SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę trenować MMA-poradnik

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Pozwolę sobie sklecić parę zdań na temat ciągle nurtującego pytania
pojawiającego się dość często,po galach MMA -CZYLI "CHCIAŁBY TRENOWAĆ MMA ,OD CZEGO ZACZĄĆ?".Z racji tego iż sam prowadzę klub (Bjj) bardzo często spotykam się z osobami które to przychodząc na treningi najchętniej od razu trenowali by MMA ,niestety sprawa nie jest taka prosta otóż aby być pełnowartościowym zawodnikiem MMA ,w dzisiejszych czasach trzeba radzić sobie we wszystkich płaszczyznach walki ,czyli w skrócie rzecz ujmując należy mieć na przyzwoitym poziomie -stójkę ,obalenia i parter zgrabnie to połączyć (co w brew pozorom nie jest sprawą łatwą) i cieszyć się z sukcesów .Najlepszym i sprawdzonym systemem jest
rozpoczęcie treningów i złapanie tzw bazy w jednej z wymienionych
płaszczyzn walki -czyli przykładowo zaczynamy od parteru ,idziemy
na trening judo,bjj,zapasów, trenujemy do momentu kiedy nasz parter ,sprowadzenia- będą na takim pozomie aby swobodnie się w tej płaszczyznie poruszać i dokładamy stójkę .Sytuacja jest analogiczna w drugą stronę czyli zaczynamy od stójki.....Oczywiście istnieje także opcja że równocześnie trenujemy parter,obalenia i stójkę ale wiąże się to z :poświęceniem temu więcej czasu,większym nakładem finansowym i tzw
"rozdrobnieniem treningowym" -czyli jak czemuś nie poświęcamy odpowiedniej ilości czasu robimy to z reguły średnio ,a chodzi o to aby robić to dobrze czy nawet b.dobrze.Moja opinia i nie tylko moja ,jest taka aby najpierw zacząć jeden aspekt i póżniej dodać następne ,zauważcie że większośc gwiazd MMA zaczynało od jednej dyscypliny (niejednokrotnie osiągając spore sukcesy) i dodając z czasem następne.MMA to sama kwinesensja SW ,i tylko ciężko trenując można odnosić w nim sukcesy ,ciężko trenując i trenując z głową.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1933
to nie tak,mma to mma a bjj to bjj,powiem tak parter w mma to namiastka bjj i nie wystarczyło by to np na zawody w bjj..takze uwazam ze jak ktos nastawia sie na mma to mu wystarczą treningi mma..niewiem jak w innych klubach w innych miastach ale ja ze swoich jestem zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Najlepsi zawodnicy zaczynali od jednej dyscypliny, bo za ich czasow jeszcze MMA nie bylo jako takiego
1

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Ja osobiście trochę inaczej na to patrzę... jak ktoś chce trenować mma to powinien trenować mma.
Podpieranie się zawodnikami mma jest trochę nietrafione, raz że jak wyżej że jest to dyscyplina nowa, a dwa że sporo klubów mma przyjmuje dopiero od wieku 16 lat.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
No nie wszyscy ,ale tak jak już napisałem jeśli ktoś ma czas i pieniądze to jasne że nic nie stoi na przeszkodzie żeby robił coś więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Radek , a co co to znaczy trenować MMA ?,to nic innego jak połączony trening stójki ,parteru i obaleń,moje zdanie jest takie iż lepiej opanujesz każdy z tych aspektów trenując je osobno i skupiając się na nich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
jak bedziesz trenowal stojke to nie bedziesz trenowal parteru, a jak potem zaczniesz sam parter to zapomnisz jak wygladala stojka. Chyba ze wszystko razem, ale przeciez nie mozna
1

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Mówiłem o dołożeniu ,nie zaprzestaniu treningu jednego kosztem drugiego-czytać uważnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Prawda jest taka ze trzeba walczyc na ulicy, to najlepiej uczy rzemiosla

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3016
Już widzę jak wszyscy biegną na ulicę szlifować rzemiosło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Tylko uwazajcie na krawezniki. I kocie lby

Zmieniony przez - Deliver w dniu 2009-12-30 17:16:18
2

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11516
Według mnie trening MMA powinien uczyć stójki i parteru jednocześnie. Na przykład na jednym treningu skupiamy się na stójce na innym na parterze, obaleniach w międzyczasie łącząc obie płaszczyzny, wtedy uczymy się głównie pod MMA, bo jednak walka w stójce w mma różni się od samego np. boksu.
Więc taki trening przygotowuje od razu pod MMA.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ropczyce

Następny temat

Dynamite!! 2009 Live

WHEY premium