SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Certyfikaty w Judo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7863
Ostatnio (dzisiaj) dowiedziałem się na treningu, że Polski Związek Judo wprowadził oficjalne egzaminy na pasy. Będą one odbywać sie w określonym terminie i kosztować 10 zł. A dostaniemy certyfikaty z foto, które będą dowodem na to, że uzyskaliśmy dany stopień. U Was też tak jest???
Co o tym sądzicie??

Kermitds

Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od pracy.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 998
Ello
Trener nam ostatnio mowil o takim egzaminie bo zawsze jak zdawalismy to przed naszym trenerem musielismy umiec rzuty ktore nam wypisal, historie judo,naszego klubu ,medalistow, slowka japonskie itd.
teraz to ma sie odbywac przed komisja i zeby moc przystapic do takiego egzaminu potrzebne bedzie 30pkt (punktacja tez sie ma zmienic) jezeli trenujesz wyczynowo lub 150pkt jezeli amatorsko (1pkt za randori w klubie do tego wyznaczony m.in takim klubem bedzie Czarni Bytom) wiecej nie wiem dzis na treningu dowiem sie wiecej.
pozdrawiam wszystkich

Barbari

kazdy z nas jest aniolem z jednym skrzydlem zeby latac musimy mocno sie przytulic z innym aniolem..tak bardzo chce latac....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
sądzę że pasek paskiem, a umiejętności w walce to dwie różne rzeczy. Oczywiście od 3 kyu w górę trzeba tez mieć wyniki w walkach. A to czy jest certyfikat czy go nie ma.. to nic nie zmienia

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 305 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27620
hmmm.ja myslalem ze po zdaniu na jakis pas (nawet bialy)
dostaje sie jakis dowod za zdanie.ja takie cos mam.
:>


pozdrawiam
Bongo

pozdrawiam
Bongo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Ja widzialem trenera podchodzacego do dziewczyny i mowiacego : ' Powinnas nosic zielony pas'. Poczym jej go wreczyl i na tym polegal caly egzamin(??).

Fakt, ze to sekcja studencka i takie rozdawanie pasow, czy np. moj kumpel dostal kimono(!), to swietny sposob na motywacje, a nie sposob weryfikacji umiejetnosci.
Z drugiej strony dziewczyny trenowala 2 lata i wszystkie nowe kolezanki fruwaly podczas starcia z nia.

Pozdrawiam
M.
Pierwsze Polskie Radio Internetowe
http://www.e-stacja.pl
BJJ -studying the art, living the life, having the passion
GDYNIA

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7863
Ja mimo wszystko wolałbym mieć dowód na to, że zdałem na dany stopień.
A pas faktycznie nie musi odzwierciedlać umiejętności ale mogą przestraszyć. Sami przyznajcie np. na zawodach żółty pas kontra brązowy
i co pomyśli ten z zółtym, pewnie: "...no to mam przeje***"

Kermitds

Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od pracy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Wedlug mnie uznaniowe rozdawanie pasow jest lepsze niz egzaminy.
Egzamin to tylko bezmyslne odklepanie technik. Sztuka dla sztuki. Na egzaminach walki tez nie sa jakies zabojcze, bo kazdy chce zdac i chce zeby kumple tez zdali.

A stopien zaawansowania jaki trener obserwuje na treningach, sparingach i poziom udowodniony na zawodach to wymierny wskaznik umiejetnosci.
W BJJ o ile wiem uznaniowo sie zwykle rozdaje pasy i jakos zwykle odzwierciedlaja one umiejetnosci.

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1340
Z tym rozdawaniem certyfikatow za paski kolorowe to troche przesada, chyba chodzi o to ze PZJudo chce troche zarobic. Co do danow to juz inna sprawa sa to badz co badz stopnie mistrzowskie wiec kontrola nad ich rozdawaniem jest zrozumiala. Taki sposob "egzaminu" jak opisal Maciek jest dosc czesto stosowany w wielu klubach w Polsce, na szczescie tylko do 1 kyu.

PHCthulhu nie bardzo uznaniowe rozdawanie pasow jest dobrym wyjsciem, nasz narod ma sklonnosci do ukladow, a w ten sposob jedni drugim nadawali by 10 dany. Gdy zdajesz na kolejny stopien to badz co badz jest to egzamin, na ktorym kazdy sie stresuje i trenerzy nie patrza tylko na "odklepanie techniki" ale na jej poprawnosc i styl wlasnie w warunkach stresu.

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Rozdawanie pasow to dobre wyjscie ...jednak...do tego potrzba solidnego ,sprawiedliwego i rozsadanego trenera. A takich naprawde malo. Coz na to poradzic? wybieraja z dwojga zlego postawilbym na egzamin.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7863
Ja wcale nie miałem na myśli rozdawania pasów. U mnie obowiązuje teraz następująca reguła: egzamin w określonym dniu, nie tylko przed moim trenerem ale też przed komisją, zdanie = certyfikat. I w ten sposób. A techniki i tak trzeba znać.

Kermitds

Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od pracy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7363
Ja mam zdany żółty ,nosze biały, umiem techniki do brazowego ,dostałem certyfikaty -a na wyższy pas nie zdaje bo od 1,5 roku miałem głupie zbiegi okolicznosci i mnie na egzaminach nie było. A jesli chodzi o mojego tenera ,to on mówi ,że powinienem zielony nosić (bo jak na mój wiek ,to nic leprzego w szanujacej się sekcji zdobyc nie mogę).

Tyle jesli chodfzi o pasy.

I jeszcze jedno, teraz to normalne ,że zazwyczaj wygrywam z wyzszymi ode mnie stopniami,ale jak jeszcze miałem biały pas (3,5 roku temu)to bez problemu wygrałem walke z zielonym i była to moja pierwsza zwycieska walka!

I'm Iron Man

I'm Iron Man
-<<<DBZ-TEAM>>>-Sierżant
Z otchłani chaosu przybywam JA ,by wspomóc was w walce...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1397
Hmm. Mam takie dziwne pytanie. Moze ma ktos jakis inny pomysl na "zdobywanie pasa" niz oficjalne egzaminy i tzw. "rozdawanie"? Nie mam pojecia, jakby moglo to "cos" wygladac i czym by to "cos" mialo byc... ale pytanie wpadlo mi do glowy, wiec pytam ;).

Pozdrowienia.
Rafał "Cwikus" Cwik

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.
<> SFD Jujitsu Team <>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budo_Gala

Następny temat

Boks Tajski, jakie odżywki?

WHEY premium