. Bardzo mi zależy. Nie wiem czy w tym wieku się jeszcze da no ale może chociaż trochę dzięki Wam zrzucę trochę kg i nabiorę siły. Ćwiczyć jedynie mogę w tw domu. To co posiadam to jest: sztanga około 40 kg ciężarów, steper, ławeczkę skośną. Przez około 3 tygodnie ćwiczę sobie 3 razy w tygodniu po około 50 min. Po treningu ciężarami wskakuje na steper. Teraz jestem w stanie "steperować" około 45 min. Chciałbym nabrać masy mięśniowej i przy okazji zgubić tłuszcz. Wiem że jedno drugie wyklucza, ale może jakoś się uda to połączyć. Trening zaczynam gdzieś koło godziny 18 gdyż niestety pracuje do 16. Pomóżcie mi jak te treningi rozłożyć co jeść w ciągu dnia przy mojej pracy ( 8 godzin przy komputerze). Co jeść po treningu jeżeli zaraz po ćwiczeniach ciężarami wskakuje na steper. Czytałem że bezpośrednio po treningu powinno się jeść węglowodany proste ale co jeść dokładnie. Bardzo prosiłbym o pomoc. Chciałbym zakupić sobie białko jakieś w proszku co polecicie ile i kiedy stosować.
Z góry dzięki za okazaną pomoc i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
witaj marcin 76 sorki ale teraz dopiero doczytałem twoją prośbę. mi leci już 3 rok ćw teraz wga wskazuje 72 kg rano na czczo. mije początki to była masakra ćwiczyłem splitem i efekty mizerne. póżniej hst i było o niebo lepiej teraz ze względu na kręgosłup ćw głownie na drążku i poręczach ale ławeczki skośnej i sztangi też używam. myśle że do tego czasu ćw już ogarnąłeś. a teraz dieta bez niej ani rusz ja stosuję niskowęglową dopasowaną do mnie. podam ci przykładowy jadłospis rano 4 jaja wiejskie i ok 100 g razowego chleba obowiązkowo warzywo np pomidor czy papryka do tego omega3 3 kapsy olimpu i 2 łyżki oleju lnianego budwigowego. następnie posiłki co 3 h gotowany cyc+ brokuł + kalafior cyca ok 100-150 g na porcję przed treningiem 100-120 g ryżu ale o niskim indeksie do tego cyc bez warzyw po treningu węgle + białko (tu może być wyższy indeks glikemiczny czyli np zwykły ryż albo paraboliczny +cyc ok 150g ) na noc ryba lub serek wiejski + warzywa + olej lniany + omega 3. tyle w sumie 5-6 posilków. żeby przyspieszyć spalanie oponki ja biegałem po treningu ok 40 min zwykłe aero a w dni bez treningu interwały. jak co pytaj powodzenia

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam tej "sporej" nadwagi nie widzę, tragedii nie ma IMO. Gdybyś miał BF na poziomie 15% to bys przy tych parametrach wyglądał za***iście No ale do rzeczy.

Po pierwsze czytaj i jeszcze raz czytaj - na tym sajcie i na innych masz wiedzy na kopy, ja gdy w ogóle miałem potrzebę zadać jakieś pytanie najpierw sprawdzałem podwieszone wątki, FAQ i takie tam, i zawsze okazywało się ze odpowiedzi już tam są.

Obciążenia mało jest, trzeba dokupić, żeby ze 100kg było. Nie piszesz jaki gryf, bardziej uniwersalny jest prosty. Ławeczka zakładam że to taki marketowy typ "ławka rzymska na mięśnie brzucha"? Nie przyda się.

Skoro ćwiczysz już 3 tygodnie, to chyba za FBW możesz się wziąć (full body workout, poszukaj na forum). Podstawowe ćwiczenia to przysiad ze sztangą, martwy ciąg, wiosłowanie w opadzie, podciąganie, pompki na poręczach (albo wyciskanie na poziomej, jeśli nie masz poręczy), military press albo high pull. Ale zanim się weźmiesz za większe ciężary to poćwicz z niewielkimi albo samym gryfem, nagraj przysiad z boku i wrzuć ten filmik żeby ktoś mógł przeanalizować. Przysiad to absolutna podstawa, ale technika musi być na tip top, żadnych "kotów", "garbów", nurkowania pod sztangę, itd. Podobnie martwy ciąg. A w ogóle na dobry początek to powinieneś do ortopedy się wybrać, żeby Ci wady postawy zdiagnozował i ew. ćwiczenia korekcyjne zapisał...

Co do aerobów - ja bym stepper wywalił w cholerę i na to miejsce wstawił ławkę i stojaki ;] Stepper Ci się w końcu znudzi, więc lepiej na rower iść dla przyjemności i kondycji i nie w dni kiedy ćwiczysz na siłowni, tylko pomiędzy. Najlepsze dla zgubienia kortyzolowego brzuszka są: siłownia + dieta + HIIT. Ale na interwały możesz nie mieć ochoty, więc przesuń te aeroby na następny dzień i tyle.

Nie rób żadnych głupot w stylu aerobicznej szóstki Weidera, w ogóle trening brzucha sobie możesz odpuścić jeśli przysiady będziesz wykonywał jak należy. Brzuch nie ma pracować we fleksji, tylko w przeciwdziałaniu fleksji, wszelkie spięcia i brzuszki tak naprawdę tylko zużywają kręgosłup...

O zamianie miejscami mięśni i tłuszczu zapomnij Skup się na razie na siłowni, poćwicz z rok, dwa, zobaczysz ze problem sam w dużej mierze zniknie.

Dietę trzymaj. Opracuj jakąś w oparciu o którąś z formułek dostępnych na tym czy innych forach no i zależnie od tego czy masz tendencje do zalewania się tłuszczem, czy tylko kortyzolowy brzuszek a ogólnie jesteś raczej ekto. Bez diety można ćwiczyć, tylko po co...

Jak ćwiczysz o 18tej, to trochę problem będzie z kolacją, zależy o której idziesz spać. Jeśli koło 2.00 to spokojnie po treningu ryż z tuńczykiem i potem na noc na przykład twarożek (kazeina długo się wchłania) a węglowodanów nie za dużo, bo się w tłuszczu odłożą. Węglowodany na noc to kiepski pomysł, w przeciwieństwie do białek (trzeba jakoś nocny katabolizm powstrzymać). Jak idziesz spać o 22 to gorzej... może po treningu BCAA + carbo i za niedługo lekką kolację, nie za dużo węgli.

I poszukaj postu "pierwsza wizyta jasia na forum" w dziale dla początkujących, masz tam od groma linków przydatnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79
1. Jeżeli chodzi o ciężary napewno dokupię ale na razie chce tym dobrze popracować.
2. Gryf prosty długość 150 cm + dwa małe do hantelek
3. Jeżeli chodzi o rower to owszem przy pogodzie wskakuje na rower i starając się szybkim tempem pedałuje około 1 h. Niestety jest pora jesienna i pewnie zaraz zaczną się deszcze. Zakup stacjonarnego odpada ze względy na posiadane 2 pokoje, 4 osoby w domu w tym dwoje małych dzieci więc brak miejsca :( niestety.
4. Co do chodzenia spać to z reguły chodzę koło 23 gdyż o 5 wstaje do pracy .


Zmieniony przez - marcinc76 w dniu 2011-10-04 10:28:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm wzrost 170cm ,waga 79kg ,wiek 35 lat i to ma byc nadwaga ,ja sie bardziej obawiam o Ciebie Marcinku ,że Ty masz początki anoreksji z takimi poglądami.Chyba ,że twoim idolem jest stojący wieszak na ubrania.

Moim skromnym zdaniem powinienes ta przygode zacząc w klubie po; 1-sze treningi są bardziej efektywne w grupie ,po 2-gie jest ryzyko ,że bedziesz cudowal z technika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
<b>1. Jeżeli chodzi o ciężary napewno dokupię ale na razie chce tym dobrze popracować.</b>

Ale 40 kilo to jest nic, ledwo Ci wystarczy teraz na przysiady a w martwym ciągu bedzie za mało.

<b>2. Gryf prosty długość 150 cm + dwa małe do hantelek</b>

Za krótki. Niewygodny jeśli chcesz szerzej coś chwycić, nie wlezie w normalny stojak i pewnie średnicę ma 25mm... Kup prosty ~2 metry, gładki, zaciski sprężynowe, fi 28.

<b>3. Jeżeli chodzi o rower to owszem przy pogodzie wskakuje na rower i starając się szybkim tempem pedałuje około 1 h. Niestety jest pora jesienna i pewnie zaraz zaczną się deszcze.</b>

Jak na razie nie ma zakazu jeżdżenia rowerem jesienią czy zimą ;] Ja bym wolał przebiec przez miasto z płonącymi włosami niż się na stacjonarnym męczyć, po prostu totalnie nie sprawiają mi przyjemności aeroby w domu, chyba ze jakas tabata, czy coś.

Zimą można na biegówki jeśli jest śnieg. I tak, w mieście też można, chyba że żwir lub sól na chodniki sypią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79
no to może nie nadwaga a nazwijmy to po imieniu "otłuszczeniem" szczególnie brzucha. Dlatego zwóciłem sie o pomoc i poradę do Was. Niestety w mojej miejscowości nie ma klubu z prawdziwego zdarzenia, jest owszem siłownia na którą z tego co wiem przychodzą ludzie w wieku 16-18 lat, ładuje w siebie różne cuda, żeby tylko efekt był szybki. A potem wieczorem wiadomo co się dzieje szczególnie po paru piwach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79
Jak na razie nie ma zakazu jeżdżenia rowerem jesienią czy zimą ;]
Owszem zakazu nie ma, jednak nie mam żadnej ścieżki rowerowej, a jazda drogą krajową albo powiatową jesienią gdy wyprzedza Cię Tir załadowany węglem, żwirem i czym się tylko da nie należy do przyjemnych. Ostatnio coś takiego przeżyłem, o mało nie wylądowałem w rowie, dobrze tylko, ze pobocze było szerokie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
marcinc76 a może zamiast szaleć rowerem między tirami masz tam jakiś lasek... zacznij spacer, marsze, biegi zawsze to bezpieczniejsze, a rowerek to może na początek stacjonarny, zawsze to lepsze niż sofa z telewizorem, a i stawy troszkę do wysiłku przyzwyczai. Jednak najważniejsze to trzymaj dietę to podstawa a w gruncie rzeczy jaki wysiłek to nie jest tak istotne.
Powodzenia i cierpliwości a forma na przyszłe lato jak się patrzy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
witaj marcin76 miałem podobny problem jak ty niski wzrost duża waga masakra my krasnale mamy prze....ne wysoki z nadwaga jest do zaakceptowania niski nie! sam przy wzroście ok 170 cm ważyłem 85kg i nie była to masa mięsni a sadło ptaka nie widziałem alę ogarnąłem się i do roboty domowa siłka hst teraz drążek i dieta niskowęglowodanowa i jest lepiej waże 75 kg a sylwetka o niebo lepsza od 2 tyg dodałem 3 razy w tygodniu interwały i jest ok ruszyłem zastój (stanąłem na 76 i ani rusz) waga drgnęła i teraz ok 75 kg myślę ze do konca pażdziernika powinno być 72 taki mam zamiar więc panie do roboty diata aero siłka i checi a bedzie git pozdro łap soga na zachętę

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79
Dzięki madox za słowa zachęty. Mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś mi na priva opisać jak wygląda twoja dieta i Twój trening tygodniowy. Wiem że jest pełno postów na ten temat i nie proszę Cie z lenistwa, że nie chce mi się czytać tylko poprostu już się gubię w nich w jednym piszą tak w drugim tak. Chciałbym się na kimś wzrować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
witaj marcin76!
Koledzy tutaj już troszkę napisali... ja od siebie mogę dorzucić kilka spraw.

Po pierwsze poczytaj forum... jest naprawdę kilka super tekstów o odżywianiu... (myślę ze od tego warto zaczac) https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
będzie nam się łatwiej rozmawiało... :P

Nie staraj sie wszystkiego naraz ogarnąć - nie da się.
Poczytasz, potrenujesz, zmienisz nawyki... będzie dobrze.
Ja ze 113kg zjechałem do 94 (i to po 30tym roku życia) :P Da się...

Przede wszystkim życzę powodzenia i wytrwałości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

35 wiosen...

Następny temat

zwinność

WHEY premium